А ви знали, для чого саме призначений цей маленький отвір у класичному швейцарському ножі?
Жодне нововведення або корисна функція не здатні проіснувати більше ста років, якщо не приносять користі звичайним людям, повідомляє Ukr.Media.
Хоча з моменту свого виникнення класичний швейцарський ніж Victorinox зазнав безлічі змін, він залишається таким же практичним і універсальним, як і раніше.
Якщо ви є або були власником такого ножа, ви, напевно, замислювалися про справжнє призначення цього маленького отвору (як на зображенні вище) на лезі/шилі ножа?
Невеликий екскурс
Після того як Карл Ельзенер заснував свою компанію та почав виготовляти популярні швейцарські армійські ножі, його універсальний ніж Victorinox викликав великий резонанс у суспільстві, і завдяки цьому Ельзенер став офіційним постачальником таких ножів для швейцарської армії.
Але сьогодні ця інформація має мало відношення до нашої теми, тому перейдемо до суті…
На сучасному класичному швейцарському ножі, як і 129 років тому, функції багатофункціонального швейцарського ножа не змінилися суттєво, однак один елемент залишався практично незмінним протягом століття, за винятком незначних деталей:
З 1891 року по 1961 рік в оригінальних ножах Victorinox використовувалося класичне конічне шило із загостреним кінцем, яке солдати частіше застосовували для чищення стволів гвинтівок (це зазначено в деяких документах кінця 1890-х років), замінюючи його на шомпол у польових умовах.
З 1961 року по 1985 рік шило зазнало змін, отримавши гостру крайку і канавку, що перетворило його на досить ефективний інструмент для обробки шкіри, дерева або м’яких металів.
З 1985 року до сьогоднішнього дня у шилі Victorinox з’явилася дірочка або вушко. Це вушко призначене, в першу чергу, для шиття, щоб можна було протягнути нитку для екстреного ремонту шкіряних виробів або інших грубих матеріалів.
Здається дивним? Анітрохи!
Ця маленька деталь дійсно робить шило не стільки шилом, скільки швейною голкою.
Це вельми зручний інструмент, особливо під час аварійного ремонту рюкзаків, ременів або іншого туристичного спорядження (використовуйте зубну нитку в поході, наприклад, якщо у вас немає звичайної нитки, щоб не втратити штани через порваний ремінь). Звичайно, це не працює так, як традиційна голка, оскільки немає можливості проштовхнути весь ніж крізь шматок матеріалу. Проте, при правильному підході і терпінні, ви зможете досягти бажаного результату.
Джерело: ukr.media