Екзистенційний вакуум або коли людина втрачає сенс життя
Екзистенційний вакуум — варіанти розвитку:
Нігілістичний
Нігілісти знецінюють все, піддають глузуванням, тому що осміювати найлегше: «Ну, куплю я ще одну машину. І що далі?». Ця позиція не потребує енергії та сил. Чим вище цілі, тим легше іронізувати над ними, інформує Ukr.Media.
Нігілісти висміюють і себе, згадуючи колишні устремління як дурість і наївність юності. Вони зазвичай не звертаються до психологів. Для них це є безглуздим процесом.
Зворотний варіант нігілістичного способу
Людина стрімко мчить життям. Постійно досягає незначних цілей і вирішує дрібні завдання, боячись зупинитися та подумати: навіщо, що й для кого. Вона не має жодної опори, сенсу буття, тому вона боїться зупинитися. Вони завжди «веселі і бадьорі», сповнені енергії, завжди намагаються демонструвати, що справи у них йдуть добре, і бути в колі людей.
Така модель поведінки дуже популярна у суспільстві. Адже саме цю категорію людей сприймають як енергійних, успішних і приклад для наслідування. Саме їм потрібна психологічна допомога, проте вона буде результативною лише тоді, коли сама людина зрозуміє, що сама вона не впорається.
Симптоматичні патологічні реакції
Третім варіантом розвитку подій стають очевидні симптоматичні патологічні реакції: алкоголізм, депресія, різні нав'язливі стани, наркоманія. Таке відбувається в тих випадках, наприклад, коли людина досягає поставленої мети, а потім відчуває глибоку втому.
Щоб хоч якось розслабитися, відволіктися чи відпочити, вона вдається до допомоги різноманітних розслаблюючих засобів та іншого. Саме так вона може підтримати свій стан або нарешті заспокоїтися у постійній гонитві за цілями.
Джерело: ukr.media