Не набирається вода в бачок унітазу: причини повільного наповнення та способи усунення проблеми ivd.ru

Дуже неприємно, коли сантехнічне обладнання виходить із ладу. Така подія негативно відбивається на звичному побутовому комфорті. Тому хочеться якнайшвидше виправити неполадку. Не завжди це може зробити лише фахівець. Деякі несправності цілком можливо полагодити самостійно. Розберемося, чому вода не набирається в бачок унітазу і як це виправити.

Як виправити проблеми з наповненням зливного бачка унітазу

Як він влаштований
Чому вода повільно набирається в бак
Як виправити неполадку
– Засор шланга-підводки
– Очищення клапана
– Неправильне положення поплавця
– Проблема складання
– Засор зливу
Корисні поради

Як влаштований змивний бачок

Перш ніж шукати причини неполадки, треба зрозуміти, як влаштований бачок унітазу. Його конструкція дуже проста. Це об'ємна ємність із герметичною кришкою. На ній встановлено вузол подачі води. Так називають розташований на стінці корпусу впускний клапан, до якого підведено гнучке підведення від водопровідної труби. Усередині бака знаходиться зливальний механізм із арматурою. Він «відповідає» за заповнення ємності та скидання води. Крім того, всередині корпусу встановлена система переливу, яка запобігає аварійній ситуації у разі поломки зливного механізму.

Працює унітазний бачок так. Гнучким підведенням вода підходить до наливного клапана і заливається в бачок. Вона буде литися доти, доки не дійде до певного рівня. Після цього спрацьовує запірний пристрій. Спеціальний поплавець перекриває наливний клапан. Після натискання на кнопку змиву активується механізм зливу. Він опускає на дно ємності поплавець, що відкриває клапан, і рідина починає надходити в бачок.

Чому вода в бачок унітазу набирається повільно

Якщо вода в бачок набирається дуже повільно або зовсім до нього не надходить, швидше за все, вийшов з ладу один із елементів зливальної системи. Перерахуємо основні причини, які призводять до цього.

  • Засув клапана, встановленого у вузлі подачі води. Перед ним може бути фільтр, який теж забивається. Засор формується з частинок бруду, піщинок, що містяться в рідині, т.п. Зазвичай засмічення відбувається повільно. Це можна помітити з поступового уповільнення швидкості надходження води в бак. Буває, що засмічення формується буквально за кілька годин. Таке можливе, наприклад, під час ремонту інженерних комунікацій.
  • Пошкодження або засмічення шланга-підведення. Водопровідну трубу та вузол подачі води з'єднує гнучкий шланг. Він може засмічуватися водними домішками та відкладеннями. Якщо засмічення повністю перекриває шланг-підведення, вода перестає надходити в бачок.
  • Неправильне положення поплавця механізму зливу. Він може «залипнути» в одному місці або отримати перекіс щодо своєї осі. У будь-якому випадку це негативно вплине на наборі води в ємність. Іноді спостерігається ще й підтікання води з бачка.
  • Надмірно затягнуті кріплення. Сильне затягування призводить до перекошування конструкції, що заважає нормальній подачі води.

Як відремонтувати несправність

Ми підготували докладні інструкції, які допоможуть виправити ситуацію, коли вода довго набирається у бачок унітазу.

Засор шланга-підведення

Причини засмічення бувають різними. Якщо вода невисокої якості, шланг може забитися піщинками, невеликими шматочками накипу, відкладеннями. Щоб його почистити роблять так.

  • Повністю відключіть подачу води до бака. Для цього поверніть запірний кран на водопровідній трубі.
  • Відкрутіть різьбове кріплення підводки на бачку, направте шланг у чашу унітазу. Відкрийте подачу води. Якщо всередині шлангу є засмічення, вода не потече. Потрібно почистити підведення.
  • Знову перекрийте воду. Відкрутіть різьблення, що з'єднує шланг-підведення з водопровідною трубою.
  • Візьміть тонкий міцний дріт, з його допомогою прочистіть шланг. Після цього промийте його зсередини мильним розчином.
  • Перевірте якість очищення. Для цього підключіть підводку до водопроводу, направте другий кінець у чашу унітазу та відкрийте воду. Якщо не вдалося повністю прочистити шланг, його потрібно замінити на новий.
  • Зберіть конструкцію у зворотному порядку.
  • Очищення клапана

    Якщо шланг-підведення в порядку, можливо, засмічився клапан, встановлений на подачі води. Чистять його так.

  • Перекрийте воду.
  • Відкрутіть різьбове з'єднання гнучкої підводки та бачка.
  • Зніміть клапан, уважно огляньте його. Просвіт клапана має бути вільним. Якщо він затягнутий мулом або забитий брудом, очистіть його тонким дротом або чимось подібним. Промийте деталь.
  • Поставте місце, закрутіть шланг, відкрийте воду.
  • Якщо не вдалося повністю очистити клапан або він вийшов з ладу та ремонт неможливий, його потрібно замінити.

    Неправильне положення поплавця

    Найпоширенішою причиною, чому вода погано набирається в бачок, вважається неправильне положення поплавця, який відкриває та закриває заливний клапан. У бачках унітазів встановлюють два типи поплавкових конструкцій: вертикальні та важільні. Розберемо особливості ремонту обох типів.

    Вертикальна конструкція

    Її ще називають склянкою за зовнішній вигляд поплавця. Він кріпиться на вертикальному штоку, і при наповненні бачка або його випорожненні рухається цією опорою вниз і вгору. Досить часто склянка-поплавець може зупинитися та «залипнути» у верхньому положенні. Тим самим він перекриває клапан. Це відбувається через зміщення склянки-поплавця або його забруднення. У першому випадку потрібно відкрити кришку бачка і відрегулювати рукою положення склянки-поплавця. Його треба повернути на колишнє місце, щоб він міг вільно рухатися штоком.

    Якщо причиною несправності стало забруднення конструкції, потрібно зняти механізм поплавця. Для цього знімають кришку, зливають воду із бачка, розбирають механізм. Після цього очищають усі деталі від забруднень. При низькій якості води на елементах механізму можливе утворення вапняного нальоту. Щоб його позбутися, їх заливають розчином столового оцту або лимонної кислоти. Через деякий час очищають наліт, що розчинився. Після цього деталі промивають та встановлюють механізм на місце.

    Важільна система

    Такі поплавці називають грушею. Вони закріплюються на встановленому у верхній частині бачка важелі натискного типу. При наповненні бака водою груша рухається нагору, при зливанні опускається. Важель досить тонкий, він може з часом змінювати положення. Якщо відбувається сильний перекіс, вода зможе нормально наповнити бачок. Для перевірки потрібно зняти кришку бака, акуратно поворушити грушу-поплавок. Можливо, після цього відкриється клапан і вода поллється в бак.

    Якщо це сталося, значить, є перекіс важеля і його потрібно виправити. При правильному згинанні важеля поплавок-груша повинен бути на воді у вертикальному положенні. Щоб цього досягти, змінюють вигин важільного пластини. Вона може бути виготовлена з металу, у цьому випадку її просто трохи згинають. Для зміни вигину пластикового важеля підкручують спеціальний регулювальний гвинт. Після того як поплавець займе правильне положення, закривають кришку і проводять тестування роботи системи.

    Проблема збирання

    Така несправність трапляється нечасто, але буває. Якщо при складанні зливної системи деталі були закручені дуже щільно, під сильним тиском вони могли зміститися. У цьому випадку повністю справна система не працюватиме. Потрібно розібрати пристрій, очистити деталі потім знову зібрати. Але при цьому звернути особливу увагу на кріплення. Їх не можна надто сильно закручувати. Таке розбирання з наступним складанням вважається важливим елементом регулярного обслуговування сантехніки і гарною профілактикою можливих поломок.

    Засор зливу

    Є ще одна несправність, яка дозволяє нормально працювати зливному механізму. У цьому випадку вода буде нормально наливатись у бак, проте вилитися з нього вона не зможе. Тому може здатися, що бачок порожній. Щоб усунути неполадку, діють у такій послідовності.

  • Перекрийте подачу води.
  • Зніміть кришку з бачка. Демонтуйте зливальний механізм разом із кнопкою змиву.
  • Знайдіть зливальний клапан, розташований у нижній частині демонтованого механізму. Натисніть кнопку змиву, щоб відкрити та оглянути.
  • Вичистіть бруд, що закриває просвіт клапана. Робіть це обережно, щоб не пошкодити деталь. Зазвичай тут накопичується вапняний наліт, тому рекомендується використання побутової хімії.
  • Знайдіть зливний отвір, розташований у нижній частині бачка під зливним механізмом. Очистіть його від забруднень та вапняного нальоту.
  • Після цього потрібно зібрати систему у зворотному порядку та встановити її на місце.

    Корисні поради

    Щоб зменшити ризик виникнення несправностей, варто регулярно займатися профілактичним обслуговуванням сантехніки. Особливо це необхідно в тих будинках, де подається вода низької якості. Перелічимо основні заходи.

    • Розбирання та збирання всіх систем, що знаходяться в бачку. При цьому обов'язково оглядаються усі прокладки та ущільнювачі, оцінюється їхній стан. Якщо воно незадовільне, варто відразу ж замінити деталі, що вийшли з ладу. Усі елементи розібраних механізмів обов'язково очищаються від відкладень та бруду.
    • Очищення внутрішньої частини бачка від відкладень та іржі. Для цього перекривають водогін, зливають воду з ємності. Обробляють стінки спеціальним засобом для чищення, залишають у такому вигляді на час, зазначений на упаковці препарату. Потім відчиняють подачу води, заповнюють резервуар, щіткою відтирають наліт зі стін і зливають бак. Можна зробити інакше. Залити в спустошений бачок гарячий розчин лимонної кислоти, почекати, доки він охолоне, потерти щіткою і злити воду.
    • Поставити фільтр грубої очистки перед заливним клапаном бачка. Він утримуватиме великі частинки бруду, піщинки, тощо. Встановлений фільтр необхідно регулярно очищати від забруднень.

    Ще одна порада. Щоб поліпшити якість води, що подається в сантехнічне обладнання, можна користуватися спеціальними хімічними препаратами. Їх випускають у формі пігулок, які закладаються у бачок. Вони зменшують жорсткість води, м'яко очищають механізми та чашу, ароматизують рідину.

    Источник: www.ivd.ru

    No votes yet.
    Please wait...
    Поділіться своєю любов'ю

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *