Способи, які допоможуть очистити решітку газової плити з чавуну, емалі та сталі від нагару

Багато домогосподарок згодні, що очищення решітки газової плити від жиру та нагару може бути досить складним завданням. Проте існують дієві методи, такі як розжарювання, використання оцту та гірчиці, які дозволять усунути забруднення без застосування дорогих хімічних засобів. Вибір методу очищення залежить від матеріалу решітки — це може бути чавун, емаль або сталь, повідомляє Ukr.Media.

Як очистити чавунну решітку

Чавун — це міцний, але делікатний метал. Такі решітки швидко забруднюються, покриваються товстим шаром нагару, але їх слід очищати обережно. Не можна залишати їх надовго в воді, відправляти в посудомийну машину або використовувати ножі та металеві щітки для зчищення жиру. Чавун також погано реагує на сильнодіючі абразиви.

Найкращі методи очищення:

  • Прожарювання над вогнем. Решітку можна розжарити безпосередньо над газовими конфорками або за допомогою газового пальника. Також рекомендується прожарити її на багатті. В результаті нагар згорить або відпаде, залишиться тільки протерти вологою ганчіркою.
  • Очищення оцтом. Решітку газової плити слід замочити в розчині води з трьома ложками 9%-го оцту, а потім поставити в попередньо розігріту до +60…+80℃ духовку. Процедура займе щонайменше 30-40 хвилин. Після цього забруднення можна стерти губкою.

Як очистити емальовану решітку

Емальовані решітки виглядають привабливіше за чавунні, мають гладку та блискучу поверхню. Їх можна і навіть потрібно замочувати у воді, наприклад, у мильному розчині, або відправляти в посудомийну машину. Не слід різко переносити решітку з гарячої води в холодну або використовувати агресивні миючі засоби.

Найкращі методи очищення:

  • Суміш сухої гірчиці та оцту. Необхідно з’єднати три ложки 9%-го оцту, три ложки гірчичного порошку та одну ложку миючого засобу для посуду. Залити гарячою водою до отримання кашоподібної консистенції, нанести суміш на решітку і залишити на дві-три години, після чого потерти решітку мочалкою і змити залишки бруду.
  • Оцет і вода. Досить замочити емальовану решітку в суміші оцту з водою в пропорції 1:1 і залишити на ніч. Вранці бруд розчиниться, залишиться лише сполоснути конструкцію.
  • Меламінова губка. Необхідно намочити губку водою, протерти нею решітку і обполоснути. Важливо пам’ятати, що меламінова губка може бути занадто абразивною для деяких типів емалі і може залишити мікроподряпини. Тому використовувати її потрібно обережно, особливо на глянцевих поверхнях, і спочатку протестувати на непомітній ділянці.

Як очистити сталеву решітку

Сталь витримує грубе очищення. Можна використовувати скребки, металеві щітки, абразивні засоби, а також вищеописані методи.

Найкращі способи очищення:

  • Сода. Її потрібно розбавити водою до стану каші. Суміш потрібно нанести на сталеву решітку, залишити на деякий час, а потім зішкребти нагар.
  • Нашатирний спирт. Одну пляшку нашатирю слід вилити в пакет з решіткою і щільно закрити. Краще винести пакет на балкон або на вулицю. Через п’ять-шість годин решітка промивається водою, і на ній не залишиться жиру і нагару. Важливо пам’ятати про безпеку при використанні нашатирного спирту. Він має різкий запах, через що процедуру слід проводити в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці, уникаючи вдихання парів.

Однією з найнеприємніших частин приготування їжі є пригорілі до плити продукти. Проте існує кілька простих способів очистити плиту, в тому числі і газову, навіть якщо це завдання здається дійсно складним.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *