Як виправити стики шпалер: поради щодо підклеювання та усунення видимих швів після поклейки ivd.ru

шпалер: поради щодо підклеювання та усунення видимих швів після поклейки ivd.ru />

Виявивши після висихання шпалер ділянки, що відклеїлися, не варто панікувати. У більшості випадків їх можна акуратно приклеїти назад так, що дефект буде зовсім непомітним. Трохи складніше буде звести краї полотен, якщо під час просушки вони розійшлися, однак і цю проблему можна вирішити. Розповідаємо, як виправити стики шпалер і що робити, якщо обробний матеріал відстає від стіни.

Як підклеїти шпалери, що відстають

Причини відклеювання
Чим краще клеїти
Як підклеїти шпалери
– Як виправити стики
– Як прибрати бульбашки та порожнини
— Як підклеїти велику ділянку
Інші способи маскування дефектів

Причини відклеювання

Іноді через день-два після поклейки шпалер раптом виявляється, що полотно сповзає на підлогу, у нього відійшли краї або на ньому з'явилися бульбашки та порожнечі.

Дуже часто це трапляється через погану або неправильну підготовку стіни. Її поверхня потребує ретельного чищення, також її обов'язково треба загрунтовувати і сушити не менше доби, інакше клей погано зчеплюватиметься. Крім того, нормальному приклеюванню перешкоджають будь-які нерівності. Тріщини, відколи, виступи — все це не дозволяє оздоблювальному матеріалу лягти рівно: обов'язково виникають перекоси та деформації.

Також доведеться думати, чим підклеїти шпалери, які відклеїлися, якщо було обрано неправильний клей. Він має бути не просто якісним, а й відповідним за складом. Наприклад, не можна клеїти вінілові моделі на засіб для паперових полотен, оскільки вініл набагато щільніший і важчий, а отже, субстанція, що клеїть, не зможе втримати його на стіні.

Проблеми виникають і при неправильній техніці поклейки.

  • Якщо адгезивний склад наноситься пензлем, а не валиком, промазати всю поверхню рівномірно практично неможливо, а значить, десь шпалери прилипнуть намертво, а десь не приклеяться зовсім.
  • Перед початком обклеювання слід уважно прочитати інструкцію: багато сучасних матеріалів вимагають нанесення клеючої маси тільки на стіну. Якщо ж намазати нею полотна, вони можуть промокнути і розбухнути, а при висиханні зменшитися до початкового розміру, і якщо клей не встиг схопитися, вони просто відпадуть від стіни або з'являться помітні щілини на стиках.
  • Фахівці рекомендують наносити клей на стіну ширшою смугою, ніж рулон, інакше краї полотна можуть не приклеїтися.

Серед інших причин відставання декоративного покриття можна назвати недотримання умов сушіння: вогкість у приміщенні, опалення або включений кондиціонер, надмірний холод, протяги, пряме сонячне світло і т.д. У кімнаті, де сохне оздоблення, має бути +18…+30 градусів, вологість — не вище 50%, а вікна та двері при цьому слід зачинити. Можна увімкнути побутовий осушувач повітря, проте в жодному разі не можна використовувати фен або теплову гармату.

Іноді можуть відклеїтись і шпалери, що провисали на стіні багато часу. Це трапляється через деформацію поверхні (наприклад, при усадці будинку), її неправильну обробку, розсихання клею (з часом він втрачає адгезивні властивості) або його невідповідну кількість. Іноді, хоч і нечасто, таке може відбуватися через нагрівання стіни, якщо в ній проходять опалювальні труби. Також покриття може відійти через форс-мажорні ситуації, наприклад, якщо затопили сусіди.

Чим краще клеїти

Якщо відійшла велика ділянка полотна, не обійтися без шпалерного клею. Тому не варто викидати його залишки, коли шпалери поклеєні, адже відстати від стіни вони можуть і за кілька днів чи навіть тижнів. Однак якщо клеюча речовина була використана повністю, доведеться шукати інші варіанти.

Коли проблема тільки в стиках, що відгинаються, найкраще купити спеціальний засіб, призначений саме для цих цілей. Воно густіше, не розтікається та відрізняється високою силою приклеювання. Більше того, воно здатне повернути на місце навіть обробку, що відійшла разом із верхнім шаром шпаклівки.

Порада: використовувати такі склади можна не тільки для країв полотна, що відійшли, але і для фіксації вузького і тонкого стінового декору, наприклад, бордюрів, а також для приклеювання шпалер до пластикових віконних укосів та інших нестандартних покриттів.

Втім, не завжди є спеціалізовані клеї. У цьому випадку можна скористатися звичайним ПВА – він клеїть дуже якісно та надійно. Однак він має серйозний мінус — після висихання він може пожовтіти, що буде помітно на світлих оздоблювальних матеріалах. Тому перш ніж приступати до реновації стінового покриття, краще перевірити на залишках шпалер, як вони поведуться при контакті з ним.

Для дуже маленьких ділянок підійде клей-олівець. Такий засіб добре тим, що від нього не промокне і не розтягнеться паперова основа, воно не змінить колір декоративного покриття і до того ж працювати з ним легко і просто – ніяких бризок, крапель і плям, які можуть залишити сліди на лицьовій стороні обробки. Цей спосіб, зокрема, допоможе, якщо вас цікавить, чим підклеїти шпалери, що відклеїлися на стиках.

Є й народний метод для якісного приклеювання – клейстер із крохмалю. Великі та важкі рулони закріпити за його допомогою навряд чи вдасться, проте для виправлення невеликих огріхів він чудово підійде.

Приготування клейстер дуже просте. Потрібно закип'ятити літр води, а поки вона закипає, засипати 1 столову ложку крохмалю в половину склянки холодної води і ретельно розмішати. Потім крохмальну суміш тонкою цівкою заливають у киплячу рідину, обов'язково безперервно помішуючи і зробивши вогонь поменше. Далі треба варити засіб, що вийшов, протягом пари хвилин (не доводячи до кипіння), а як тільки він почне каламутніти і густіти, вимкнути. Користуватися клеючою масою, що вийшла, можна, як тільки вона охолоне.

У деяких випадках повернути шпалери, що відклеилися, на місце можна і за допомогою сильніших складів — «рідких цвяхів», епоксидного або суперклею. Однак це завжди вимушені рішення, до яких можна звертатися, тільки якщо ніяких інших варіантів немає, а стіну зовсім не шкода: такі засоби приклеять полотно настільки міцно, що при наступному ремонті знадобиться чимало зусиль, щоб зняти його. Крім того, ці речовини миттєво схоплюються, а значить, посунути або змістити шпалери, щоб вони лягли максимально рівно, не вийде.

Як підклеювати правильно

Як виправити стики шпалер після висихання

Одна з найпоширеніших проблем — краї рулону, що відстають від стіни. Іноді це трапляється навіть при використанні дорогих матеріалів та якісного клею. Ситуацію можна виправити, проте знадобиться акуратність, терпіння та час.

Підготуйте тюбик з клеєм і ганчірку або серветку для витирання його надлишків, з інструментів знадобляться гумовий валик для розкочування шпалерного полотна та пензель (перевірте, щоб у неї міцно тримався ворс, інакше щетинки залишаться під покриттям). Також може стати в нагоді ніж, наждачний папір і гумовий скребок.

Що потрібно зробити?

  • Уважно огляньте поверхню під стиком, що відклеївся: якщо вони нерівна або кришиться, зачистіть її ножем або наждачкою до гладкого стану і, при необхідності, пропилососьте.
  • Використовуючи пензель, змастіть вибраним клеєм обидва стики, акуратно притисніть їх до стіни та прокатайте валиком від середини до країв.
  • Витріть надлишки клею серветкою або ганчіркою або видаліть їх за допомогою гумового скребка.

Порада: багатошарове вінілове покриття можна прикріпити на місце не тільки клеєм, але і двостороннім скотчем на паперовій основі.

Як прибрати порожнини

Іноді в процесі висихання шпалери починають морщитися і на них з'являються бульбашки, наповнені повітрям або клеєм.

Якщо таких дефектів дуже багато, краще переклеїти кімнату з повним дотриманням технології (якісно підготувати стіни, використовувати хороший клей, забезпечити відсутність протягів у процесі сушіння тощо). Однак, коли таких проблемних місць буквально кілька, можна спробувати виправити ситуацію.

Що потрібно зробити?

  • Якщо міхуріння стало очевидним, коли полотно ще не встигло як слід прилипнути до стіни, можна спробувати розгладити дефекти гумовим валиком, пластиковим шпателем або м'якою ганчіркою, рухаючи їх від центру до країв і таким чином виганяючи з-під покриття повітря та клей.
  • Невеликі порожнини проколюють тонкою голкою або шпилькою, потім натискають на шпалери, що здулися, щоб прибрати з-під них повітря або клеючу речовину, якщо вона ще не встигла затвердіти.
  • Якщо проблема в застиглих під поверхнею надлишках клею, бульбашки усувають праскою (прикладаючи його на мінімальному нагріванні через тканину) або феном: в деяких випадках засіб розм'якшується, і його вдається розподілити шпателем або валиком по більшій площі стіни, за рахунок чого порожнини стають. Однак цей метод підходить далеко не всім шпалерам, тому його обов'язково пробують спочатку в непомітному місці (наприклад, за шафою або кріслом).
  • Щоб прибрати велику порожнину, лезом або дуже гострим ножем роблять розріз залежно від її розміру: або вздовж одного краю (якщо вона невелика), або хрест-навхрест по центру (для найбільших кишень). Потім покриття і стіну змащують клеєм (якщо складно заповнити ним весь простір через невеликий розріз, використовуйте шприц) і прикладають полотно, добре притискаючи його або прокочуючи гумовим валиком. При цьому слід дотримуватись граничної обережності, оскільки можна випадково змістити матеріал, що призведе до появи нових вад.
  • Флізелінове покриття, яке не встигло повністю схопитися, можна спробувати відокремити від стіни з найближчого до бульбашки краю і прокатати валиком, щоб випустити повітря або надлишки клею.

Порада: дрібні бульбашки на щойно поклеєних паперових шпалерах чіпати не варто, оскільки вони з'являються через розбухання вологого матеріалу. У міру висихання здебільшого вони зникнуть.

Як підклеїти велику ділянку

Якщо відстало ціле полотно або значна частина, то, швидше за все, є серйозна проблема, і легко повернути покриття на місце не вдасться. А якщо навіть вдасться приклеїти його назад, то надійність та довговічність такого оздоблення буде під великим питанням. Найчастіше це означає, що стіна була підготовлена належним чином: її недостатньо добре очистили чи погано загрунтували. І скільки б ви не клеїли полотно, що відлетіло на це місце, воно відпадатиме і далі. Найкраще рішення в такій ситуації – грамотна підготовка стіни і поклейка всіх шпалер або тільки частини, що відстала, заново.

Буває, що частину обробки необхідно замінити з інших причин, наприклад, стіни зіпсував кігтями кіт або розмалювали діти. Тоді треба прикласти шматок шпалер до пошкодженого місця так, щоб збігся малюнок, і вирізати шматок, який буде більше на 2-3 см по краях. Потім треба гострим ножем прорізати старе покриття до стіни та зняти його. Після цього змастіть клеєм поверхні та приклейте латку. Можна зупинитися на цьому етапі або, поки маса, що клеїть, не почала застигати, акуратно прорізати новий шар шпалер точно по краю латки і видалити зайву частину полотна – в цьому випадку місце з'єднання буде практично непомітним.

Що робити, якщо видно стики на шпалерах після поклейки

Крім відклеювання з настінним покриттям може статися й інша неприємність – розбіжність стиків, коли полотна тримаються міцно, але між краями помітний шматок стіни.

У такій ситуації можна спробувати розтягнути шпалери. Для цього паперовий матеріал змочується водою з пульверизатора на лицьовій стороні вздовж кромки, а флізелінові або вінілові моделі акуратно відокремлюються по краю від стіни та зволожуються зсередини. Через 5-10 хвилин на полотна наноситься будь-який міцний клей (призначений для стиків, ПВА і т.д.), після чого їх притискають до поверхні, що обклеюється, а потім з зусиллям розпрямляють гумовим валиком, намагаючись розтягнути їх так, щоб між стиками не залишилося простору.

Втім, далеко не всі шпалери можна розтягнути, не зашкодивши. На цей випадок є інші варіанти вирішення проблеми.

  • Якщо обробка однотонна, можна натерти про наждачку невикористані шматки полотен, змішати їх з клеєм ПВА і зафарбувати масою стики, що вийшла.
  • Оздоблення з принтом, а щілини досить широкі? Спробуйте підібрати латки, що збігаються з малюнком з місцями, які треба закрити, і акуратно приклейте їх туди. Це дуже копітка робота, проте результат зазвичай виправдовує витрачені зусилля.
  • Для рельєфних вінілових або флізелінових шпалер можна виготовити замазку з акрилового герметика або шпаклівки та відтінку (продаються в будівельних магазинах).
  • Також можна зафарбувати стики восковими олівцями чи маркерами для меблів. Однак ряд відтінків цих виробів зазвичай досить скромний, тому підібрати відповідний колір можна далеко не завжди.

Якщо жоден із методів не допоміг, можна заклеїти негарний стик декоративною стрічкою — шпалерним бордюром.

Источник: www.ivd.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *