Гроші та нерви: як опанувати тривогу через фінанси
Відомо, що справжнє щастя не вимірюється грошима. Проте важко заперечити, що без фінансових ресурсів навряд чи можливо підтримувати спокійне та стабільне життя, повідомляє Ukr.Media.
Дослідники вирішили вивчити, як у людей справи з психічним здоров’ям. 47% опитаних зізналися, що протягом останнього року зіткнулися з нервовими розладами, тривогою та депресією. Основними причинами стресу та переживань респонденти назвали фінансові труднощі.
Як позбутися тривог щодо грошей, якщо ціни в магазинах зростають щодня, а доходи не встигають за ними? На це питання дали відповідь психологи.
Сфокусуйтеся на важливому
Один з основних способів подолати стрес — навчитися контролювати свою увагу. Існують практики та вправи, які допоможуть уникнути марнування розумових ресурсів на переживання та тривогу у великих обсягах.
Психологи рекомендують спробувати наступне:
- введіть у своє життя правило трьох пріоритетів: щодня визначайте три основні завдання та зосереджуйте свої когнітивні ресурси на них;
- займайтеся медитацією, щоб відволіктися і зменшити рівень кортизолу;
- почніть вести щоденник вдячності, у якому будете записувати позитивні моменти та досягнення — цей метод допоможе зосередитися на хорошому.
Опрацюйте свою тривогу
Тривога може паралізувати і часто забирає сили, які могли б бути витрачені на розв’язання конкретних проблем. Дуже важливо вміти розрізняти обґрунтовану стурбованість і безпідставну паніку.
Спробуйте виконати вправу «Колесо тривоги». Запишіть усі свої переживання та страхи, а потім розділіть їх на дві категорії: в одну варто включити те, на що ви не маєте впливу, а в іншу — те, що ви можете змінити. Свою увагу і зусилля потрібно зосередити саме на другій категорії.
Ще одна важлива порада для людей, схильних до тривоги: почніть вести облік бюджету. Якщо ви будете планувати свої витрати, відчуття невизначеності не буде так тиснути на вашу психіку.
Розвивайте стійкість до стресу
На жаль, повністю позбутися всіх джерел стресу в житті неможливо. Проте цілком реально розвинути свою стресостійкість і набратися навичок, які допоможуть справлятися з кризовими ситуаціями.
Ось кілька порад, які допоможуть вам покращити свою стресостійкість:
- додайте більше фізичної активності у своє життя, це допоможе знизити рівень кортизолу;
- частіше спілкуйтеся з рідними та зміцнюйте свої соціальні зв’язки;
- для релаксації в моменти стресу використовуйте дихальні техніки, наприклад, метод 4-7-8.
Консультація з фахівцем
У деяких випадках стрес може стати хронічним, і в такій ситуації самостійно впоратися з ним буде складно. Тому не вагайтеся звернутися за допомогою до психолога.
Джерело: ukr.media