Як краще сидіти за комп’ютером, щоб не страждало здоров’я

Робота за комп'ютером рідко буває ненормованою. Іноді люди втрачають рахунок часу: комусь доводиться сидіти біля монітора кілька годин поспіль, виконуючи важку роботу: звіти, цифри, стратегії, інформує Ukr.Media.

Що б ми не придумували, є закони сили тяжіння і реакції опори, які надають непомітний вплив на наші хребці, судини, дихання. Загальна працездатність організму забезпечується за рахунок нормальної циркуляції крові до головного мозку, внутрішніх органів, за рахунок опороспроможності хребта, яка має осьові навантаження.

Сила тяжіння зверху вниз повинна збігатися з осьовим навантаженням хребта.

Увага до себе

Якщо ми пішли з головою в роботу і не помічаємо своєї пози, то ми пропустили себе: хребетні диски, дихання, роботу серця і головного мозку.

Від утоми тіло захоче тільки спати, а спина може і не розігнутися. У кожної людини свій біологічний ресурс: у когось він виснажується за рік, у когось- за 5 років. Так недовго і «згоріти на роботі».

Так що якщо тебе більше не відвідують свіжі думки, ідеї, у роботі немає колишньої продуктивності і легкості, а реакції загальмовані, зверни увагу на позу, в якій ти сидиш перед монітором. Довільна постава при роботі за комп'ютером може стати причиною розвитку раннього остеохондрозу, високого навантаження на серцево-судинну систему, пригнічення центральної нервової системи.

Якщо не звертати уваги на це питання, то людину чекає остеохандроз, люмбалгія, ішемія, старечий маразм. Ми тебе налякали? Краще дізнатися про цю загрозу зараз, ніж потім картати себе за неправильну позу.

Як правильно сидіти за комп'ютером

Щоб бути працездатним і зберегти здоров'я, з точки зору постави, має бути положення школяра: сіли – стопи на підлогу, ноги трохи розведені. Дуже важливо, щоб сидіння стільця крутилося і можна було повертатися трохи вліво або вправо.

Положення хребта – сидячи, тазові кістки на сідничних горбах (не на крижах або куприку), вигин хребта вперед, грудний відділ вирівняний, візуально положення як у школяра, шийний відділ – рівне положення тіл хребців, яке забезпечує харчування головного мозку через паравертебральні судини. Положення шийного відділу дуже впливає і на свободу сонних артерій, розташованих на передній поверхні шиї.

В організмі обов'язково повинна працювати система амортизації, опори. Якийсь час ми можемо розвалюватися в положенні «гамака», напівсидіти, сповзати зі стільця. Але потім знову потрібно повертатися до положення школяра.

І ще

Обов'язково повинна бути зміна діяльності. Через кожні 40 хвилин потрібно вставати з-за столу на 10 хвилин, тоді і трудова діяльність буде найбільш ефективною.

Комп'ютер бажано тримати на рівні очей, у стільця повинна бути змінна висота, лікті на столі – це обов'язкові умови, які треба враховувати при постійній роботі за монітором.

Організм влаштований для 12-годинної роботи за комп'ютером. Якщо ж це, на жаль, твій випадок, рекомендується спеціально підкачувати спину, щоб м'язи краще утримували хребет. Такі тренування стануть відмінним доповненням до правильного положення спини.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *