Через що швидко тупляться ножі і що робити в такому разі

Багато господинь неодноразово стикалися з тим, що ножі тупляться. Цьому є кілька причин, які повинні знати всі, особливо коли постає питання про їх покупку, інформує Ukr.Media.

Чому ножі швидко стають тупими

Є ножі з твердої і м'якої сталі. Поширеними вважаються другі. Ними можна порізати овочі, ковбасу, фрукти і м'які продукти. Але єдиним їх недоліком є те, що вони дуже швидко тупляться. Вони можуть стати тупими, якщо ними різати кістки і відкривати консерви.

Ножі з твердої сталі коштують дорожче і використовуються в основному для різання м'яса і кісток. Справжня сталь не втратить заточку і прослужить довго. Ними можна легко відскрібати м'ясо від кісток, різати рибу і суглоби. Вони можуть затупитися тільки в тому разі, якщо рубати ними кістки. Такий ніж швидко може стати тупим, якщо його будуть використовувати замість сокири.

Що зробити, щоб ножі тупилися повільніше

Щоб ніж довго прослужив і повільніше тупився, необхідно дотримуватися таких правил:

  • не користуватися керамічними і скляними дошками;
  • не мити ножі гарячою водою;
  • не використовувати ніж в якості сокири;
  • не зберігати ножі разом з іншим посудом.

Не рекомендується доводити ніж до повного «затуплення», його простіше буде поправити, ніж потім наточити. На кухні повинні бути різні види ножів. Не слід одним ножем різати усі продукти. При цьому він повинен бути завжди чистим і наточеним. Гострим ножем набагато зручніше працювати.

Як продовжити термін служби наточеного ножа

Під час точіння ножі втрачають частину робочого матеріалу. Чим менше ніж точиться, тим більше його термін служби.

Мускат

Перед тим як користуватися ножем, потрібно скористатися сталевим мускатом. Він допоможе виправити ріжучий край леза — і тоді клинок буде гострішим. Найкраще вибирати мускат зі сталевого матеріалу.

Мийка

Ножі не можна мити в посудомийній машинці, тому що вони будуть торкатися інших приладів і затупляти клинок, залишаючи при цьому пошкодження. Крім того, використовувані для посудомийної машинки хімічні засоби можуть негативно відбитися на вістрі ножа. Мити ножі необхідно в гарячій воді з додаванням господарського мила.

Не шкребти залишки їжі лезом ножа

Залишки їжі не слід зіскрібати ножем з обробної дошки. Це призведе до скорочення його терміну служби. Для залишків їжі застосовують зворотну частину ножа.

Використовувати за призначенням

Ніж необхідно застосовувати строго за призначенням. Не варто ним відкривати консерви, закрутки і багато іншого. Інакше він зламається або загнеться.

Підбір робочої поверхні

Різати на скляній, керамічній і мармуровій поверхнях не рекомендується. Ці матеріали швидко приведуть до того, що ніж затупиться. Вибирати потрібно тільки м'яку робочу поверхню. Бажано з дерева, поліетилену або поліпропілену.

Місце для зберігання ножів

Полички, де стоять всі прилади, не підходять для зберігання ножів. Для них потрібно підібрати спеціальну пластину з відсіками.

Правильна заточка

Ножі необхідно точити правильно. Якщо це складно зробити в домашніх умовах, то варто звернутися до професіоналів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *