Популярні помилки про тренування, які заважають вам розвиватися
З поширенням здорового способу життя зростає й кількість міфів, пов’язаних із ним. Це стосується і тренувань, де часом можна почути не просто безглузді, але й небезпечні думки, які бездумно повторюють навіть тренери, повідомляє Ukr.Media.
Сьогодні ми прагнемо розібрати кілька найбільш розповсюджених помилок про тренування, які можуть заважати вашому прогресу. Можливо, це допоможе вам уникнути травм і дозволить більш ефективно досягати ваших цілей.
Без болю немає результату
Часто можна почути висловлювання на кшталт “якщо після тренування не відчуваєте, що все тіло болить — значить, заняття були даремні”. На це твердження слід звертати увагу лише частково. Дійсно, занадто легкі тренування не принесуть бажаних результатів, оскільки для нарощування сили та витривалості у м’язах повинні виникати мікророзриви. Відновлюючись, м’язова маса зростатиме, завдяки чому й з’являються рельєфні м’язи.
Однак важливо розрізняти дискомфорт і біль. Необхідно вміти своєчасно розпізнавати травму, аби запобігти її погіршенню, і зупинитися до того, як це стане серйозною проблемою. М’язи можуть трішки палити, але якщо біль є різкою, пекучою або незвичною — варто негайно зупинитися.
Для схуднення потрібно займатися вправами низької інтенсивності
Проблема полягає в тому, що при невисокому навантаженні не спалюється значна кількість калорій. Так, займаючись інтенсивними тренуваннями, людина не спалює жирову тканину відразу, але згодом, завдяки великим енергетичним витратам, організм заповнює енергію саме з жиру.
В цілому краще дотримуватись балансу і виконувати як низько-, так і високоінтенсивні вправи, не зосереджуючись лише на одному.
Вправи для сідниць збільшать об’єм
Багато чоловіків ігнорують дні тренувань, присвячені ногам, оскільки бояться, що накачають сідниці до жіночих форм. Невідомо, звідки виникло таке переконання, але його наслідком є непропорційно розвинені бодібілдери з потужним верхом і слабким низом.
Більшість вправ на сідниці не призводять до збільшення їх обсягу, особливо у чоловіків. Так, м’язи можуть стати більшими, але під час тренувань також відбувається спалювання жиру. М’язи щільніше жиру, і коли вони збільшуються, без зайвого жирового прошарку сідниці можуть навіть зменшитися, якщо не перестаратися. Великі сідниці — це надмірні жирові відкладення, тому сміливо можете їх тренувати в розумних межах.
Достатньо робити 10 тисяч кроків на день, і можна не займатися спортом
Відома цифра — 10 тисяч кроків на день спрямована на профілактику захворювань для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Це, по суті, рекомендація для офісних працівників, яка забезпечує хоч якесь навантаження на організм. Проте ці 10 тисяч кроків не покращують фізичну форму. Таким чином, популярна відмовка на кшталт “я сьогодні багато пройшов, отже, можна не йти в зал” не працює.
Ця цифра — лише вихідна точка. Постійно слід підвищувати інтенсивність занять, щоб досягти покращення фігури, адже ходьба є низькоінтенсивним вправою, а це означає, що споживає мало енергії. Кожна вправа націлена на різні м’язи або їх групи і не є універсальною. Тому навіть якщо ви пройдете 20 тисяч кроків — це не замінить повноцінного тренування.
Базові вправи — це все, що вам потрібно
Новачки часто запитують, як швидко привести тіло в форму, і звертаючись до досвідчених спортсменів, вони часто отримують відповідь на кшталт: “роби базові вправи, більше нічого не потрібно, а всі ці тренажери — просто іграшки”. Базові вправи, такі як планка, присідання і підтягування, звичайно, корисні, але рано чи пізно вони перестануть
Джерело: ukr.media