Запах троянд має певний вплив на нашу пам’ять

Запахи, які ми відчуваємо під час отримання нового досвіду, а також пізніше, у сні, поки відбувається консолідація пам'яті, відіграють помітну роль у запам'ятовуванні. Ще 12 років тому точні експерименти продемонстрували це в лабораторії, показавши, що приємний аромат троянд при навчанні, а потім під час сну сприяє закріпленню нових знань. Тепер же психологи з Медичного центру Університету Фрайбурга підтвердили такий ефект і в «польових» дослідженнях, інформує Ukr.Media.

Вплив запахів на пам'ять пов'язують з роботою гіпокампу — області мозку, яка відіграє роль «оперативної пам'яті», накопичуючи нову інформацію, а потім — у сні — беручи участь у її відборі та перенесенні важливих відомостей у «постійну пам'ять». Гіпокамп безпосередньо пов'язаний з нюхом, і запахи здатні чинити сильний вплив на його активність, стимулюючи запам'ятовування. Варто зауважити, що моторні навички — такі як плавання або їзда на велосипеді — запам'ятовуються іншим шляхом, гіпокамп не приймає великої участі в цьому процесі.

У 2007 році це показали експерименти групи Яна Борна з Університету Любека. Тоді наголошувалося, що відтворити та підтвердити подібні ефекти поза лабораторії, а тим більше в домашніх умовах — поки не представляється можливим. Однак нещодавно Юргену Корнмье і його колегам вдалося і це. Піддослідними в нових експериментах виступили 54 школярі з двох паралельних шостих класів однієї та тієї ж школи на півдні Німеччини.

Учням одного класу роздали палички з ароматом троянд, і ті тримали їх на столі, поки зубрили нові англійські слова під час домашньої роботи, а також клали біля ліжка на ніч. Другий клас виступив в якості контрольної групи та вчився як зазвичай. Результативність дослідної групи виявилася приблизно на 30 відсотків вище. «Ми перевірено показали, що підтримувальний ефект запахів діє в реальному житті та ним можна цілеспрямовано користуватися», — резюмує Юрген Корнмье.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *