Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/krua100/htdocs/100.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Що таке принцип "хара хачі бу" та який його зв'язок з японським довголіттям | 100 ІДЕЙ

Що таке принцип “хара хачі бу” та який його зв’язок з японським довголіттям

Японія — це країна, де люди не лише живуть довго, але й підтримують стрункість і активність до глибокої старості. Довгожителька Японії Масае Фурухасі вважає, що до своїх 111 років вона дожила завдяки принципу "хара хачі бу" — і це не складна дієта, а простий, майже інтуїтивний підхід до харчування, повідомляє Ukr.Media.

Що таке "хара хачі бу"?

У японському перекладі це означає: «їж, поки не відчуєш насичення на 80%». Ця стара мудрість навчає нас зупинятися до моменту, коли виникає переїдання. Це не строгий підрахунок калорій і не голодування — швидше, це вміння прислухатися до свого тіла та поважати його сигнали.

В культурі Окінави вважають, що насичення на 80% дозволяє організму не перевантажуватися, що сприяє кращому переварюванню їжі, легшому утриманню здорової ваги і зменшенню витрат енергії на подолання наслідків переїдання.

Як впровадити "хара хачі бу" у повсякденне життя?

  • Їжте повільно. Це дасть вашому мозку можливість усвідомити, що ви вже наїлися.
  • Прислухайтеся до свого тіла. Як тільки відчуєте легке насичення — зупиніться. Це і є «80%».
  • Сервіруйте страви красиво, але помірно. Використання маленьких тарілок та порцій допомагає підтримувати баланс у харчуванні.
  • Забудьте про «треба доїсти до кінця». Ваше завдання — насититися, а не з’їсти все до крихти.

Чому це ефективно?

"Хара хачі бу" допомагає не лише зберегти фігуру та здоров’я — але й дбайливо ставитися до себе. Це про усвідомленість, про повагу до тіла, про турботу без обмежень і стресів. І так — японці практикують це не з метою схуднення, а заради довголіття та доброго самопочуття. Побічний ефект — стрункість і енергія.

До речі, сама Масае все ще підтримує активність: їй потрібна допомога, щоб стояти, але вона залишається в повному розумі і з ясною пам’яттю. А садівництвом вона займалася навіть коли їй було вже під 90.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *