Вчені з’ясували, що між розумовими здібностями і порами року є зв’язок
Мозок людей краще всього працює в теплі пори року, а найгірше – в холодні. Про це заявили неврологи з Університету Торонто і Центру з вивчення хвороби Альцгеймера при Університеті Раш, інформує Ukr.Media.
Вони проаналізували дані 3,5 тисяч жителів США, Канади та Франції у віці старших 70 років, у частини яких діагностували хворобу Альцгеймера.
Нейропсихологічне тестування допомагало визначити якість роботи головного мозку, а генетичний аналіз проб спинномозкової рідини допоміг визначити вроджену схильність до розвитку хвороби Альцгеймера.
Вчені помітили цікаві закономірності – в холодну пору людям на 31% частіше ставлять діагноз про старече слабоумство або помірний когнітивний розлад.
Вони прийшли до висновку, що мозок людей працює краще всього в кінці літа і початку осені, а найгірше – в зимові і весняні місяці.
"Сезонна різниця в рівні інтелекту у когнітивно здорових літніх людей еквівалентна майже 5 років різниці у віці. Тобто влітку і восени люди похилого віку в інтелектуальному сенсі виявляються молодше 5 років", – пояснили автори проекту.
На таку закономірність впливають кількість світла і тепла, можливість їсти свіжу їжу (овочі та фрукти), тривалість сну. А ще мозок підпорядковується сезонним ритмам психічних станів, які також корелюють з часом року. Зокрема, депресія частіше всього проявляється в зимовий період.
Джерело: ukr.media