Приваблива крихітна хата з перероблених матеріалів стала порятунком від кабали іпотеки.
Життя в крихітному будинку допомагає сучасникам, які переглянули свої життєві принципи, позбутися чогось більшого, ніж кабали іпотеки, що висить над головою – вона дає повну фінансову свободу, можливість подорожей без необхідності щоразу перед поїздкою пакувати валізи та пошуку прийнятного ночівлі. А якщо мініатюрне житло буде затишним, функціональним і естетично привабливим, як модель Hügge Home, розроблена канадськими фахівцями, наприклад, то можна забути про неприємні моменти усічених зручностей та побутових негараздів.
Крихітні будинки давно стали порятунком для тих, хто не готовий все життя виплачувати непомірні відсотки за кредитами та іпотекою. Щоправда, до життя в такому мініатюрному просторі готові лише ті, хто зміг відмовитися від накопичення та прийняти простіший спосіб життя. Хоча, кому вдалося це зробити бонусом, стає ще й повна свобода для досліджень та подорожей без необхідності щоразу пакувати валізи та шукати варіанти ночівлі. Плюс до всього можна стати власником і зовсім приголомшливого житла, що пропонує затишок, комфорт і максимальну функціональність, які можна побачити в одній з найприголомшливіших моделей під назвою Hügge Home, розроблену фахівцями канадської компанії Tiny Healthy Homes.
За даними редакції Novate.ru, канадський виробник Tiny Healthy Homes під керівництвом Бена Гарратта, відомий своїми функціональними та естетично привабливими будинками, при будівництві використовує натуральні, перероблені та відновлені матеріали не лише для зниження їхньої собівартості. В той час, як більшість моделей крихітних будинків мають стандартну і впізнавану структуру хвилі, Hügge Home (датською означає почуття або момент задоволеності/благополуччя) яскраво виділяється з основної маси унікальним структурним дизайном. Чого тільки вартий хвилеподібний дах, що задає стиль оформлення мініатюрного притулку на колесах, додають естетичну цінність та помітну привабливість мобільного будинку.
Модель Hügge Home, створена на основі інноваційних принципів створення практичних та функціональних житлових просторів, може похвалитися добре продуманою структурою, що поєднує цікаві знахідки проектування, принципи стійкої архітектури, грамотну оптимізацію та особливий дизайн. Для обробки фасаду, наприклад, використовували відновлену деревину, яка раніше використовувалася для будівництва комори, а після демонтажу не вирушила в топку або сміттєвий полігон. Над дошками почаклували висококласні теслярі, яким вдалося повернути привабливість структури натурального дерева, оскільки дерево завжди виграшно виглядає і надає будівлі більш домашній та приємний зовнішній вигляд.
Ефектний хвилястий дах із піднятими «крилами» є головною родзинкою проекту, який сміливо можна віднести до біофільного дизайну. Будівництво з використанням натуральних матеріалів, які допомогли створити здорове житлове середовище та дотримання принципів стійкості, зробили Hügge Home гідним уваги тих, хто націлений на усвідомлений спосіб життя. Як його власники – подружжя Уокер і Хізер з Портленда (штат Орегон), які вважали за краще мати мініатюрний будинок, але свій і без боргів банкам. Їх не спокушала перспектива виплачувати десятиліттями кредити чи іпотеку, якби віддали перевагу традиційному будівництву. Ентузіасти стійкості та усвідомленого способу життя порівнюють свій притулок з квіткою, яка підживлює свої сили дощовою водою та сонячним світлом, адже їхній будинок оснащений ще й системами життєзабезпечення, що важливо для тих, хто планує жити далеко від цивілізації.
Не менш привабливим виявився і інтер'єр затишного та практичного будинку, який наповнений сонячним світлом, що проникає крізь безліч вікон, включаючи стельовий люк. Велика кількість світла, відкрите планування, білі стіни, наявність натурального дерева, якому постаралися зберегти фактуру і світлу гаму, мінімальний набір меблів – все це зробило житло більш просторим та об'ємним. А піднесені торці будови забезпечили додатковим житловим простором. Вони дозволили облаштувати одразу два лофти, які виконують роль спальних кімнат, ізольованих один від одного та трохи прихованих від загального простору.
Винесення спалень на «горище» дозволило розвантажити нижній рівень, який повністю відданий під організацію звичних для кожного житлових зон, адже крихітний розмір (загальна площа 23 кв. м) ще не привід відмовлятися від комфорту. З одного боку від входу облаштована вітальня, оточена вікнами, що робить її більш просторою навіть незважаючи на те, що висота стелі в цій частині будиночка обмежена одним із лофтів.
Практично всю центральну частину займає кухня, обладнана всім необхідним: містким гарнітуром, покритим стільницею та цілісного слебу сосни, щедро покритого прозорим глянцевим лаком, вбудованою варильною панеллю, глибоким миттям та електричною духовкою. А ось холодильник, пральна машина, гардеробна та міні-комора розміщені під сходами, що ведуть у другу спальню, що знаходиться на горищі.
Викроїли містечко і для облаштування ванної кімнати. Цікавим рішенням стала підлога, викладена з гальки, яка відповідає загальній ідеї дизайну, орієнтованої на натуральність та єднання з природою. Практичність такого покриття гідно оцінили власники та їхні гості. Не обійшлося і без сучасного сантехнічного обладнання, і біотуалету, що є найкращим варіантом для мобільного житла, якому частіше знаходили притулок у природних зонах.
На закінчення варто відзначити, що Hügge Home для Уокера і Хізер коштував 120 тис. доларів, хоча можна знизити вартість такої моделі, якщо відмовитися від хвилястого даху та автономних систем життєзабезпечення. Розробники готові йти на будь-які зміни в проекті, вони завжди максимально оптимізують простір, щоб замовники могли жити в комфортному та безпечному мобільному будинку, з яким можна вирушити в далеку дорогу або оселитися далеко від переповнених міст.
Це не єдиний приклад того, як біофільний дизайн перетворює крихітні будинки, робить їх помітними та досить комфортними притулками, навіть незважаючи на те, що для їх будівництва використовували вторинну сировину та відновлені матеріали. Не менш цікавою виявилася модель, розроблена 70-річною ентузіасткою, якій спільно з професіоналами вдалося побудувати приголомшливе притулок.
А ось цікаве відео нашого каналу:
Источник: novate.ru