“Вони можуть мати згубні наслідки”: Найпоширеніші батьківські помилки які роблять усі батьки підлітків
На той момент, коли син чи донька перетворюється на підлітка, батьки встигають зробити велику кількість помилок. І якщо дитина, швидше за все, їх не помітить, то з підлітком у цьому сенсі набагато складніше: він ніколи й ні за що не пропустить жодного вашого промаху. І можете не сумніватися — ви ще не раз почуєте про те, який ви жахливий батько чи мати, інформує Ukr.Media.
Ми зібрали найпоширеніші батьківські помилки, яких варто уникати — вони можуть мати згубні наслідки для підлітка в майбутньому. Поставтеся до цього списку з усією серйозністю, і тоді вашій дитині буде нічого розповісти своєму психотерапевту.
Залишати підлітка сам на сам з небезпечною ситуацією
Підлітки часто потрапляють у ситуації, які можуть загрожувати їхньому життю. Важливо переконатися, що ваша дитина вміє їх розпізнавати і знає, що завжди може звернутися до вас, якщо їй знадобиться допомога.
Ви маєте бути для неї безпечною гаванню, де її приймуть без жодних "якщо" та "але".
Вона має бути впевнена в тому, що ви примчите за нею будь-якої пори дня і ночі та заберете її додому, не поставивши жодного запитання і не сказавши жодного осудливого слова.
Гіперопіка підлітка
Важливо вчасно зрозуміти, що ви перестали для дитини бути центром всесвіту. Подобається вам це чи ні, але ваш підліток відпливає від вас у далеку країну, шлях до якої вам закритий. І все, що залишається батькам — це стояти на пристані, махати хустинкою і кричати: "Щасливої дороги!".
Якщо ви не відпустите його, будете продовжувати нарізати над ним кола і не давати йому можливості вчитися на власних помилках, ви отримаєте залежного, несформованого як особистість, ображеного на вас дорослого, якому знадобляться роки дорогої психотерапії. Але найголовніше — зрештою він все одно вас покине.
Недооцінювати проблеми підлітка
Звісно, вам може здаватися, що всі ці підліткові проблеми — дрібниці порівняно з вашими, дорослими. Але казати: "Ти думаєш, у тебе проблеми? Ти ось спробуй виплачувати іпотеку!" — м'яко кажучи, малопродуктивно.
Ні в якому разі не кажіть підлітку, що він все надто драматизує.
Звісно, кінець світу через сварку з найкращою подругою забудеться вже через два дні, але емоції, які відчуває підліток з цього приводу, цілком реальні. Тому "ого, як тобі зараз, напевно, жахливо" буде кращою реакцією, ніж "ну подумаєш…".
Проявіть співчуття і постарайтеся згадати, що відчували самі, коли були підлітками.
Не прикривати підлітку спину
Що б з ним не сталося за межами вашого дому, ви завжди маєте бути на його боці. Це зовсім не означає, що ваш підліток завжди правий.
Просто він має знати, що ви підтримаєте його, прийдете на допомогу, будете поруч у будь-якій ситуації — навіть якщо він наробить помилок.
Не поважати підлітка як особистість
Вас може страшенно дратувати, як дитина себе поводить, як виглядає, як одягається, але вам доведеться змиритися і відпустити контроль. І не варто думати, що він навмисно вас дратує — справа в тому, що його тіло і мозок ще не повністю сформувалися, а світ вже від нього вимагає дуже багато.
І він намагається з усім цим якось впоратися — йому важко, повірте.
Звісно, і вам важко спостерігати, в яку дивну похмуру істоту в навушниках перетворився ваш колись миленький веселий малюк, але достатньо сказати собі: "Це просто чергова фаза, це мине" — і стане набагато легше.
Не цінувати цей період
Як би важко вам не давався підлітковий період вашої дитини, пам'ятайте — це час чудес і відкриттів. І він неминуче залишиться в минулому — так само, як і інші нелегкі періоди вашого батьківського життя, коли ви занурювалися в безодню відчаю і думали, що це тепер назавжди: коліки, прорізування зубів, істерики, криза двох років, трьох, чотирьох…
Все пронеслося так швидко, що ви й оком не встигли змигнути. І тепер залишається тільки мріяти про те, щоб хоч на день повернутися в минуле.
Джерело: ukr.media