Жовтіє листя розсади капусти: в чому справа та як усунути дану проблему

Ранні та середньостиглі сорти капусти зазвичай вирощують через розсаду. Городники, особливо новачки, можуть стикатися з різними труднощами. Однією з найпоширеніших є пожовтіння листя. Хоча багато початківців у такому випадку впадають у паніку, не завжди ситуація настільки критична, як здається. Проте, щоб отримати здорові качани і хороший врожай, важливо зрозуміти, чому жовтіє листя розсади капусти. Це допоможе вчасно вжити необхідних заходів, повідомляє Ukr.Media.

Спочатку, пробиваючись крізь ґрунт, паростки капусти випускають два початкових листки, які називаються сім’ядолями. Сім’ядолі забезпечують життєздатність на самому початку розвитку паростків. Коли з’являється більше листя, сім’ядолі часто жовтіють і згодом опадають. Якщо жовті листя — це лише сім’ядолі, то не слід хвилюватися, капуста абсолютно здорова.

Однак пожовтіння більшого листя, характерного для капусти, — це вже причина для занепокоєння. Часто зміна кольору викликана нестачею або надлишком світла, води, або добрив.

Основні причини пожовтіння листя розсади капусти: як вирішити проблему

У похмуру весну капустяній розсаді може бракувати світла. У такому випадку фітолампа стане в пригоді. Ввімкніть її хоча б на 12 годин на добу. Але не слід перебільшувати з освітленням. Період темряви може тривати вісім годин.

Листя розсади може жовтіти не лише через брак вологи, але й через її надлишок. Надмірний полив перешкоджає надходженню поживних речовин до листя через коріння. Від зайвої води коріння починає гнити, а через нестачу поживних речовин листя в’яне або жовтіє. Тому важливо не заливати паростки розсади капусти під час поливу. Якщо погода тепла, можна «вигулювати» розсаду на підвіконні, відкриваючи вікно. Капуста отримає більше світла, а надмірна волога випарується.

З добривами для розсади капусти також важливо не переборщити. Мінерали з синтетичних добрив можуть накопичуватися в ґрунті, викликаючи не стимулюючий, а пригнічувальний ефект. Якщо ви використали занадто багато добрив і помічаєте білі відкладення біля дренажних отворів, поступово промивайте ґрунт водою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *