Найпоширеніші помилки, які допускають батьки у виховані дитини | 100 ІДЕЙ

Найпоширеніші помилки, які допускають батьки у виховані дитини

Американські психологи, що спеціалізуються на сімейних відносинах, склали список типових батьківських помилок, які можуть вплинути на фізичне і душевне здоров'я дітей, інформує Ukr.Media.

Фахівці закликають всіх батьків ознайомитися з цим списком, щоб не повторювати досвід багатьох нещасних сімей, з якими їм доводилося працювати.

Повна свобода вибору

Багато батьків вважає, що діти можуть робити вибір самостійно. В реальності необхідність приймати рішення — це великий стрес, до якого не кожна дитина виявляється готова.

Похвала

Не можна хвалити дитину з будь-якого приводу. У таких сім'ях часто виростають діти, залежні від похвали, які нічого не хочуть робити без винагороди.

Спроби зробити дитину щасливою

Дитина повинна сама навчитися бути щасливою. Змусити її випробувати справжнє відчуття щастя неможливо.

Розпещеність

У розпещених дітей майже завжди формується стереотип, що щасливим можна стати, тільки отримавши щось ззовні. Такий спосіб мислення сприяє розвитку залежностей і компульсивних розладів.

Надмірні навантаження

Багато батьків помилково вважають, що, якщо їх дитина буде відвідувати численні гуртки та секції, то вона точно не потрапить в погану компанію — у неї просто не буде на це часу. Як результат — черговий клієнт з "синдромом вигорання" або незрозумілими нападами гніву.

"Інтелект понад усе"

Багато батьків виховують в дитині думку про те, що в цьому світі найважливіше — бути розумними. У таких сім'ях діти часто виростають зарозумілими і лукавими.

Суворе релігійне виховання

Деякі батьки схильні вважати, що релігійне виховання формує правильну систему цінностей. Але в той же момент, коли дитина помітить хоча б тінь лицемірства в поведінці своїх батьків або духовних лідерів, ця система впаде як картковий будиночок.

Зайва критика

З дітей, яких виховували в строгості, часто виростають успішні люди. Якби все було так просто… Зайва критика часто призводить до того, що дитина прагне бути ідеальною у всьому — від зовнішнього вигляду до досягнень у спорті. Найменша невдача викликає напади ненависті до себе, іноді закінчуються спробами суїциду.

Сором, ігнорування, загрози

Ніколи (навіть жартома) не дозволяйте дитині думати, що через її поведінку ви її більше не любите. Подібні маніпуляції неминуче приведуть до втрати близькості між вами. Гра в "ти мені більше потрібен" може стати реальністю.

Раннє дорослішання

Є діти, які навіть у віці чотирьох років змушені самі себе годувати і доглядати за молодшими братами і сестрами. У дорослому віці такі люди не хочуть мати дітей, тому що з ранніх років виконували обов'язки батьків.

Необмежене користування гаджетами

Нехай то телевізор, відеоролики, комп'ютерні ігри або соцмережі — батьки зобов'язані встановити обмеження.

Розвага

Деякі батьки вважають, що вони зобов'язані розважати дитину. Діти просто не мають можливості самостійно знайти собі заняття до душі і розвинути творче мислення.

Надмірна опіка

Неможливо захистити дітей від усього. У деяких сім'ях батьки прагнуть максимально полегшити життя своєї дитини, обгородити від життєвих неприємностей, а потім дивуються, чому вона не відчуває почуття подяки. "Набиваючи шишки", людина самостійно набирається досвіду і життєвої мудрості.

Прагнення вберегти від небезпек

Досвід екологічного дитячого садка під відкритим небом Forest Kindergarten показав, що діти, які багато часу проводять в умовах живої природи, менше хворіють, швидше адаптуються і легше знаходять один з одним спільну мову в порівнянні з вихованцями традиційних дитячих садків.

Вечірні ритуали

"Чим ти сьогодні займався?"- просте питання перед сном, що демонструє інтерес до життя дитини, має для неї особливо важливе значення. Дітям важливо відчувати, що їх люблять. Від цього і сон міцніший.

Читання маленьким дітям

Коли ви читаєте дитині книгу, її доводиться поводитися тихо, менше рухатися і використовувати уяву. Читання вчить дисципліні, яка знадобиться в школі, розвиває креативне і логічне мислення.

Спроби забрати соску, коли дитина не готова до цього

Соска-пустушка — символ безпеки для дитини. Деякі батьки майже насильно забирають об'єкт обожнювання замість того, щоб створити комфортні умови, в яких малюк відчує себе захищеним і сам відмовиться від соски.

Відсутність контролю за харчуванням

Діти схильні до переїдання. Це рудиментарна програма, яка дісталася нам від предків з тих часів, коли їжі катастрофічно не вистачало. Діти продовжують їсти до тих пір, поки в них не виникне відчуття повного шлунку. А, як відомо, почуття насичення приходить з невеликим запізненням.

Фізичні покарання для дітей старших п'яти років

Батьки вважають, що дитина, отримавши по попі, зможе щось усвідомити. Але як показує практика, фізичні покарання так само малоефективні, як і надмірна любов. Часто батьки кидаються з крайності в крайність — щоб не розпестити дитину, беруться за ремінь, і отримують зворотну реакцію: злобу, агресію, брехню, страх.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *