Експерти пояснили, чим небезпечні старі рушники та як часто потрібно їх змінювати
У кожної людини в зазвичай є щонайменше чотири рушники — для тіла, обличчя, рук і ніг. Частина відмерлих клітин шкіри, шкірного сала та наших мікробів залишаються у волокнах тканини, утворюючи середовище для розмноження інших мікробів і викликаючи неприємний запах. Тому фахівці підкреслили необхідність регулярного прання та заміни рушників на нові, повідомляє Ukr.Media.
Вони також надали рекомендації щодо частоти заміни рушників для різних частин тіла.
Великі банні рушники, якщо їх правильно висушувати, можна змінювати раз на три-чотири дні. Якщо ж людина приймає душ кілька разів на день, термін використання скорочується до одного дня. Щодо рушника для обличчя, його варто змінювати частіше — раз на два-три дні. Рушник для рук слід міняти щодня, адже ми часто миємо руки, тому експерти рекомендують мати кілька запасних рушників.
Дерматовенерологи надали рекомендації щодо догляду за рушниками.
Рекомендується прати рушники при температурі не нижче 60 °C. Якщо властивості тканини цього не дозволяють, їх потрібно прасувати. Використання кондиціонерів для білизни зменшує поглинання тканини, тому їх не потрібно додавати під час прання. Кондиціонери можуть залишити на тканині плівку, що знижує їх гігроскопічність. Висушувати рушники слід у добре провітрюваному приміщенні.
Фахівці пояснили, що варто звертати увагу на структуру тканини, щоб визначити термін придатності рушників.
Структура тканини змінюється: махрові рушники починають втрачати ворсинки, а вафельні «розмохряються», залишаючи на шкірі часточки ниток, які видно лише під мікроскопом. Постійний контакт із такими рушниками може викликати загострення хронічних шкірних захворювань, свербіж шкіри, ускладнення дихання у людей з астмою.
На завершення медики підкреслили, що середній термін служби будь-якого рушника становить від двох до п’яти років.
Джерело: ukr.media