Що таке “ефект страуса” та як він може зашкодити вашим стосункам, кар’єрі, грошам і багато чому іншому

Ми автоматично фільтруємо інформацію, яку вважаємо зайвою або травматичною. З одного боку, це позитивно, але з іншого — спотворює реальність, повідомляє Ukr.Media.

Інформації навколо безліч: новини надходять безперервно, Інтернет має відповіді на всі запитання. Ми можемо дізнатися все, що завгодно. Але насправді ми не прагнемо знати абсолютно все: ми інстинктивно ігноруємо новини, які не подобаються або не вписуються в нашу уяву про світ. Це і називається ефектом страуса — з одного боку, він захищає психіку, з іншого — може спричинити серйозні труднощі в майбутньому.

«Ефект страуса — це коли люди ховають голову в пісок, сподіваючись, що проблема сама по собі зникне», — зазначає лікар-психіатр Сью Варма.

У повсякденному житті цей ефект виражається в тому, коли ви відкладете візит до лікаря, щоб уникнути неприємних новин, або замовчуєте свої образи, аби не провокувати конфлікт.

«У кожному з випадків є реальна проблема, ситуація, якої ми намагаємося уникнути, оскільки зіткнутися з нею віч-на-віч було б занадто емоційно важко», — додає психотерапевт Кейтлін Оскарсон.

Навіть оптимізм може бути проявом ефекту страуса: коли ви робите вигляд, що все добре та йде так, як потрібно, замість того, щоб вирішити проблему.

Такий підхід може загрожувати вашому благополуччю: захворювання може зайти занадто далеко, поки ви вагаєтеся з візитом до лікаря, а придушені емоції можуть призвести до вибуху. Ви просто втрачаєте можливість виправити ситуацію вчасно, і вона об’єктивно погіршується.

В деяких випадках дійсно краще не зациклюватися на негативі: коли ви не можете вплинути на події. Якщо ви нічого не можете зробити, залишається лише прийняти те, що відбувається, і переключитися на те, що ви дійсно можете контролювати. Але для цього потрібно поглянути фактам в обличчя.

«Цього ніяк не досягти, ховаючи голову в пісок, — стверджує Оскарсон. — Почніть з малого. Напишіть лікарю, перевірте свої фінанси, надішліть повідомлення тій людині, яку ви уникаєте через конфлікт».

Варма рекомендує дотримуватися правила трійок: попросіть поради у трьох осіб (не більше) і відведіть собі певний час на прийняття рішення — три хвилини, три дні, три тижні. Робіть маленькі кроки для вирішення проблеми та ставтеся до себе з розумінням — це допоможе вам перестати ховатися від неприємностей і нарешті почати жити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *