Як зібрати піддон душової кабіни: покрокова інструкція для встановлення своїми руками ivd.ru

Готові кабінки сьогодні практично ніхто не ставить. Вважають за краще окремо встановлювати основу і скляну перегородку з дверима або просто отвором. Але тоді постає питання, як зібрати піддон душової кабіни своїми руками? Чи можна робити злив у підлозі у багатоквартирному будинку? Розповідаємо, як вибрати основу для душа та зібрати її.

Все про складання піддону

Види піддонів
Підготовка стін та підлоги
Влаштування зливу
Покрокові інструкції
– Готова модель на ніжках
– Подіум з плитки
Перевірка

Види та особливості піддонів

Основу кабіни легко знайти в магазині, але обмежуватися стандартними розмірами не обов'язково. Можна зібрати душовий піддон своїми руками із плитки або керамограніту.

Готові моделі

Дизайн: Віра Іллінчик. Фото: Єгор Воробйов

Дизайн: Вікторія Бутвіна. Фото: Анна Скудар Переваги готових рішень

  • До них легко підібрати сифон, трап, дверцята, інші необхідні деталі.
  • Розраховані на стандартні квартири, враховують особливості влаштування підлог та каналізаційного зливу.
  • Прості в установці – виробник дає докладну інструкцію, з якої розбереться навіть недосвідчений майстер.

Мінуси

  • Обмежений, хоч і дуже великий, вибір матеріалів, форм і розмірів.

Самостійний монтаж

Дизайн: Євгенія Ніренбург. Фото: Олена Михаліна Піддон-подіум із плитки

ShutterStock/Fotodom.ru Безбар'єрна душова Плюси самостійного монтажу

  • Можна вибрати будь-який відтінок плитки, прикрасити основу мозаїчним візерунком.
  • Легко зробити кабіну у приміщенні нестандартної форми.
  • Можна зменшити чи збільшити розміри з урахуванням конституції мешканців — одним стандартні піддони малі, іншим хочеться залишити у санвузлі більше вільного місця.

Мінуси

  • Потрібно вміти працювати з цеглою чи бетоном, опалубкою та арматурою, а не просто укладати плитку.
  • Важливо правильно розрахувати ухил та вибрати розкладку, щоб вода не застоювалася;
  • Потрібно контролювати стан затирання та герметика, щоб уникнути витоків.
  • Тяжка бетонна основа в керамограніті витримають не всі перекриття.

Висота стінок готових піддонів – від 10 см. Зливний отвір може бути круглим, як у ванні, або зробленим у вигляді довгого жолоба з ґратами, який називають ще трапом або дренажем. Він не дасть воді застоюватися, затримає велике сміття та запобіжить засмічення.

Піддон або подіум трохи піднімаються над поверхнею підлоги, так як під ними проходить зливна труба. Для безбар'єрного душу зі зливом прямо в підлозі потрібно при чорновому ремонті підняти рівень підлоги та вивести зливну трубу до місця встановлення душу.

У багатоквартирному будинку таке перепланування потребує узгодження. У ній можуть відмовити, якщо доступ до труб зникне після ремонту, старе дерев'яне перекриття не витримає навантаження.

У багатоквартирному будинку робити безбар'єрний душ і закочувати сифон в бетон не можна: труби можна закривати тільки елементами, що легко демонтуються. У приватному – не рекомендується: розкривати бетон при ремонті складно та дорого. Але якщо ви хочете зробити зливний отвір нарівні з підлогою, без цього не обійтися.

Навіть у власному будинку душ без піддону потрібно планувати ще під час розробки проекту. Обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом, особливо при встановленні на верхньому поверсі.

Підготовка стін та підлоги

За будівельними правилами зону ванни або душу у санвузлі потрібно покрити гідроізоляцією. Це роблять ще до заливання чорнової стяжки, оштукатурювання стін. Найпростіше працювати з обмазувальною гідроізоляцією. Її в 2-3 рівних шари наносять пензлем. Важливо обробити не тільки підлогу, а й стіни на висоту від 20 см, а краще повністю.

Після висихання гідроізоляції стіни та підлогу потрібно ретельно вирівняти. Якщо ви плануєте ставити піддон у кут, переконайтеся, що вивели його під 90 градусів.

Готовий піддон монтують чистовою стяжкою, але до укладання плитки. По саморобному з кераміки або плоскій основі роботу починають відразу після гідроізоляції, до чистової стяжки.

Підготовка зливу

Прикро зібрати і загерметизувати основу, а потім зрозуміти, що трубу зливу не можна поставити під ним з потрібним ухилом. Установку готового піддону або авторського п'єдесталу починають із підключення гофри до труби каналізації. Її з'єднують із основою ще до його вирівнювання, але поки не кріплять. Якщо ви змінюєте положення готової підставки під час монтажу, перевіряйте, щоб ухил гофри не змінювався.

Як зібрати душовий піддон: покрокова інструкція

Підготували інструкції щодо того, як зібрати піддон душової кабінки: каркасних та монолітних варіантів.

На ніжках

Як правильно зібрати душовий піддон із акрилу або сталі на розбірному каркасі, виробник пише в інструкції. Хоча у продажу багато моделей, схема установки для всіх приблизно однакова.

Ніжками оснащують легкі акрилові, сталеві або чавунні основи. Для акрилових та сталевих ніжки поставляються у розібраному вигляді, у чавунних можуть бути нерозбірною частиною конструкції.

Розбірні ніжки у різних виробників можуть мати різну конструкцію. Найзручніші – з регульованою висотою. Вони дозволяють скоригувати невеликі перепади висоти статі. Але саме невеликі: щоб швидко зібрати піддон душового куточка на ніжках потрібно ретельно вирівняти поверхню під ними.

Основні етапи

  • Закріпіть піддон на ніжках, використовуючи шпильки, що входять до комплекту, або інше кріплення. Відразу зафіксуйте його.
  • Місце з'єднання з ніжками, іншими елементами каркасу, а також дно по периметру проклейте стрічкою ФУМ.
  • Поставте конструкцію на підлогу, присунувши щільно до стін. Підключіть до зливальної труби, але поки не кріпіть її герметиком.
  • Перевірте лазерним рівнем, чи все стоїть рівно. У піддоні зі зливом у центрі невеликий ухил уже передбачено виробником. Модель зі зливним отвором у кутку або біля стінки має бути трохи нахилена у бік зливу — приблизно на 1 см. Але переконайтеся, що після формування ухилу вона не хитається, стоїть стійко.
  • Ще раз перевірте зливну трубу та її ухил.
  • Поставте важкий вантаж на піддон або встаньте самі. Якщо основа тріщить, хитається, потрібні додаткові опори. Можна підкласти під дно кілька цеглин або дерев'яні бруски. Але останні потрібно обробити оліфою чи іншим водостійким складом. Ще раз покладіть вантаж, а також перевірте злив та вирівнювання.
  • Якщо основа стоїть рівно, не хитається, можна кріпити ніжки до підлоги на анкери або шурупи по бетону. Затягуйте їх поступово, перевіряючи рівень. Покрийте місця кріплення обмазувальною гідроізоляцією.
  • Закріпіть зливну трубу в отворі піддону герметиком, грати в зливі – гвинтом. Дочекайтеся, поки герметик висохне: зазвичай доби достатньо. Акуратно налийте воду, виключіть застоювання та витоку через злив. Заткніть його пробкою, ще раз налийте воду і переконайтеся у відсутності витоків через дно.
  • Після цього обробіть герметиком місця примикання основи до стін. Коли він висохне, можна приступати до монтажу стін та захисних накладок навколо піддону.
  • Фахівці радять ставити основу після вирівнювання підлог та стін, але до укладання плитки на них. Не ставте захисні накладки і не герметизуйте щілини між піддоном і стінками, доки укладіть плитку.

    У готових піддонів може бути форма прямокутника, півкола, трикутника, але схема установки, необхідні витратні матеріали та інструменти однакові.

    З плитки

    Подіум із плитки замість готової основи можна використовувати у таких випадках:

    • ви замовили у фахівців розрахунок навантаження на перекриття та переконалися, що воно витримає вагу бетону;
    • Ви зможете зберегти відкритий доступ до труби зливу після монтажу.

    Подіум збирають після остаточного вирівнювання та висихання чорнової підлоги.

    Основні етапи

    • Підготовка креслення. Вам потрібно вибрати загальний розмір і форму, висоту та ширину бортиків залежно від положення труб. Занадто високі та широкі збільшать навантаження на перекриття. При виборі розміру бортиків та загальної площі враховуйте формат плитки. Відразу підберіть розкладку з мінімальною підрізкою: шви – найвразливіші місця у плані витоку.
    • Вибір матеріалів. Бортики можна викласти із цегли, залити з бетону. Для бетонного подіуму потрібні дошки для опалубки, арматура або металева сітка для армування, сама суміш, ґрунтовка та плитковий клей. Для цегляного – водостійкий розчин, стійкий до плісняви, повнотіла цегла, ґрунтовка, штукатурка та плитковий клей.
    • Підготуйте все потрібне. Після вирівнювання та гідроізоляції стін та підлоги розмістіть трубу зливу або трапу, модель бортиків у вигляді опалубки з дощок, викладених без розчину цегли. Підключіть злив до каналізації.
    • Залийте чистову стяжку всередині подіуму. Для цього потрібно укласти армуючу сітку і виставити маячки так, щоб зливний отвір сифону виявився на 5-7 мм вище за рівень стяжки: це запас під плитковий клей і плитку. Основу, як і борти, можна укласти з цегли, прямо на чорнову стяжку, закріпивши розчином. Під сифоном між цеглою залишають проміжок. Бічні грані в ньому бажано обробити обмазувальною гідроізоляцією. Цеглини потрібно викладати з використанням будівельного рівня. Основа повинна йти до зливного отвору з ухилом 1-2 см.
    • Зробіть борти. Під час роботи з бетоном укладіть в опалубку металеву сітку і залийте підготовленою сумішшю. Цегла кладуть на той же розчин, що і в основі.
    • Підготуйте до облицювання. Бетон буде сохнути щонайменше тиждень, стяжка – від 3 днів. Застиглий бетон потрібно звільнити від опалубки, відшліфувати та очистити від будівельного пилу. І його, і цеглу потрібно обробити водостійкою ґрунтовкою. Цеглу радять оштукатурити по армуючій сітці, потім ще раз прогрунтувати. Бетон можна облицьовувати після першого шару ґрунтовки.
    • Укладіть плитку. При роботі з основою не забувайте про мінімальний ухил у бік зливу. Використовуйте затірку із протигрибковими добавками.

    Через добу можна приступати до встановлення стін, перевірки конструкції.

    Що перевірити після монтажу

    • Готовий чи саморобний піддон повинен витримувати вагу найважчого мешканця квартири.
    • Вода з дна повинна йти майже миттєво, але через слив.
    • Не повинно бути калюж навколо подіуму.

    Якщо ви все зробили правильно, піддон може простояти до наступного капітального ремонту.

    Источник: www.ivd.ru

    No votes yet.
    Please wait...
    Поділіться своєю любов'ю

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *