Фрази, які й здаються безневинними, але бабуся та дідусь не повинні їх говорити онукам
Спілкування з бабусями та дідусями для дітей дуже важливе — це і зв'язок поколінь, і зовсім інший рівень стосунків, і часто ніжні спогади. Однак інколи старші родичі здатні негативно вплинути на онуків. Особливо це відчутно, якщо є конфлікт з батьками малюків. Старшим дуже складно підкоритися молодшим батькам і діяти так, як вони вважають за потрібне з погляду правильного виховання, інформує Ukr.Media.
Психологи називають кілька фраз, які цей конфлікт можуть лише посилити й зашкодити особистості дитини.
"Не кажи батькам"
У кіно ця фраза звучить ну просто мі-мі-мі: "Це буде наш з тобою секрет". Найчастіше секрет стосується того, що мама і тато забороняють. Це підриває батьківський авторитет в очах дитини й створює відчуття, що приховувати щось важливе від батьків — це добре і правильно. Наслідки тут можуть бути дуже неприємні: наприклад, дитина почне приховувати свої неприємності в школі чи десь ще.
"Твоя мама (твій тато) у твоєму віці була набагато розумнішою"
Не треба порівнювати дитину ні з ким — ні з мамою, ні з бабусею, ні з кінозіркою, ні з сином маминої подруги. Це згубно для її самооцінки.
"Годі плакати, великі хлопчики/дівчатка не плачуть"
Дітям важливо показати, що вони можуть вам довіряти. Соромити їх за емоції не можна в жодному разі. Якщо дитина не може відкритися у своїх слабкостях навіть бабусі з дідусем, то з ким їй поговорити тоді?
"А ти погладшала!"
Якби вам таке сказали, ви б зраділи? Отож-бо. Свою турботу варто виражати якимись іншими способами, більш м'якими. Наприклад, вчити піклуватися про себе, прищеплювати любов до здорової їжі та способу життя загалом.
"Колись ти станеш справжнім чоловіком. Як твій дідусь"
Хай живуть гендерні стереотипи. Дозвольте дитині бути собою, а не молодшою копією її батька чи діда.
"Ти такий розбещений"
Причини поганої поведінки дитини можуть бути різними, аж до банальної втоми. Замість того, щоб говорити їй, яка ж вона невихована, краще нагадати дитині про правила, які діють у вашому домі. І потім вже поговорити про її поведінку — але без оціночних суджень типу "ти розбещений, невихований і взагалі такий собі".
"Іди сюди й обійми мене"
Такий стиль поведінки отримав назву "м'яка агресія". Так, хочеться ласки дитинки, але варто поважати її суб'єктивність. Якщо вона не хоче, щоб її торкалися — не треба.
"Твої батьки неправі"
Якщо не йдеться про щось дійсно життєво важливе, такого говорити не варто. Батьківський авторитет і без того досить складно вибудувати. Якщо ви вважаєте, що мама з татом щось роблять не так, поговоріть про це з ними, а не з дитиною.
Джерело: ukr.media