Поради для тих, хто хоче піти з постійної роботи і добре заробляти
З роками все більше людей наважуються залишити свою нудну роботу, перестати бути залежними від відпусток і вихідних, а також змінити жорсткий розпорядок на більш вільний. Деякі з них зосереджуються на відкритті власного бізнесу, інші — покращують свої навички і стають фрілансерами, ще інші — створюють інформаційні продукти та живуть на доходи від їх продажу, зазначає Ukr.Media.
Практично будь-який навик або знання можна перетворити на дохід, не маючи при цьому постійної роботи. Ми підготували декілька порад для тих, хто давно мріє звільнитися, але боїться за своє майбутнє.
Спойлер: це буде нелегко, але якщо ви готові наполегливо працювати і витрачати багато часу та зусиль на свій розвиток — у вас все вийде.
Розберіться в основах економіки
Якщо ви вирішили звільнитися від постійної роботи, спочатку спробуйте перевірити свої знання в економіці. Відповідайте на кілька запитань, знання яких допоможе вам зберегти свої гроші і реалізувати свій потенціал:
- Які інструменти фінансового ринку можна використовувати для збереження та примноження капіталу?
- Які податки ви сплачуєте державі? Скільки загалом ви витрачаєте на оплату?
- Який стартовий капітал необхідний для створення власної справи?
- Як пов’язані між собою процентні ставки, інфляція та економічне зростання?
- Яка різниця між кредитом і кредитною карткою / розстрочкою?
- Що таке інфляція і як вона впливає на ваші заощадження?
Якщо ви не змогли відповісти на ці запитання — вам ще зарано думати про звільнення. Спочатку намагайтеся стати фінансово грамотним громадянином, а потім переходьте до активних дій. В іншому випадку, ви не зможете захистити свої гроші і ефективно організувати роботу на себе.
Не бережіть, а інвестуйте гроші
Тримати гроші під матрацом або на вкладі з мінімальним відсотком — це не розумно. В такому разі інфляція може з’їсти всі ваші накопичення, які ви відкладали роками. Щоб заробляти на своїх заощадженнях, навчіться інвестувати в активи.
Розпочніть вивчення фінансового ринку — дізнайтеся, що таке акції, облігації, нерухомість, золото, цифрові валюти. Визначте, що з цього списку підходить вам найбільше, і почніть відкладати частину грошей з кожної зарплати на інвестування. Паралельно ви можете вивчати нові способи заробітку.
Розпочніть заробляти, використовуючи свої навички
Згадайте, що ви вмієте — проаналізуйте свої навички і знання. Можливо, ви можете створювати власний текстовий або візуальний контент, вести блог з корисною інформацією, навчати людей або організовувати заходи тощо. Меж людських можливостей немає.
Монетизувати можна будь-яку спеціальність чи хобі. Якщо ви фотограф — організуйте цікаві фотопроєкти або продавайте свої знання, якщо ви фітнес-тренер — ведіть блог і розробляйте персональні програми тренувань, якщо ви економіст — відкривайте власну справу або пропонуйте консультації іншим. Створюйте тексти, подкасти, ілюстрації, відео. Пропонуйте свої продукти аудиторії, і ви отримаєте джерело доходу, не маючи при цьому постійної роботи.
Встановлюйте зв’язки з людьми і заводьте корисні знайомства
Чудово, коли у вас є безліч корисних знайомств з людьми з різних професій. Це відкриває можливості для обміну знаннями та досвідом, підтримки один одного в реалізації бізнес-ідей, а також формування власної команди або організації спільного проєкту.
Щоб завести такі знайомства, вам потрібно бути максимально активними: відвідуйте тематичні заходи, бізнес-зустрічі, підтримуйте зв’язок з постійними клієнтами або старими знайомими, час від часу заходьте на форуми та онлайн-трансляції спікерів, слідкуйте за лідерами думок і не бійтеся брати участь у дискусіях, коли вам є чим поділитися.
Працюйте над собою
Вам не вдасться просто звільнитися і почати заробляти на своїх хобі чи знаннях. Не варто також розраховувати на швидкий прибуток від інвестицій або відкриття власної справи. До всього потрібно підходити з розумом і обережністю. Спочатку вам потрібно буде пройти довгий і складний шлях саморозвитку —
Джерело: ukr.media