Договір оренди – все, що вам потрібно знати

В Україні випадки шахрайства з орендою житла досить поширені. Як правило, квартира чи будинок можуть бути здані в оренду без згоди власника, можуть належати комусь іншому або перебувати в іпотеці. Тим не менш, захиститися від нечесних орендодавців можна, уклавши відповідний договір.

7739_383594695.jpg (51,94 Кб)

За словами експертів «Юридичного радника для ВПО», такий документ передбачає переваги як для орендарів, так і для орендодавців. Зокрема, зазначено, що цей договір уточнює умови оренди:

його тривалість;
стан майна;
орендна плата;
процедура розірвання договору.
“Згідно зі статтею 811 Цивільного кодексу України договір найму житла має бути укладений у письмовій формі. Але закон не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення договору ренти, це може бути здійснено за бажанням сторін”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що якщо у нерухомості кілька власників, кожен співвласник повинен особисто підписати договір або надати нотаріально посвідчену довіреність іншій особі на управління спільним майном.

Якщо майно було набуте під час шлюбу, для здачі його в оренду потрібна згода подружжя.

Що має включати договір?

Імена та адреси залучених сторін.
“Можна вказати і паспортні дані, але це не обов'язково”, – зазначають юристи.

Опис орендованого майна.
Чітко вкажіть чи це квартира, кімната, будинок чи його частина тощо.

Дата підписання договору та термін його дії.
Також важливо окреслити способи продовження та розірвання договору. Наприклад, угода може бути автоматично продовжена, якщо жодна зі сторін не вкаже на бажання розірвати її за місяць до закінчення терміну дії, або можуть бути визначені інші домовленості.

Сума та способи оплати.
Важливо детально визначити, як будуть здійснюватися платежі, зокрема, чи будуть вони перераховуватися на банківський рахунок чи оплачуватися готівкою.

“Для безготівкових розрахунків зберігайте виписки чи квитанції. Якщо готівку – створіть додаток до договору або акт прийому-передачі чи квитанцію”, – пропонують експерти.

Порядок оплати комунальних послуг.
Необхідно вказати, хто несе відповідальність за ці виплати та терміни їх здійснення.

Деталі щодо застави та її повернення.
«Гарантійний депозит — це сума, яку ви платите орендодавцеві разом з орендною платою за перший місяць. Для орендодавця він забезпечує стан майна та майна, що знаходиться в ньому. Якщо, наприклад, будь-які меблі чи техніка пошкоджені, витрати на ремонт будуть вираховані з цього депозиту при звільненні. З нього також буде вираховано неоплачену комунальну плату або орендну плату», — радять юристи.

Акт прийому-передачі.
У ньому має бути детально описано стан майна, перераховано елементи та їхній стан.

Источник

Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *