Українців змушують платити податок на квартири

Українці, які мають квартири від 60 квадратних метрів і будинки від 120 квадратних метрів, сплачують податок на нерухомість. За кожен квадратний метр, який перевищить встановлену норму, вони мають заплатити аж 106,5 грн.

2597_82d4300d9ac4ef0c02404a1c623c6d.jpg (87,99 Кб)

Нещодавно у Рівному Андрія, власника двоповерхової квартири площею 323,9 кв. Суддя, розглянувши справу № 460/497/25, встановив, що «податкове зобов’язання відповідача в сумі 6183,37 грн є обґрунтованим у повному обсязі, а доказів сплати або часткового погашення зазначеного податкового боргу до суду не надано».

Такі сповіщення не обмежуються власниками значної власності. Навіть квартира площею 70 кв. можуть сплачувати податок на нерухомість. Крім того, відсутність сповіщення на вашу поштову скриньку не означає, що ви не сплачували податок.

«Податкові повідомлення та рішення щодо сум заборгованості, обчислених відповідно до норм Податкового кодексу України, з відповідними платіжними реквізитами органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості надсилаються платникам податків до 1 липня», – уточнює ДФС.

Податковий консультант Олександра Томашевська повідомляє OBOZ.UA: «Відсутність листа з податкової не свідчить про те, що нарахування не відбулося. Платники податків можуть переглянути нараховані податки у своїх облікових записах». Кожен українець має можливість зайти в особистий кабінет cabinet.tax.gov.ua/tax-account і за допомогою електронного підпису (який можна отримати на сайті свого банку) перевірити стан розрахунків з бюджетом та суму нарахованих податків.

«Наразі всі мораторії зняті, вже немає впевненості, що в певних ситуаціях можна уникнути сплати без нарахування штрафних санкцій. Рекомендую бути пильними та стежити за своїми оцінками в обліковому записі», — підкреслює експерт. Томашевська також розповіла про власний досвід: згідно із законодавством, квитанція про сплату податку на нерухоме майно має бути видана до 1 липня, а сплата – протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення. Вона виявила податкове зобов’язання на своєму рахунку ще в грудні, тобто його справді було застосовано заднім числом.

«Інформація в обліковому записі може бути оновлена пізніше. Якщо фізична особа знає, що буде нараховуватися податок, вона повинна планово перевіряти свій рахунок. У моїй ситуації це було досить абсурдно. Я володію майном, на яке повинні бути нараховані податки. Я переглядав свій рахунок у серпні, листопаді, жовтні і не знайшов нарахувань, а коли перевірив у грудні — у мене був податковий борг», — підсумовує експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *