Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/krua100/htdocs/100.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Що таке кварцвінілова плитка: плюси та мінуси кварцвінілу в обробці підлоги. ivd.ru | 100 ІДЕЙ

Що таке кварцвінілова плитка: плюси та мінуси кварцвінілу в обробці підлоги. ivd.ru

Паркет, ламінат, керамограніт, лінолеум та інші традиційні покриття для підлоги добре відомі і багатьом звичні. Але зараз набирають популярності і нові матеріали з чудовими технічними та декоративними характеристиками. Серед них — кварцвінілова плитка, плюси та мінуси якої ми розглянемо у цій статті.

Особливості, плюси та мінуси кварцвінілової плитки

склад
Різновиди
Плюси та мінуси
Застосування у різних кімнатах
– На кухні
– У санвузлі
– На балконі
— У передпокої
Порівняння з іншими матеріалами
– Ламінат
– Лінолеум
– Керамограніт

склад

Кварцвінілова ПВХ-плитка – це сучасне багатошарове покриття, яке складається з двох основних елементів. Перший – річковий пісок, який відповідає за зносостійкість матеріалу. Другий – полімер, що забезпечує йому еластичність. Звісно, ​​лише ними склад не обмежується.

Пластина складається з кількох шарів:

  • Базовий із полівінілхлориду. Він формує хорошу зчеплюваність із підлогою.
  • Армуючий. Зазвичай його роблять із склофібри. Він підвищує міцність покриття та захищає його від термодеформації. Завдяки цьому можна використати кварцвінілову плитку для теплої підлоги: вона не втратить форму під впливом високої температури. Для кращого ефекту деякі виробники додають два армуючі шари.
  • Основний. Найтовстіший прошарок з полімерів та натурального кварцу. Саме великий вміст останнього (може досягати 75-80%) робить кварцвініл екологічним.
  • Декоративні. Виготовляється з різних матеріалів, на поверхню наноситься високоякісний фотодрук, який імітує фактуру дерева, каменю тощо.
  • Захисний. Верхня частина покриття складається з суміші поліуретану та оксиду алюмінію, являє собою тонку плівку. Вона захищає пластини від стирання, механічних пошкоджень та пилу.

Різновиди

Як і ламінат, кварцвінілове облицювання ділиться на класи, але вони позначають не міцність загалом, а саме зносостійкість. Цей параметр впливає виключно товщина верхнього захисного шару. Усього класів 10 (з 21 по 43), але найчастіше у продажу зустрічаються два:

  • 34 – з верхнім шаром завтовшки 0,2-0,3 мм. Підходить для будь-яких житлових інтер'єрів.
  • 43 – з верхнім шаром товщиною 0,5 мм. Може також використовуватись у комерційних приміщеннях з високою прохідністю.

За формою елементи можуть бути:

  • Прямокутні.
  • Квадратними.

Таке покриття може мати різний тип кріплення пластин:

  • Клеєве. Деталі приклеюють на підготовлену основу впритул один до одного. Деякі виробники відразу наносять на зворотний бік плиток клейкий склад, що спрощує процес монтажу.
  • Замкове. Всі пластини оснащені кріпленням «шип-паз», що дозволяє прикріплювати їх одна до одної під час укладання. Такий тип облицювання часто називають кварцвініловим ламінатом.

Між цими видами кріплень немає різниці щодо зручності, тому можна вибрати той, який підходить вам. Єдиний нюанс – монтаж на клей не підійде для бетонної підлоги.

Плюси та мінуси

У кварцвінілової плитки багато плюсів як у оздоблювального матеріалу. Однак є і «підводне каміння», яке потрібно враховувати.

Переваги

  • Одна з найголовніших сильних сторін цього покриття – на відміну від кераміки воно досить тепле, тому підходить для будь-яких кімнат. Можна укласти кварцвінілову плитку у ванній, а можна оформити їй підлогу в спальні, вітальні або дитячої – по ній буде комфортно ходити навіть босими ногами.
  • Кварцвініл екологічний та безпечний для всіх мешканців будинку чи квартири. У його складі немає шкідливих компонентів, і навіть при високих температурах повітря не виділяються ніякі небезпечні сполуки. Тому його часто застосовують у лікарнях та дитячих садках.
  • Матеріал не боїться дії вологи, хімічних засобів, УФ-випромінювання. Це означає, що така підлога підходить для мокрих зон, вона невимоглива у догляді і з часом не вицвіте навіть під регулярним впливом сонячного світла.
  • Йому не страшна та висока температура. Покриття не підтримує горіння, не деформується під впливом тепла, між плитками не з'являються щілини та зазори.
  • Завдяки верхньому захисному шару поверхня стійка до будь-яких механічних пошкоджень. Не буде жодних випадкових відколів, вм'ятин чи подряпин, залишених після падіння речей чи неакуратного переміщення меблів.
  • Кварцовий вініл довговічний. У середньому виробники гарантують 15-20 років експлуатації, а якщо поводитися з покриттям дбайливо і дотримуватися всіх правил, то він може прослужити ще довше.
  • Його легко прибирати. Підійде будь-який спосіб: таку підлогу можна пропилососити, протерти ганчіркою, промити будь-яким засобом (зокрема з абразивними частинками). Крім того, зовнішній шар має антистатичний ефект, тому в стиках не накопичується пил. Це значно спрощує прибирання, а ще робить його ідеальним матеріалом для будинку, де живуть алергії.
  • За рахунок декоративного шару облицювання виглядає як дерево чи камінь, також на поверхні може бути будь-який малюнок. У результаті покриття зорово практично не відрізнити від якісного ламінату або, наприклад, керамограніту.

Недоліки

  • Кварцвініл досить еластичний. З одного боку, це робить його більш універсальним, але з іншого вимагає особливої ​​уваги до основи. Якщо підлога буде недостатньо вирівняна, то всі нерівності будуть видно через невелику товщину пластин.
  • Незважаючи на те, що матеріал не боїться випадкових механічних пошкоджень, він може трохи продавитися під вагою важких меблів. Це знову ж таки пов'язане з його еластичністю.
  • Якщо покриття укладається на цементну стяжку, вибирайте плитку із замковим типом з'єднання. Якщо укладати її на клей, потім зняти з бетону деталі буде дуже складно.

Застосування у різних кімнатах

Кварцвініл підходить для різних приміщень. Розглянемо, де і як його найчастіше застосовують.

На кухні

Зона готування – складна за умовами. Вона швидко забруднюється, тут часто підвищена вологість та перепади температур. Покриття чудово справляється з усіма цими випробуваннями. А завдяки різноманітності дизайну можна підібрати варіант під будь-який інтер'єр: від класики до мінімалізму. Часто вибирають фактуру дерева, щоб надати кухні більш затишний та теплий вигляд.

Плюси кварцвинила на кухні:

  • Не боїться вологи, легко миється.
  • Стійкий до механічних навантажень.
  • Чи не ковзає.
  • Приємний на дотик (наприклад, вранці можна вийти на кухню босоніж).

У санвузлі

Ванна – приміщення з високою вологістю та постійними перепадами температур. Відповідно, обробка тут повинна бути вологостійкою, і кварцвінілове покриття підходить на цю роль не гірше за плитку або керамограніт. При цьому воно тепліше за відчуттями, ніж вигідно відрізняється від холодних матеріалів.

Плюси та мінуси кварцвинила у ванній такі ж, як і скрізь: він міцний, стійкий до впливу вологи, простий у догляді та довговічний. Однак важливо правильно встановити покриття та герметизувати стики, щоб уникнути проникнення води під підлогу. Також він стійкий не до всієї побутової хімії, тому потрібно уточнювати, якими засобами можна мити поверхню.

На балконі

Засклений балкон, зазвичай, сухий, але основна проблема тут — сильна різниця температур. Навіть на утепленій лоджії прохолодно взимку та спекотно влітку. Оскільки матеріал не боїться ні холоду, ні спеки, його можна сміливо укладати на підлогу на балконі. За рахунок імітації різних фактур, включаючи дерево, кварцвініл додає простору затишку та декоративності.

При цьому слід розуміти, що на вуличну мінусову температуру покриття не розраховане, тому для відкритих або холодних балконів не призначено. Використовувати його, звісно, ​​можна, але матеріал швидко втратить свої властивості.

У передпокої

Передпокій — перше місце, куди ми заходимо з вулиці, приносячи з собою бруд, воду та пісок. Кварцвініл стійкий до стирання і легко очищається, що робить його відмінним варіантом обробки для вхідної зони, також знижує рівень шуму від кроків. Це важливо, оскільки по передпокої ходять у вуличному взутті, у тому числі на підборах.

Порівняння з іншими матеріалами

Розглянемо цей оздоблювальний матеріал у порівнянні з іншими покриттями для підлоги.

Що краще: ламінат або кварцвінілова плитка

Одне з найпопулярніших питань – що ж вибрати для оздоблення підлоги: кварцвінілову плитку чи ламінат? Обидва матеріали зараз широко поширені, практично ідентичні зовні і багато в чому схожі на характеристики. Однак є кілька важливих відмінностей.

Насамперед це вологостійкість. За всієї своєї міцності ламінат не терпить довгий прямий контакт із водою. Під її впливом плашки можуть розбухнути, надутися і покоробитися. Звичайно, якщо пролити трохи води і відразу ж протерти її вологою ганчіркою, з поверхнею нічого не станеться. Але для мокрих зон точно краще брати повністю водостійкий кварцвініл.

У зносостійкості покриття трохи поступається ламінату, який спочатку створювався з розрахунком на комерційні приміщення. Втім, у рамках житлових інтер'єрів ця різниця не має суттєвого значення. А ось шумоізоляція у ламінату набагато гірша. Під кварцвінілову плитку навіть не потрібна підкладка, щоб вона блокувала більшість звуків.

Ще один неочевидний момент – сусідство з іншими матеріалами. Наприклад, якщо на кухні або у передпокої частину підлоги ви плануєте викласти керамогранітом, то до нього в пару по товщині більше підходить ламінат. Так не буде перепаду висот і не доведеться робити поріжок.

Висновок: ламінат чудово підходить для житлових кімнат та будь-яких приміщень, де немає підвищеної вологості. У мокрих же зонах однозначно виграє кварцвінілове облицювання. Також, якщо в будинку живуть активні діти або вихованці, які люблять побігати, і ви хочете подбати про комфорт сусідів знизу, краще відмовитись від ламінату на користь плитки.

Лінолеум

Ще один частий вибір: лінолеум або кварцвінілова плитка. Іноді їх навіть плутають, але насправді вони відрізняються один від одного і за структурою (насамперед кількістю верств), і просто зорово.

Лінолеум – недороге еластичне покриття для бюджетного ремонту. У нього є вагомі плюси:

  • Непогана звукоізоляція.
  • Невелика ціна.
  • Варіативність дизайну.
  • Простота укладання.

Але вистачає і недоліків, які якраз невластиві вініловому підлозі:

  • Лінолеум вологостійкий, але лише на поверхні. Так, розлита рідина не зашкодить його, а от сусідський потоп точно зіпсує матеріал.
  • Це не найдовговічніше і зносостійке оздоблення. Зазвичай її використовують для кімнат з мінімальною прохідністю як тимчасове рішення або з розрахунком на новий ремонт у найближчі кілька років.
  • Лінолеум продається в рулонах, тому зазвичай його стелять у всій кімнаті. За допомогою ж модульного облицювання зручно зонувати приміщення: наприклад, викласти їй тільки зону готування на кухні або простір при вході в передпокої, а на площі, що залишилася, зробити інше оздоблення.

Висновок: вінілова підлога прослужить довго і не зіпсується від механічних впливів, регулярного контакту з водою та перепадів температур. Лінолеум підійде, якщо потрібна недорога обробка для вітальні або, наприклад, міжкімнатного коридору. У всіх інших випадках має сенс не економити, а вибрати довговічне, надійне і, головне, екологічне кварцвінілове оздоблення.

Керамограніт

Кварцвініл, керамограніт та кахель відносяться до одного типу облицювальних матеріалів. Їх поєднують довговічність, міцність, морозо- та вологостійкість, але деякі характеристики відрізняються — так само, як склад та технологія виробництва.

У складі керамограніту і плитки є кварцовий пісок. А ось основа відрізняється: у кераміки це глина, кварцвініл — полімери. Керамограніт виробляють шляхом випалу при дуже високих температурах (1200°С, інколи ж навіть більше), тоді як синтетичний матеріал виготовляють у звичайних термоумовах на спеціальному устаткуванні. На виході вони виходять практично ідентичними за технічними характеристиками і навіть на вигляд: обидва покриття достовірно імітують природні фактури дерева, каменю, мармуру і т.д.

Важлива відмінність з погляду побутового комфорту – тактильні відчуття. Кварцвініл м'якший, а найголовніше – теплий. Саме тому кахель та керамограніт зазвичай використовують там, де не потрібно ходити босими ногами: наприклад, на кухні або у передпокої. У ванній проблемі вирішується теплою підлогою або м'яким банним килимком. Кварцвініл відчувається так само, як ламінат або паркет, тому підійде для спальні та дитячої.

Укладання кераміки також складніше, ніж монтаж модульного покриття.

Висновок: загалом обидва матеріали рівноцінні, тому вибір між ними залежить від конкретних умов та ваших уподобань. Якщо вам важлива тактильність матеріалу, то кварцвініл однозначно виграє у керамограніту.

Источник: www.ivd.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *