11 речей, які насправді можна прати в машинці
Ми зібрали інформацію про те, що насправді можна прати в пральній машині, дотримуючись певних рекомендацій, повідомляє Ukr.Media.
Каремат
Каремат — це загальна назва для спортивних килимків, які використовуються для йоги, фітнесу та туризму, виготовлених з «пінки». На поверхні накопичуються піт та частинки шкіри після активних тренувань, а також пил і бруд. Через вологість та органічні забруднення каремат швидко стає середовищем для розвитку мікробів і бактерій, тому його слід регулярно прати. Хоча ручне прання може бути трудомістким, є хороша новина — килимок можна безпечно прати в машині. Вибирайте делікатний режим з невеликим віджиманням. Уникайте автоматичного сушіння — це може пошкодити каремат. Скручуйте килимок рулоном або укладайте його хвилями, а в пустотах краще покладіть рушники. Рушники в барабані допоможуть збалансувати прання.
Шторка для ванни
На шторці у ванній збираються волога, мильна піна та бруд. Це створює ідеальні умови для розмноження мікробів, бактерій і цвілі. Тому аксесуар потрібно часто мити і, в ідеалі, замінювати кожні кілька місяців. Але термін служби шторки можна подовжити, якщо прати її в машинці на делікатному режимі. Якщо з’явилася цвіль, спочатку замочіть шторку в спеціальному засобі. Пластикові та тканинні штори витримають машинне прання, а от поліетиленові, швидше за все, не переживуть. Вибір делікатного режиму та низька температура допоможуть уникнути пошкоджень.
Рюкзак
Тканинні рюкзаки та спортивні сумки також можна відправити в пральну машину, коли вони забруднені. Спочатку перевірте всі кишені та вийміть підкладки. Виверніть рюкзак навиворіт і покладіть у спеціальний тканинний мішок. Вибирайте режим прання на 30 градусах з делікатним віджиманням.
Важливо: якщо в рюкзаку або сумці є картонні деталі, прання вони не переживуть. Те ж саме стосується шкіряних виробів.
Речі зі шкірзаму
«Шкіряні» штани, спідниці, куртки та інші вироби можна прати в машинці, якщо їх вивернути навиворіт. Вибирайте делікатний режим і низькі оберти віджимання. Сучасна екошкіра доволі міцна, тому з виробами нічого не станеться. Але якщо річ виготовлена з дерматину, краще не ризикувати: ймовірність того, що вона облущиться після машинного прання, велика.
Аксесуари для тварин
Лежанки, повідці та м’які іграшки для тварин вимагають частого чищення та прання. Їх можна відправити в пральну машину, якщо в них немає шкіряних або металевих вставок, жорстких каркасів. Перед пранням видаліть шерсть з поверхонь, щоб не забруднити машину та щоб речі краще відіпралися.
Пуховик
Незважаючи на те, що виробники пуховиків радять віддавати їх у хімчистку, більшість людей прати цей одяг вдома в машинці. Щоб куртка не деформувалася, помістіть у барабан спеціальні м’ячики. Використовуйте делікатний режим і невелику кількість гелю для прання, щоб уникнути залишків. Якщо виріб недостатньо віджався, повторіть цикл віджимання. Після сушіння збийте пуховик, як подушку, щоб наповнювач рівномірно розподілився. Не прайте речі з хутряними опушками, які не знімні. І пам’ятайте, що часте прання може пошкодити річ, тому невеликі плями краще видаляти локально.
Килимок для ванної
Килимки для ванної та туалету також піддаються ризику через високу вологість, постійний контакт з водою, піною, брудом і пилом. Якщо у вас є вироби з тканини або піни, які поміщаються в барабан, їх можна прати в машині в міру забруднення. Уникайте автоматичного прання тільки для виробів із жорсткого пластику з масажними шипами, оскільки вони можуть зламатися і пошкодити техніку.
Силіконові кухонні прихватки та килимки
Вони легко витримують машинне прання. Прати їх слід окремо
Джерело: ukr.media