Що потрібно знати, якщо ви завжди запускаєте на пральній машині коротку програму
Кнопка «швидке прання» зменшує час прання на будь-якому обраному режимі. Також можна знизити температуру прання, що прискорює цикл. Наскільки ці методи є виправданими та безпечними для вашої білизни, розповідає Ukr.Media.
Режим швидкого прання в пральній машині
Спершу розділимо мух від котлет, а кольорові речі від білих.
Режим «швидке прання» представлений у різних моделях пральних машин у кількох варіантах:
- Швидке прання на 30 градусах.
- Швидке прання на 40 градусах.
- Швидке прання, як окрема кнопка, що скорочує тривалість будь-якого вибраного режиму.
Різниця між першим і другим режимом для вашої білизни практично відсутня. 30 або 40 градусів означають лише теплу воду, одноразовий та короткий цикл прання, а також одне полоскання.
Окрема кнопка «швидке прання» скорочує тривалість прання на будь-якому режимі, зазвичай на 30% часу. Це досягається шляхом зменшення тривалості кожного зі стандартних режимів прання та полоскання.
Чим це загрожує для білизни?
Якщо ви щодня змінюєте блузки, сорочки та футболки, поки на них не з’являться запахи або плями — все в порядку. Найшвидший режим прання призначений для речей з невеликим зносом.
Проте, якщо вам потрібно випрати сильно забруднені речі, вам слід вибрати повний цикл та встановити вищу температуру. Справа в тому, що ефективність пральних порошків безпосередньо залежить від температури води. Чим вища температура, тим краще відпирається.
При пранні постільної білизни та рушників завжди варто обирати повний режим прання і температуру не нижче 60 градусів. Це необхідно, адже при нижчих температурах не гинуть пилові кліщі та мікроби, що може призвести до алергічних реакцій у вас або у ваших близьких. Особливо це важливо в сім’ях, де є діти або літні люди.
Що ще важливо знати про режим швидкого прання?
Якщо ви праните на швидкому пранні, завантажуйте вдвічі менше білизни та використовуйте вдвічі менше порошку. Тільки так речі зможуть нормально прополоскатися в холодній воді і не залишать на собі залишки прального порошку.
Якщо ви постійно користуєтеся швидким пранням з холодною водою, вам слід хоча б раз на тиждень запускати повний цикл прання з максимально гарячою водою. Чому? При частому холодному пранні в барабані можуть почати розмножуватися бактерії та цвіль. Якщо їх не обробляти періодично високою температурою, ваша білизна може почати неприємно пахнути.
Бонусна порада: джерелом затхлого запаху в пральній машинці може бути зливний фільтр, який накопичує нитки, грудки шерсті тощо. Регулярно очищайте його, принаймні раз на три місяці.
Джерело: ukr.media