Немає сил на прибирання: як швидко і легко навести чистоту
Уява про те, що замість довгоочікуваного відпочинку потрібно буде мити фасади кухні і наводити блиск на підлогу, викликає смуток і може суттєво зіпсувати настрій у вихідні. Ми підготували 10 нетрадиційних методів, які допоможуть вам швидко впорядкувати простір, повідомляє Ukr.Media.
Визначте свій критерій чистоти
Чистота — це суб’єктивне поняття. Для когось це може бути ідеально заправлене ліжко, для інших — блискуча сантехніка, а деякі звертають увагу на хрускіт простирадл, які повинні бути як у п’ятизірковому готелі. Перед початком прибирання важливо з’ясувати, що саме створює у вас відчуття порядку. Як виглядає ваш ідеал чистого дому? Визначте три-п’ять основних критеріїв, які є важливими для вас і які слід обов’язково врахувати під час прибирання.
Складіть список завдань
Наприклад, ваш список може виглядати так:
- застелене ліжко,
- чиста раковина без розводів,
- відсутність пилу на видимих поверхнях,
- свіжовимита підлога,
- впорядковані речі.
Визначте перешкоди, які ускладнюють прибирання
Причини, чому прибирання стає безкінечною проблемою, у кожного свої. Дехто не має часу, інші — сил та енергії, а для когось перешкодою є брак дисципліни та лінь. Яка у вас перешкода на шляху до чистоти і порядку в домі? Можливо, безлад — це те середовище, в якому ви відчуваєте комфорт? Прислухайтеся до себе, щоб зрозуміти, де саме знаходиться бар’єр, що заважає підтримувати чистоту навколо.
Якщо проблема в нестачі часу, можна частину роботи делегувати клінінговій компанії або використати п’яти- і десятихвилинні спринти протягом дня для швидкого наведення порядку. Якщо причина — втома, почніть з найпростіших завдань, поступово переходячи до складніших. А якщо відсутність дисципліни є проблемою, спробуйте поєднувати прибирання з вже існуючими ритуалами. Наприклад, після ранкової кави можете протерти кухонний стіл, а після душу — швидко прибрати краплі з дзеркала. Зробіть прибирання частиною завершеного циклу взаємодії з певним предметом у вашому домі.
Розробіть свої види прибирання
Професійні клінери не прибирають все одразу, а діють за чіткою системою. У них є різні види прибирання: генеральне, підтримуюче, експрес-прибирання, миття вікон, хімчистка меблів. Якщо адаптувати цей підхід до повсякденного життя, процес стане значно легшим.
Якщо у вас лише п’ятнадцять хвилин, зосередьтеся на наведенні видимого порядку: застеліть ліжко, приберіть речі з поверхонь, протріть пил у помітних місцях. Якщо є півгодини, можна очистити ключові зони: кухонні стільниці, дзеркала, ванну кімнату і зробити прибирання більш ретельним. Якщо ж у вашому розпорядженні година чи більше, варто звернути увагу на деталі і провести більш ґрунтовне прибирання, схоже на генеральне.
Обирайте правильні інструменти
Відчуття чистоти — це не лише відсутність бруду, але й тактильні, візуальні та ароматичні враження. Якщо процес прибирання дратує, його можна зробити приємнішим за допомогою відповідних інструментів.
М’яка на дотик ганчірка як засіб для зняття стресу, потужний, але легкий у використанні пилосос, приємні ароматизовані свічки або дифузори — все це покращує сприйняття процесу прибирання. Варто звернути увагу на предмети, які створюють затишну атмосферу, будь то м’який плед, свіжі квіти чи гарна скатертина. Чим більше задоволення ви вносите в сам процес прибирання, перетворюючи його на креативну пригоду, тим легше буде підтримувати чистоту.
Прибирайте «хвилями» та робіть перерви
Спроба прибрати всю квартиру за один день — це пряма дорога до втоми і роздратування. Замість цього краще розділити процес на кілька хвиль. Спершу наведіть порядок: розкладіть речі по місцях, приберіть зайві предмети з поверхонь
Джерело: ukr.media