У чому небезпека їзди на велосипеді — головні мінуси від спортивного лікаря

Чи є шкідливі сторони їзди на велосипеді для здоров'я? Кандидат медичних наук, сертифікований лікар Міжнародного олімпійського комітету, автор блогу про спорт Ірина Зеленкова дала розгорнуту відповідь на питання, яке так хвилює багатьох, інформує Ukr.Media.

Їзда на велосипеді вважається одним із найбільш здорових видів спорту, але у неї є і негативні сторони.

Ось найпоширеніші мінуси:

1. Можливість отримання черепно-мозкової травми — це одна з найпоширеніших травм велосипедистів. Тому пересування в шоломі — золоте правило, незалежно від рівня підготовки, адже він може знизити ризик травми голови приблизно на 85%.

2. Перевантаження складів — до цього може призводити виконання циклічних рухів під час їзди на велосипеді. Так, біль у коліні — одна з частих скарг велосипедистів. Пателлофеморальний синдром (коліно велосипедиста), тендиніт зв'язки надколінка, синдром медіопателлярної складки, синдром тертя іліотібіального тракту — ще кілька найбільш поширених травм при надмірному використанні колінного суглоба. Перші чотири з них пов'язані з болем навколоколінної чашечки, а останній стан призводить до больових відчуттів із зовнішнього боку коліна.

3. Біль у шиї — особливо від нього страждають велосипедисти, які занадто довго залишаються в одному положенні. Також до нього призводить неправильно виставлена велопосадка — наприклад, занадто низьке або високе розташування керма або сидіння.

4. Пудендальна невропатія — поширена скарга чоловіків-велосипедистів, які багато тренуються на велосипеді. Це одна з форм хронічного тазового болю. Зазвичай, вона викликана погіршенням кровопостачання в області геніталій. Але правильно підібране сидіння і використання спеціальних велошортів допоможуть знизити ризик виникнення цієї проблеми.

5. Зниження щільності кісткової тканини ‑ це може відбуватися через те, що їзда на велосипеді пов'язана з відсутністю осьового навантаження. Зусилля при тиску на педалі не надають достатнього навантаження на кістки, яке необхідне для підвищення щільності кісткової тканини. А зниження щільності, у свою чергу, призводить до підвищення їх крихкості і виникнення остеопорозу або остеопенії.

В основному, такі зміни відбуваються у професійних велосипедистів або в тих, хто не доповнює велотренування іншими видами активності, наприклад, силовими або біговими. Так що велосипед добре підходить тим, хто вибирає цей спорт як засіб для відновлення після травм. І не зовсім підходить людям, наприклад, з остеопорозом.

6. Ризик падіння або дорожньо-транспортних пригод — додатковий негативний фактор. І він може підсумовуватися з усіма перерахованими вище негативними наслідками.

Однак, попри всі перераховані вище моменти, велоспорт залишається одним із найпопулярніших видів активності на свіжому повітрі, який дозволяє зміцнити серцево‑судинну і дихальну системи, підвищити витривалість і запобігти розвитку хронічних захворювань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *