7 помилок у ремонті ванної кімнати, які з легкістю зробить людина, яка «не в темі»

Ванна кімната зазвичай не відрізняється великими габаритами, причому завдань на неї покладено досить багато. Тому так важливо продумати ремонт санвузла від А до Я, уникаючи поширених помилок. Novate.ru розповідає, про які інтер'єрні рішення найчастіше шкодують власники квартири після того, як починають активно користуватися ванною.

Помилка 1: Вибрати цементне затирання для мокрих зон

Таке затирання сміливо можна використовувати на підлозі у передпокої чи кухні, але для ванної вона зовсім не підходить. Якщо на цементні шви регулярно попадатиме вода (а в санвузлі інших варіантів розвитку подій просто немає), на них швидко з'явиться цвіль. На жаль, від такого результату не зможе захистити ні дорогий бренд, ні позначка «антигрибок», яку дбайливий виробник залишив на упаковці. Звичайно, пліснява з'явиться не на всіх стиках, але навіть маленьких точок буде достатньо для того, щоб зіпсувати зовнішній вигляд ванної кімнати. Тим більше, що згодом вони розростатимуться і поступово «захоплять» усю кімнату.

На щастя, уникнути цієї проблеми дуже просто. Достатньо вибрати епоксидну затирку замість цементної. Її головна перевага полягає в тому, що в ній не заводиться пліснява навіть під постійним впливом води. Так, таке затирання коштує дорожче, зате ви будете впевнені в ньому на 100%. Шви вийдуть бездоганними, і їх не доведеться час від часу відмивати їдкою побутовою хімією у спробі позбавитися грибка.

Помилка 2: Пофарбувати стіни біля гачків і сушки для рушників

Останнім часом дизайнери все частіше відмовляються від тотального оздоблення плиткою і намагаються гармонійно комбінувати її з фарбою або шпалерами. Це рішення максимально вдале, тому що робить інтер'єр більш стильним, красивим та фактурним. А ще, фарба коштує набагато дешевше, ніж плитка (як і робота майстра).

Але слід враховувати, що така обробка підходить для будь-якої ділянки кімнати. Наприклад, від неї краще відмовитися в зонах підвищеної вологості, а також на тих ділянках, де розташовані гачки або сушка для рушників. Руху мокрих рук від раковини чи душу буде цілком достатньо для того, щоб на стінах з часом з'явилися розлучення та патьоки. Вже через рік ви помітите, що вони стали добре помітні при яскравому освітленні, але прибрати їх нічим не вийде (допоможе лише фарбування поверхні).

Помилка 3: Встановити дешеву сантехніку

Коли йдеться про інтер'єр ванної кімнати, можна заощадити на багатьох речах, але тільки не на сантехніці. Змішувачі, душова лійка та інші вироби мають бути міцними, довговічними, виконаними з якісних матеріалів. Якщо згаяти цей момент, сантехніка швидко вийде з ладу, і вам доведеться не тільки знову купувати, наприклад, новий кран, але і вдруге викликати сантехніка, щоб він його встановив.

Щодо кольору, то тут теж є свої нюанси. Чорний, латунь, під золото – не найкращі варіанти, тому що на них видно потіки та розлучення від води. Вам доведеться або щодня мити сантехніку, або упокоритися з неакуратним зовнішнім виглядом. Ще один мінус полягає в тому, що стики або окремі елементи швидко покриються іржею, з якою також потрібно буде боротися.

Помилка 4: Використовувати світлу затирку для плитки для підлоги

Незважаючи на те, що у підлоги у ванній кімнаті не такий знос, як, наприклад, у передпокої, все одно він має бути максимально практичним. І насамперед це стосується плитки та її затирання. Світлі шви – погана ідея, оскільки згодом вони потемніють, і вам доведеться або намагатися очистити їх за допомогою підручних засобів, або повністю міняти затірку.

Який є вихід із цієї ситуації? Якщо не хочете використовувати більш практичні та немаркі відтінки, тоді віддайте перевагу вищезгаданій епоксидній затирці. А щоб заощадити, можете використовувати два види, але ідентичного кольору: у прохідній та мокрій зоні нехай буде епоксидна, а в решті – цементна. Ще один варіант – укласти на підлогу безшовний кварцвініл або керамограніт – тоді із затіркою взагалі не доведеться поратися.

Помилка 5: Обмежитись верхнім світлом

Згодні, ванна – це, перш за все, місце, де можна помитися і привести себе до ладу вранці або ввечері. Однак це не скасовує того факту, що обстановка кімнати має бути комфортною та затишною, щоб ви могли налаштуватися на наступний день або, навпаки, розслабитися після важкої роботи. Одну з головних ролей у створенні правильної атмосфери відіграє освітлення. Відмовтеся від ідеї встановити тільки споти на стелі. Найчастіше вони наганяють тугу, роблять інтер'єр плоским і бляклим.

Краще передбачте кілька варіантів освітлення. Наприклад, у тандемі зі спотами чудово виглядатимуть бра в зоні дзеркала або підвісні світильники. Вони внесуть різноманітність в інтер'єр ванної кімнати, зроблять обстановку більш комфортною. Плюс ви зможете грати з освітленням залежно від своїх цілей: коли прийматимете ванну – увімкніть тільки бра, а коли збиратиметеся вранці на роботу – задієте всі світильники.

Якщо ремонт у кімнаті вже закінчений, але в санвузлі виведені електроточки, ви сміливо можете повісити дзеркало з підсвічуванням. З ним ви цілком зможете проводити доглядові процедури, для яких не потрібно багато світла, або ніжитися у ванній з піною.

Помилка 6: Зробити мало розеток

Розетки у ванній потрібні не тільки для того, щоб запитати світильники, підключити фен або праску для волосся. Насправді, на них покладається набагато більше завдань. Наприклад, зарядити іригатор, зубну щітку, масажер для обличчя. А деякі примудряються навіть заряджати у ванній телефоні, поки купаються або проводять ранкові гігієнічні процедури.

Звичайно, для цих цілей завжди можна прокласти подовжувач, але це не тільки некрасиво та незручно, але ще й пожежонебезпечно. Зауважте, що кількість розеток потрібно продумувати ще на етапі ремонту, тому що після того, як електропроводка буде готова, додати нові вже не вийде (або це буде дуже складно і витратно).

Так як ванна кімната – це зона з підвищеною вологістю, тут обов'язково потрібно встановлювати вологозахисні серветки. Раніше продавці пропонували моделі з верхніми кришками, які захищали розетки від попадання води, але зараз краще встановити вироби із внутрішніми шторками. Це набагато зручніше, тому що не доведеться туди-сюди відкидати кришку. Коли в розетці не буде вилки, шторки будуть закриті і не дадуть волозі потрапити усередину.

Помилка 7: Забути про датчики протікання води

Багато хто може сказати, що такі датчики – зайва витрата грошей, і у ванній цілком можна обійтися і без них, але насправді саме вони гарантують безпеку та збереження сімейного бюджету. Такі девайси дозволяють уникнути затоплення своєї квартири та квартири сусідів – як тільки з'являється протікання, датчик відразу ж повідомляє про це, надсилаючи сповіщення на телефон, і перекриває подачу води. Ще один плюс полягає в тому, що вони легко монтуються та не псують інтер'єр ванної кімнати.

А в наступній статті ви знайдете 9 способів, як бюджетно оновити інтер'єр ванної кімнати і витратити на це не більше кількох днів

Також радимо зайти на наш канал, там багато корисного. Наприклад, відео про те, як зберігати томатну пасту, щоб вона не цвіла

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *