Названо поширену жіночу звичку, яка видає низьку самооцінку
Як часто на комплімент ви відповідаєте спростуванням? Невміння прийняти комплімент фахівці пов'язують із низькою самооцінкою, але можуть бути й інші причини такої поведінки: суворе "пуританське" виховання і страх, що вас помітять, не дають змоги спокійно подякувати за приємні слова, інформує Ukr.Media.
Коли хтось робить нам комплімент, ми не обов'язково йому віримо. Наприклад, якщо ви соромитеся своїх ораторських здібностей, а колега робить вам комплімент після виступу, ви, найімовірніше, зустрінете цей комплімент із певним сумнівом, пояснили психотерапевти.
За словами фахівців, якщо ваші батьки так само мали низьку самооцінку, прийняти комплімент може бути особливо важко, адже у вас не було авторитетного прикладу, як це потрібно робити.
Пам'ятайте, що комплімент — це всього лише думка однієї людини, вона не обов'язково має бути й вашою теж. Людина ділиться з вами своєю точкою зору. І ви завжди можете з нею погодитися — і це нормально, додали експерти.
Психологи порадили виконати просту вправу: згадати, коли ви відхилили комплімент, а потім подумати, чому ви так відповіли. Можливо, вам хотілося уникнути уваги чи сказане стосувалося іншої болючої для вас теми? Якого почуття ви хотіли уникнути таким чином? Що поганого в тому, якщо ви скажете "дякую" в аналогічній ситуації? Крім того, спробуйте самі робити щирі компліменти оточуючим — тоді й отримувати похвалу буде легше.
Джерело: ukr.media