Які інгредієнти в косметиці ніколи не можна поєднувати один з одним
Активних косметичних інгредієнтів зараз безліч, і кожен з нас хоче якомога більшу кількість впровадити їх в свою б'юті-рутину, щоб отримати кращий ефект. Однак далеко не всі засоби добре уживаються один з одним: деякі просто нейтралізують один одного, а деякі перетворюються на справжню гримучу суміш і можуть серйозно нашкодити шкірі. Розповідаємо про шість сполучень активних інгредієнтів, яких варто уникати в догляді за шкірою, інформує Ukr.Media.
Ретинол і бензоїлпероксид
Ретинол — дуже примхливий інгредієнт. Він хороший своїм широким спектром дії (від рішення проблем з акне до омолодження шкіри), проте поєднувати з іншими інгредієнтами його може бути проблематично. Один з таких інгредієнтів — бензоїлпероксид. Цю речовину активно використовують у виробництві засобів від акне, вона допомагає контролювати вироблення шкірного себуму і зменшує кількість запалень. Якщо використовувати ретинол і перикись бензоїлу разом, вплив на шкіру виявиться занадто сильний: з'являються сильне роздратування, лущення і порушується природний захисний бар'єр шкіри.
Альфа-гідрокислоти (AHA) і ретинол
З кислотами ретинол в цілому поєднується не дуже добре, але з AHA-кислотами (молочна, гліколева, яблучна) використовувати його категорично не можна. Обидві речовини здатні видаляти омертвілі клітини шкіри, роблячи її більш тонкою і чутливою, а якщо з цим переборщити, можна серйозно травмувати шкіру — на ній можуть з'явитися роздратування, і навіть опіки та рубці. Догляд з ретинолом і AHA можна чергувати, хоча використовувати вітамін А разом з гліколевою кислотою не рекомендується, навіть поперемінно.
Вітамін С і ретинол
Вітамін С і ретинол ні в які страшні реакції один з одним не вступають, вони просто працюють в різних середовищах pH шкіри. Якщо нанести їх разом, речовини інактивують одна одну і ефекту не вийде особливо ніякого. При цьому ви спокійно можете використовувати обидва компонента у своїй б'юті-рутині: наприклад, розводити їх за часом. Вранці наносьте засіб з вітаміном С (обов'язково після нього SPF), а на ніч ретинол — так ви зможете взяти від догляду максимум.
Альфа- і Бета-гідрокислоти (AHA і BHA)
Якщо ви любите використовувати кислоти, користуватися ними краще окремо, особливо не варто змішувати AHA- і BHA-кислоти (саліцилова). При зловживанні кислотами є ймовірність травмувати шкіру і навіть отримати опік. Обидва види кислот краще використовувати в дуеті зі зволожуючими інгредієнтами. Про ретиноїди в цьому випадку теж варто забути — вони не підходять для одночасної спільної роботи.
Ніацинамід і вітамін С
Ніацинамід — інгредієнт досить невибагливий, і поєднувати його можна навіть з примхливим ретинолом (який, здається, не поєднується взагалі ні з чим). Але ось з вітаміном С ніацинамід може вступити в неприємну реакцію і викликати роздратування і пошкодження шкіри. Якщо хочете поєднати з чимось вітамін С — ідеальним рішенням стане вітамін Е. Речовини не тільки не викличуть ніякої реакції шкіри, а й посилять дію одна одної.
Ефірні олії і фруктові кислоти
Ефірні олії сильно і нерівномірно покращують пропускну здатність шкіри, через що стає неможливим контролювати глибину проникнення в неї фруктових кислот. Такий пілінг може обернутися пошкодженням захисного бар'єру шкіри і опіками, тому використовувати речовини варто окремо одну від одної.
Пептиди і AHA-кислоти
Пептиди — популярний компонент сучасної косметики по догляду, особливо часто вони входять до складу антивікових засобів. Пептиди зменшують глибину мімічних зморшок і запобігають появі нових шкірних заломів. Ось тільки в кислому середовищі вони практично повністю втрачають свій ефект і перестають діяти. Нічого страшного з шкірою не трапиться, але й ефект від такого догляду ви навряд чи побачите.
Джерело: ukr.media