Повертаємо блиск: ефективні способи очищення потьмянілих прикрас

Перевіряючи свої скриньки з ювелірними виробами, можна часто виявити одну поширену помилку, яку роблять багато дівчат: зберігання прикрас з різних металів в одній ємності. Вироби з золота, срібла та біжутерних сплавів містять багато різних металів та домішок. Коли вони знаходяться поруч, процес їх взаємодії та окислення значно прискорюється. Тому ваші улюблені прикраси швидко покриваються нальотом і втрачають свій блиск. Як швидко відновити блиск виробу, якщо він потьмянів — розглянемо разом, інформує Ukr.Media.

Як правильно зберігати прикраси?

Найпростіший та найефективніший спосіб уникнути цієї проблеми — це зберігати вироби так, щоб вони не контактували один з одним. Золото, срібло та біжутерія повинні зберігатися окремо. Обирайте скриньку, яка всередині оббита м’якою тканиною і має багато різних відсіків для зберігання. Це також може бути дорожній варіант — органайзер або ящик з окремими висувними шухлядами, спеціальні підставки на столі, підноси або блюда для прикрас.

Що робити, якщо наліт вже з’явився?

Важливо пам’ятати, що методи очищення прикрас з різних матеріалів значно різняться. Прикраси з біжутерних сплавів категорично не підходять для методів, які використовуються для золота та срібла. Нашатирний спирт, засіб для миття посуду, сода, сіль — ці речовини можуть бути згубними для біжутерії. Після такого “очищення” прикрасу, на жаль, не врятувати.

В домашніх умовах біжутерію найкраще протирати м’якою серветкою, змоченою у спеціальному розчині для чищення. Вони доступні в спеціалізованих магазинах. Для дорогоцінних металів і каменів найдієвіший та найбільш дбайливий варіант — професійне чищення у ювеліра. Рекомендуємо проводити цю процедуру принаймні раз на півроку. Заплануйте свій візит заздалегідь, щоб ваші скарби завжди сяяли.

Швидкі способи очищення прикрас

Ось чим можна очистити вироби із золота та срібла в домашніх умовах:

1. М’яка серветка зі спеціальним просоченням для полірування виробів зі срібла та золота. Можна придбати в будь-якому ювелірному салоні.

2. Засіб для чищення прикрас у вигляді пасти. Також доступний у ювелірних салонах і магазинах. Миттєво усуває бруд, плями та потьмяніння, повертаючи блиск прикрасам.

3. Спеціальна рідина для очищення золота, платини, срібла. Зазвичай постачається зі спеціальним кошиком для занурення та м’якою щіткою для важкодоступних місць.

4. Мильний розчин з нашатирем. Додайте одну столову ложку нашатирного спирту на 1 літр мильного розчину. Обполосніть вироби в проточній воді, просушіть і протріть насухо. Розчин нашатирного спирту в мильній воді — це ефективний, але більш агресивний метод для чищення золота та срібла. Використовуйте його обережно і не застосовуйте для виробів з делікатними каменями (наприклад, перлами, опалами, бірюзою).

5. Домашній рецепт із содою. Вам знадобиться: 1 ст. л солі, 1 ст. л соди, 1 ст. л засобу для миття посуду, 1 склянка гарячої води, алюмінієва фольга. Цей метод (електрохімічне очищення) дійсно працює для срібла і може бути використаний для золота без каменів. Алюмінієва фольга виступає як відновник, переносячи потьмяніння (сульфіди срібла) назад на алюміній.

Приготування: налийте воду в миску. Додайте сіль, соду та рідину для миття посуду. У цей розчин на фольгу опустіть вироби і залиште на 20 хвилин. Потім дістаньте прикраси, промийте в прохолодній воді і протріть сухою м’якою тканиною.

Важливо! Цей спосіб не підходить для прикрас з дорогоцінними каменями. Такі вироби слід чистити виключно в ювелірній майстерні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *