Білий наліт на ягодах та листі винограду: як вирішити проблему
Якщо виноград покрився білим нальотом, готуйтеся до боротьби з інфекцією, інформує Ukr.Media.
З проблемою стикається більшість початківців садівників. Йдеться про спори грибка, які або вітром розносяться, або комахами.
Проблему цю легше попередити, ніж лікувати лозу. Для цього достатньо своєчасно прибирати сміття на ділянці. Але якщо справа в невідповідних умовах (наприклад, густій посадці, дефіциті сонячного світла, вогкості і дефіциті поживних речовин), то вирішувати проблему потрібно в комплексі заходів.
Насправді наліт білого кольору — це лише початок хвороби, в результаті якої листя омертвіє, опаде, і залишиться лише гола лоза.
Виноградні хвороби
Мілдью — вона ж несправжня борошниста роса. Білястий наліт на тильній стороні листа. Плями стають брудно-жовтими, потім коричневими (чорними).
Альтернаріоз — листя набуває сріблястий відтінок, потім плями стають сірими, темніють і стають бурими. Кущ може загинути всього за 5-6 днів.
Оїдіум — опушені білі плями, що з'являються на стеблах, пагонах, листі, квітах і ягодах, які потім темніють і сохнуть. Ягоди втрачають вологу і смакові якості.
Сіра гниль — сірувато-білий наліт на поверхні листя і ягід. Грибок активізується з настанням весни.
Народні методи
Можна боротися за допомогою промислових препаратів. Але дачники частіше використовують народні засоби.
Один стакан зубчиків часнику потрібно подрібнити і залити літром води, перемішати, накрити кришкою і настоювати в темному місці добу. Концентрат проціджують і розбавляють в 5 літрах води, після чого обприскують кущі.
Розчин марганцівки готують з 10 кристалів засобу, розведених в 1 літрі води. Розчин повинен бути блідо-рожевого кольору, використовується для обробки наземної частини і особливо тильного боку листя.
Деревна зола в кількості 1 кг розводиться в 10 літрах води і настоюється 5-6 діб.
Перед обробкою 1 літр концентрату розбавляють в 10 літрах води.
Джерело: ukr.media