Коли «планка» не зміцнює, а лише шкодить вашому здоров’ю

Фізичні навантаження — невід'ємна частина життя будь-якої людини, що піклується про своє здоров'я. Вправа «планка» — одна із найпопулярніших у чоловіків та жінок. Вважається, що завдяки різновидам «планки» можна зміцнити і тонізувати м'язи не лише преса, але й усього тіла. Тому вправа є базовою і на заняттях фітнесом, і на уроках йоги. Але виявляється, в деяких випадках вона може лише погіршити фізичний стан, інформує Ukr.Media.

Неправильне навантаження на хребет

Це вправу роблять всього пару хвилин, але професіонали з легкої атлетики вже давно помітили, що багатьом любителям спорту «планка» встигла завдати шкоди. Річ у тім, що існує цілий ряд вимог з техніки її виконання, і звичайно, головне — тримати тіло рівно, паралельно до підлоги, не допускати випинання або прогинання хребта чи стегон. Але виявляється, це далеко не все.

Один вчений із канадського науково-дослідного університету у своїх дослідженнях про планку вказує на кілька «біологічних» помилок під час її виконання. Насамперед, таке навантаження не можна давати організму відразу ж після того, як людина прокинулася. Хребетні диски — гігрофільні, вночі вони активно всмоктують воду і вранці стають особливо вразливими для сильного навантаження. Поки в них знаходиться рідина, тобто протягом першої години після пробудження людини, «планка» здатна їх деформувати. Вчений рекомендує відкласти виконання вправи мінімум на годину після підйому, щоб частина рідини встигла вийти з хребців.

Однак, після 21:00 год науковець теж не радить робити «планку». До цього часу ріст будь-якої людини біологічно стає трохи меншим, тому що хребетні диски «стискаються» і в цей період вони стають більш крихкими, ніж зазвичай. Навантажень у цей час теж здатні їм серйозно нашкодити. До того ж, канадський дослідник вважає, що для ефективності вправи досить протриматися у прийнятій позиції не більше 10 секунд. Весь наступний час аж ніяк не допомагає, а лише негативно впливає на хребет.

Провокує гіпертонію

Вправа «планка» робиться у статичному положенні тіла. У цей момент стискаються і напружуються практично всі м'язи плечового пояса, а також коса і гладка мускулатура живота. Напруга послаблює струм крові через ці тканини, і чим довше виконується вправа, тим більше пережимаються капіляри у м'язах. При цьому здійснюється тиск і на крупні судини теж. Все це призводить до підвищеного навантаження на серце, деякі внутрішні органи можуть частково недоотримувати кров, але у здорової людини таке, зазвичай, не викликає жодних проблем.

Навіть якщо під час навантаження кров'яний потік у капілярах зовсім зупиняється, через короткий проміжок часу подібної дії некроз не виникає. Проте у людей з незадовільною роботою серцево-судинної системи це може спровокувати серйозний збій. А про те, що ситуація зі здоров'ям судин погіршилася, людина дізнається далеко не відразу.

Дослідження, проведені вченими з Бірмінгемського університету у Великобританії, виявили нову причину появи високого артеріального тиску у людей зрілого віку. Очевидно, що стінки артерій певним чином реагують на вкрай високий кров'яний тиск під час тренувань. Так, вони стають більш сильними, але при цьому й більш жорсткими. Подібне, у свою чергу, веде до поступового, але невідворотного збільшення кров'яного тиску в організмі. Іншими словами, чим частіше люди проводять тренування (такі як «планка»), провокуючи спазми судин, тим швидше в них розвиваються ознаки гіпертонії. Зрештою, у зрілому віці від подібних вправ слід зовсім відмовитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *