Ознаки того, що вас мало хвалили в дитинстві, — вони виявляються в дорослому житті

Батьки часто бояться перехвалити малюка — раптом зарозуміється — і тому впадають в іншу крайність, інформує Ukr.Media.

Заохочувати дітей треба, хвалити теж. Звісно, не на порожньому місці, але не тільки за глобальні перемоги. Причому робити це потрібно так, щоб уникнути порівняння з іншими. Компліменти дуже важливі для формування правильної самооцінки та інших особистісних якостей. Психологи навіть вивели ознаки, що вас мало хвалили в дитинстві, — вони проявляються у дорослому віці.

Залежна самооцінка

По-перше, вона занижена, по-друге, така людина схильна шукати схвалення інших. Вона завжди сумнівається у своїх навичках і достоїнствах, а тому шукає зовнішнього підтвердження, що вона дійсно хороша. Або погана.

До того ж "недохвалена" доросла людина схильна підлаштовуватися під інших, тільки щоб їм догодити. Адже тоді її не будуть сварити, а може, навіть похвалять.

Контролююча поведінка

Людина, емоційно залежна від чужої думки, нерідко демонструє нездоровий тип прив'язаності. Вона прагне все контролювати, схильна до гіперопіки, їй важко говорити про свої почуття та потреби — все через страх бути відкинутою.

Перфекціонізм

Здавалося б, що поганого у прагненні до досконалості. Психологи відповідають: те, що воно недосяжне. Людина, дуже вимоглива до себе, схильна до самокритики, нездатна радіти власним успіхам і досягненням. Ба більше, вона буде їх занижувати.

Нездатність приймати компліменти

Коли її хвалять, "недолюблена" доросла людина впадає в тривожність: їй здається, що будь-яка похвала або комплімент нещирі, над нею або хочуть посміятися, або якось використати у своїх цілях. Вона настільки переконала себе, що недостойна похвали, що це виливається у самосаботаж: людина впевнена, що вона недостойна успіху і не заслуговує на щастя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *