Причини запаху каналізації в туалеті: як позбавитися проблеми і чому вона виникає в квартирі та будинку | ivd.ru

Неспроможна сморід у вбиральні — неприємна ситуація, з якою стикаються як мешканці приватних котеджів, так і багатоквартирних будинків. При цьому санвузол може бути ідеально чистим, а унітаз вимитим до блиску, але повітря все одно залишається несвіжим, адже проблема, як правило, зовсім не в поганому прибиранні. Розповідаємо, як виявити причини запаху каналізації в туалеті і що робити, щоб позбутися його.

Як прибрати відштовхуючий запах у туалеті

Причини появи вони
— Проблеми із сантехнікою
Засор загальнобудинкової каналізації
– Недостатня вентиляція
Відштовхуючий запах у поєднаному санвузлі
Способи усунення сморід

Причини неприємного запаху

Поширена думка, що повітря «з душком» у санвузлі пов'язане із недостатньо чистою сантехнікою. Однак насправді у списку причин, чому в туалеті запах каналізації, недостатня охайність, як правило, стоїть на останньому місці. Звідки ж береться сморід?

Проблеми із сантехнічним обладнанням

Найчастіше джерелом вони є несправне або неправильне підключення унітазу до каналізації. Найменша, непомітна оку протікання зі зливальної труби псуватиме повітря, при цьому виявити її буває не так просто. Для початку слід уважно оглянути сантехніку та гофру, що відходить від неї, приділяючи особливу увагу стикам та місцям з'єднань. Якщо є тріщини, пошкодження, підтікання або просто вологі місця, значить, швидше за все, саме з ними пов'язаний неприємний запах. Виявити протікання самостійно можна не завжди, особливо якщо частина системи зашита в стіну або втоплена в підлогу. У цьому випадку здогадатися про неполадки можна по ділянках обробки, що відволожуються, проте точно сказати, чи є прорив труби, зможуть тільки фахівці, які мають відповідне обладнання.

Також проблема може бути у пересиханні сифону. Тут знаходиться гідрозатвор – пробка з води, яка перешкоджає проникненню смуги з каналізації в будинок. Труба в цьому місці робить вигин у вигляді букви U (аналогічно влаштований злив з раковини, миття та ванни), на дні якого накопичується вода. Якщо через довгу відсутність або через дуже теплу погоду рідина випарується, то нудотне амбре безперешкодно промине цю частину зливної системи і потрапить у квартиру.

Іноді гідрозатвор зриває, якщо в будинку погано функціонує фанова труба для викиду газів (вона може бути невдало спроектована, перекрита кимось із сусідів або засмічена). Тоді при одночасному зливі в декількох квартирах або якщо хтось вилив великий об'єм води одномоментно (наприклад, з відра після миття підлоги), створюється дисбаланс тиску: відходи різко спрямовуються вниз, повітря над ними стає розрідженим, і вода з сифонів під дією вакууму затягується всередину загального стояка, а на її місце надходять.

Визначити, що проблема саме у гідрозатворі можна за двома ознаками.

  • Запах каналізації з'являється у туалеті періодично, а не стоїть там постійно. Коли воду регулярно зливають, ситуація з пересиханням повністю виключена, тому сморід немає. А ось після відпустки або поїздки на пару днів на дачу рівень рідини в гідрозатворі знижується, і він перестає виконувати своє завдання.
  • Сморід пропадає протягом короткого часу, якщо змити воду. Як тільки це відбувається, утворюється водяний затор, і повітря знову стає чистим.

У приватному будинку запах каналізації у туалеті може бути спричинений неправильним монтажем, особливо якщо ним займався непрофесіонал. Для правильного відведення відходів у септик важливо буквально все: діаметр та матеріал труб, технологія їх з'єднання (на пластик обов'язково ставлять ущільнювачі, а металеві деталі зварюють), вигин гофри та її нахил. Помилка на будь-якій із цих ділянок призведе до того, що до вбиральні неможливо буде зайти, не закривши носа. У квартирах така ситуація трапляється рідше, тому що в місті простіше викликати сантехніка, а каналізаційна система влаштована так, що підключити до неї сифон не того розміру або під неправильним кутом досить складно.

Ще одна найпоширеніша причина вони — банальний засмічення сифону. Якщо у когось із домашніх є звичка використовувати сантехніку як смітник і відправляти туди залишки їжі, втулки від туалетного паперу, шматочки вати, використані вологі серветки та інші нерозчинні речі, рано чи пізно все це застрягне в системі змиву та перекриє її. Здогадатися про те, що проблема саме в цьому, досить легко – вода перестане сходити і стоятиме в чаші унітазу (або її рівень зменшуватиметься набагато повільніше, ніж зазвичай).

Засор загальнобудинкової каналізації

Буває і так, що сантехніка встановлена ідеально, протікання немає, гідрозатвор в порядку, а дихати в туалеті неможливо. І тут можна припустити, що засмічився загальний стояк.

У багатоквартирному будинку комунікації приєднуються до єдиної труби, якою спускаються всі відходи. Якщо туди вирушає сміття, яке не розчиняється і не розкладається (у тому числі, волосся, ватяні палички, целофанові обгортки і т.д.), то рано чи пізно воно збереться в кому і перекриє просвіт. Також застрягти можуть залишки їжі та гігієнічних засобів: жир, що змивається з посуду, частинки недоїденого обіду та шматочки мила – все це налипає один на одного і на стінки труб, приводячи до їх повної закупорки.

Визначити, що причина засмічення в такій жировій пробці зазвичай не складно: до амбри в туалеті додаються шуми в каналізаційних трубах, а вода перестає сходити не тільки в унітазі, але і в усіх сливах (в душовій кабінці, раковині і т.д.). У деяких випадках можна помітити, що при змиві унітазу рівень рідини підвищується в найнижчому стоку – тобто у ванній вода замість того, щоб стікати в злив, починає підніматися з нього.

Порада: якщо у вас є сумніви, що засмічено – ваш туалет або загальний стояк, поспілкуйтеся з сусідами, якщо у них такий же сморід, значить проблема у всьому будинку.

Недостатня вентиляція

Можливо, специфічні аромати просто не йдуть із туалету через погану вентиляцію. Якщо повітря з газами, що накопичилися, не має виходу, то, природно, амбре буде зберігатися, навіть якщо з сантехнікою все гаразд.

Чому порушується відведення повітря через вентиляцію? Причинами може бути поломка або відсутність зворотного клапана, засмічення шахти або навмисне перекриття кимось із сусідів зверху. Часто забруднюється і сама вентрешетка. Також не виключено, що загальнобудинкова система вентилювання спроектована або змонтована неправильно, і повітря замість того, щоб залишати приміщення, навпаки, надходить у квартиру з каналізації.

Перевірити, чи відтік повітря, можна за допомогою аркуша паперу. Відкрийте вікна в кімнатах і піднесіть папір до вентиляційної решітки: якщо він «прилип» до неї, значить повітряний потік досить інтенсивний і рухається в правильному напрямку. Якщо ж лист не тримається і падає, значить, потрібне прочищення або ремонт вентиляції.

Запах у туалеті, поєднаному з ванною

Причиною запаху каналізації в туалеті в квартирі з суміщеним санвузлом далеко не завжди є унітаз і система, що відводить.

Звичайно, як і у випадку з роздільним санвузлом, душок може сигналізувати про різні проблеми, починаючи від тріщин в гофрі або сухого гідрозатвору і закінчуючи загальнобудинковим засміченням. Однак можлива інша ситуація, пов'язана з накопиченням відходів у стоку раковини, ванни або душової кабінки. Адже саме там, а зовсім не в унітазі, найчастіше виявляється сміття (волосся, лусочки шкіри, обмилки, пісок і вуличний бруд), з якого виростає пробка. Все це легко може забити стік та почати гнити, видаючи специфічний неприємний запах, який можна переплутати з каналізаційним.

Також смердіти може пральна машина, якщо забувати її провітрювати. Вологе середовище чудово підходить для розвитку цвілі, яка ховатиметься в манжеті люка та інших важкодоступних місцях, видаючи свою присутність лише затхлим запахом.

Як позбутися запаху каналізації в туалеті

Ароматизатори, освіжувачі повітря і пахощі не врятують від амбре, що відштовхує. Вони лише замаскують проблему, але не вирішать її. Використовувати їх можна як тимчасовий захід доти, доки ситуація не буде виправлена.

Що робити, щоб повітря знову стало чистим, залежить від причини появи вони.

  • Якщо проблема у несправності сантехніки, значить, унітаз та супутні комунікації треба замінити. Неправильно приєднане сантехобладнання – перепідключити.
  • Пересихаючий гідрозатвор виправляється вживанням заходів на час тривалої відсутності: щоб вода не випаровувалась, можна затягнути чашу унітазу харчовою плівкою або налити трохи олії у воду. Якщо ж його зриває, допоможуть лише фахівці — слід звернутися до компанії, що управляє.
  • Для усунення засмічення в сантехніці знадобиться вантуз або засоби для очищення труб. Чистячі склади містять їдкі луги або сильні кислоти, тому при їх застосуванні треба суворо дотримуватися інструкцій, інакше можна пошкодити каналізаційну систему, а її заміна обійдеться набагато дорожче, ніж очищення сифону.
  • Якщо засмічився загальний стояк, треба звертатися до фахівців, які за допомогою сантехнічного троса зруйнують засмічення.
  • Коли ж проблема у поганому відведенні повітря, допоможе чистка повітроводів (також виконують професіонали) та встановлення вентрешетки зі зворотним клапаном, який не пускатиме гази зі стояка в квартиру.

Запобігти хоча б частині випадків появи запаху каналізації в туалеті в квартирі можна, дотримуючись профілактичних заходів.

  • Довіряйте встановлення сантехніки тільки професіоналам.
  • Регулярно чистіть труби за допомогою спеціалізованих засобів.
  • Не викидайте в унітаз нічого, крім туалетного паперу, в деяких випадках і його не варто, а на всі стоки встановіть сітки, які будуть затримувати велике сміття.
  • Не виливайте в мийку масло з фритюрниці, не кидайте в зливні отвори волосся, шматочки мила і все, що не розчиняється у холодній воді.
  • Не забувайте чистити вентиляційну решітку.
  • Відчиняйте дверцята пральної машини після сушіння.

Якщо стандартна профілактика не допомагає, варто задуматися про більш серйозний захист від сморід: встановлення зворотного клапана між унітазом і загальнобудинковим стоком та монтаж примусової вентиляції.

Источник: www.ivd.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *