Аналіз ринку нерухомості України за лютий 2025 року
У лютому 2025 року спостерігалося помітне зростання інтересу користувачів до вторинного житла в різних східних і південних областях. Одночасно в Україні добудовано 12 будинків у 9 новобудовах.
Цю тенденцію підтверджує статистика аналітичного центру української платформи нерухомості Dim.ria.
Первинний ринок
На кінець лютого 2025 року в Україні працювало 77% відділів продажу новобудов. Найбільш активними забудовники були в Закарпатській області, де відновили діяльність 96%.
Протягом лютого в Україні було запущено 12 будинків у 9 новобудовах. За кількістю виконаних проектів лідирували Одеська (55%) та Волинська (51%) області.
Порівняно з минулим роком середня вартість нового житла в доларах зросла приблизно на 9%. Найбільше середня вартість квадратного метра зросла в Чернівецькій, Рівненській та Вінницькій областях – понад 15%.
Найдорожче нове житло в столиці – в середньому 1340 доларів за квадратний метр.
Вторинний ринок
У лютому в більшості регіонів зріс обсяг оголошень про продаж житла на вторинному ринку. Найбільша активність відзначена в Дніпропетровській, Вінницькій та Кіровоградській областях, де власники нерухомості додали в півтора рази більше оголошень порівняно з січнем.
Протягом лютого середня ціна, встановлена власниками на однокімнатні квартири, зросла в більшості областей. Найрізкіше подорожчало у Волинській області – на 7% ($51,5 тис. за однокімнатну квартиру). Волинь також очолила рейтинг річного зростання цін на однокімнатні квартири на вторинному ринку (+31%), за нею йдуть Чернівецька область (+29%) і Закарпатська область (+28%).
Станом на кінець лютого 2025 року найдорожча однокімнатна квартира в Києві в середньому коштувала близько $90,2 тис.
Ціна нерухомості на вторинному ринку столиці різниться по районах. Однокімнатна квартира в Печерському районі коштує в середньому $133,6 тис., а в Деснянському – $46,2 тис. Середні витрати по інших районах включають Солом'янський, Подільський і Святошинський.
Якщо порівнювати січень 2025 року, інтерес користувачів до пошуку вторинного житла зріс у різних східних і південних регіонах, а в інших – знизився. У столиці протягом лютого обсяг запитів на купівлю житла залишався стабільним, а в прилеглих регіонах – знизився на 4%.
Аналізуючи кількість опублікованих користувачами оголошень на маркетплейсі в лютому разом із зафіксованими відгуками за цей же місяць, найбільший розрив між попитом і пропозицією спостерігався в Тернопільській, Вінницькій та Чернівецькій областях. Тут інтерес до вторинної нерухомості перевищив кількість нових оголошень у 16-17 разів. Навпаки, Київ продемонстрував більш збалансований сценарій, коли оглядів на місяць було приблизно втричі більше, ніж кількість нових оголошень.