Ось головна причина по якій багаті примножують свій стан, а бідні багатшими не стають
Одна з причин, чому деякі люди стають багатими та примножують своє багатство, тоді як інші залишаються бідними і не здатні збагатитися, полягає у відмінностях у їхньому мисленні. Уявіть собі: 3% багатіїв володіють 96% світового багатства, а 96% людей ділять між собою лише 4% ресурсів, що залишилися! Чому так відбувається і що можна вжити, щоб вирватися з натовпу, розповідає Ukr.Media.
Суть справи полягає в менталітеті, або ж у так званому складі розуму та стилю мислення. Ми розглянемо 5 ключових аспектів, які відрізняють бідних від багатих.
Безпека і свобода
Почнемо з поділу людей на бідних і багатих. Бідні люди зазвичай орієнтуються на те, щоб зробити своє життя максимально безпечним: на роботі, у спілкуванні та поведінці. Вони зосереджуються на тому, щоб накопичити якомога більше грошей, зберегти їх і не витрачати без потреби, хоча заощаджені кошти з часом втрачають свою цінність через інфляцію, яка їх поступово знищує.
Яким чином можна сподіватися на досягнення, ведучи такий обережний спосіб життя? Безпека може бути порушена в будь-який момент, навіть на найбільш спокійній роботі. Можна підписати документи не в тому місці, отримати травму, або ж компанія, в якій ви працюєте, раптово може збанкрутувати. Відносини також не можуть гарантувати абсолютного спокою, адже ви ніколи не дізнаєтеся, що насправді думає інша людина.
Що стосується багатих людей, то вони не побоюються ризиків і готові ставити на кін усе, що мають. Деякі з них не раз втрачали свої статки, але потім піднімалися і ставали ще багатшими, ніж раніше. Вони живуть кожен день так, ніби це останній, отримуючи максимальні враження, розуміючи, що життя — це дуже непередбачувана річ, щоб відкладати все на завтра.
Фінансова свобода для них — це розумно спланований бюджет, що включає можливість потішити себе. Для таких людей це означає можливість вільно розпоряджатися своїми фінансами без необхідності планувати покупку нових штанів заздалегідь. Нічого в нашому житті не можна передбачити, тому іноді краще ризикнути і не думати про можливі наслідки невдачі, ніж шкодувати, що в певний момент життя не наважилися на ризик.
Розуміння різниці між грошима і багатством
Люди з обмеженими фінансовими можливостями завжди зосереджені на зароблянні грошей, вважаючи валюту основним показником багатства. Проблема полягає в тому, що гроші — це всього лише папірці, які з часом втрачають свою вартість. Бідні люди не вірять у потенціал інвестицій, у те, що вкладення можуть приносити дохід з часом. Вони прагнуть лише накопичувати, задовольняючи свій внутрішній інстинкт економії. Економія є їхнім основним та вирішальним принципом, а ризик та інвестиції — це не для них.
Натомість багаті люди намагаються створювати багатство, а не просто накопичувати гроші, завжди інвестуючи в інтелектуальні або матеріальні активи. Яка ж різниця між грошима і багатством? Гроші — це лише фізична валюта, що з часом знецінюється і не має великої цінності, тоді як багатство — це те, що передається з покоління в покоління і зберігає свою вартість. Наприклад, 4 000 000 на банківському рахунку — це гроші, а володіння будинком вартістю 4 000 000 — це багатство, оскільки його вартість не буде падати з часом.
Швидкі результати і миттєве задоволення
Отримання швидкого, навіть миттєвого результату від своєї діяльності — це те, на чому зосереджені небагаті люди. Вони прагнуть заробити якомога більше грошей, не маючи чіткого плану дій і мети, для чого їм потрібні фінанси. Вони не можуть вкладати насіння своїх зусиль сьогодні та чекати, скільки завгодно, щоб це насіння перетворилося на результат, який принесе прибуток. Їх цікавить лише миттєвий дохід, що здатен задовольнити поточні потреби.
Люди, які орієнтовані на перспективи добрих заробітків, дуже терплячі. Вони, звичайно, хотіли б мати миттєвий фінансовий потік, який би забезпечував всі їхні потреби, але розуміють, що це неможливо. Багаті особ
Джерело: ukr.media