Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/krua100/htdocs/100.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Криза сімейного життя: 6 найнебезпечніших періодів шлюбу — і як їх подолати | 100 ІДЕЙ

Криза сімейного життя: 6 найнебезпечніших періодів шлюбу — і як їх подолати

Для багатьох слово сім'я асоціюється виключно з позитивними емоціями, такими як затишний дім, смачна їжа та близькі люди, які завжди готові вас підтримати. Але існує й інша сторона, яка, як правило, не є такою оптимістичною. Психологи підкреслюють, що кожна родина неминуче стикається з кризами у різні періоди. Не слід забувати, що сім'я — це живий організм, що розвивається, «хворіє» і змінюється, тому сподіватися, що переломний момент омине вас, практично неможливо, інформує Ukr.Media.

Психологи описали, з якими кризами стикається кожна сім'я та надали поради, які допоможуть пройти ці важкі часи з максимальною спокоєм.

6 криз у сімейному житті, з якими може зіштовхнутися пара:

Криза 1-2 років шлюбу

Перший рік сімейного життя вважається переломним. Романтика поступово відходить на другий план, поступаючи місцем побутовим питанням. Часто «корабель кохання» розбивається об рутину, в якій практично не залишається місця для флірту та веселощів.

На цьому етапі подружжя ще намагаються показати себе з найкращого боку. Вони налагоджують спільне життя, облаштовують свій простір, гормони закоханості працюють на повну, і спільне життя здається казковим. Але приблизно через рік (хтось здається раніше, хтось тримається трохи довше) турботи про спільне гніздечко стають нудними буднями, красиві халатики змінюються на домашні піжами, а замість квітів у подарунок все частіше з'являються брудні шкарпетки та немите посуд.

Дехто може вважати, що це лише дрібниці, які цілком можна (і потрібно) пережити. Але часто в цей і без того складний період відбувається важлива подія — народження дитини. Новоспечені батьки, які ще не встигли повністю звикнути до нового статусу, починають відчувати себе виснаженими та пригніченими. Жінка втомлюється не лише фізично, а й морально, а основний удар приймає чоловік, на якого виливається потік негативу дружини. Великі фінансові витрати та зниження почуттів нерідко ведуть до того, що пара вирішує просто розійтися, аніж намагатися виправити ситуацію.

Що робити? Психолог радить заздалегідь підготуватися до нових ролей. Оскільки тепер чоловік і дружина стають батьками, їм потрібно визначити свої обов'язки до народження малюка. Не менш важливо усвідомити, що вас стало троє, а отже, спосіб життя серйозно зміниться. Необхідно навчитися підтримувати один одного, коли сили закінчаться, і розуміти, що з часом все стабілізується.

Народження дитини — це не лише радісна подія, а й важливий етап у житті родини, що принесе безліч змін. Важливо налаштуватися на те, що перші кілька місяців доведеться постійно бути поряд з малюком, але поступово життя налагодиться.

Криза 3-5 років шлюбу

Коли «курс молодих батьків» успішно пройдений, перед парою виникає нове випробування — звичка. Якщо подружжя не прикладатиме зусиль, не додаватиме романтики у своє життя та уникатиме емоційного контакту через втому від повсякденності, то рано чи пізно їх інтерес (включаючи сексуальний) один до одного поступово зникне. Крім цього, не зникає і малюк, який приблизно до двох років починає все більше заявляти про свою самостійність та вимагати уваги від дорослих.

Якщо до цього моменту сім'ї не вдалося налагодити всі необхідні комунікації та розподілити обов'язки, то кожного члена чекають непрості «американські гірки». Важливо домовитися між собою, хто і в які дні відповідатиме за дитину та яких методів виховання дотримуватиметься. У цей час не слід забувати про бабусь і дідусів. Підключивши їхню допомогу, подружжю буде легше делегувати обов'язки та знаходити час для своїх стосунків.

Що робити? Пам'ятайте, що на першому місці мають бути стосунки між подружжям, а не з дитиною. Важливо контролювати свою комунікацію та намагатися не зводити її до обговорення лише «дитячих тем». Частіше виходьте на побачення і навчайтеся вести діалог так, щоб досягати компромісів, а не провокувати конфлікти.

Криза 7 років шлю

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *