Названо регіон з найвищою вартістю суборенди державної землі

В Україні найбільші витрати на суборенду державної землі зафіксовано в Івано-Франківській області – майже 48 тисяч гривень за гектар. Основний внесок у це внесли обмеження пропозиції та підвищений попит, що сприяло зростанню цін.

1632_photo_sizeds_1_650x410.jpg (52,29 Кб)

Про це повідомляє “Земельний банк”. За підсумками шестимісячного періоду оцінки було опубліковано рейтинг регіонів України, де суборенда державної землі виявилася найдорожчою.

Ці дані ілюструють, як попит, конкуренція та кількість доступної землі впливають на ціноутворення оренди землі сільськогосподарського призначення. Суборенда – це угода, за якою орендар дозволяє третій особі користуватися земельною ділянкою або її частиною протягом визначеного терміну без зміни її цільового призначення.

Це можливо, якщо договір оренди передбачає таку домовленість або якщо орендодавець надає письмову згоду. Умови суборенди повинні відповідати первинному договору оренди, а тривалість суборенди не може перевищувати тривалість первісної оренди. У разі припинення договору оренди договір суборенди також втрачає силу. Право суборенди має бути зареєстроване в державі. Найвища середня вартість гектара спостерігається в регіонах:

Івано-Франківська область – 47 559 грн/га;
Полтавська область – 41 012 грн/га;
Кіровоградська область – 39 548 грн/га;
Черкаська область – 39467 грн/га;
Вінницька область – 39 268 грн/га.
Примітно, що в Івано-Франківській області, де ціна найбільш висока, на аукціон виставили лише три ділянки. Поєднання обмеженої пропозиції та високого попиту природно призвело до сплеску цін до безпрецедентного рівня. І навпаки, у Вінницькій області на аукціоні було в середньому 22 учасники, що свідчить про сильну конкуренцію. І в Кіровоградській, і в Полтавській областях було по 14 учасників. Це підкреслює, що конкуренція діє як каталізатор цінових коливань на ринку землі.

Найнижча ціна зафіксована на Закарпатті – 3496 грн/га. Головним фактором цього є мінімальний рівень конкуренції та відсутність інтересу до участі в аукціонах.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *