Не варто це терпіти! Що робити, якщо гель-лак пече в лампі? І чому це взагалі відбувається?
Ми розглянемо, чому гель-лак може сильно пекти в лампі і які потенційні ризики це може нести, повідомляє Ukr.Media.
Спочатку давайте коротко з’ясуємо, що відбувається з гель-лаком під лампою. Не будемо занурюватися в деталі хімічного процесу, щоб не втратити вашу увагу. Але суть полягає в тому, що гель-лак спочатку рідкий, а під впливом лампи починає полімеризуватися.
Це відбувається, коли кілька молекул об’єднуються в одну велику молекулу. У випадку гель-лаку цей процес виглядає як перехід з рідкого стану в тверду форму. Щоб утворити одну велику молекулу, малі молекули і мономери пересуваються туди-сюди, вивільняючи тепло. Будь-яке виділення або поглинання енергії супроводжується тепловим ефектом.
Отже, чи під УФ-лампою, чи під LED-лампою, або навіть на сонці — гель-лак полімеризується, і цей хімічний процес супроводжується виділенням тепла.
Проте існує кілька причин, чому замість звичайного тепла ми відчуваємо нестерпне печіння. Давайте розглянемо кожну з них детальніше.
Високий вміст фотоініціаторів
Фотоініціатори в складі гель-лаків і гелів визначають швидкість полімеризації. Чим більше їх у складі, тим швидше матеріал висихає під лампою, що, відповідно, призводить до сильнішого печіння під час полімеризації. Як ви здогадуєтеся, точно дізнатися, скільки фотоініціаторів використано, неможливо.
Визначити, чи пече гель-лак, можна лише спробувавши його в роботі (в ідеалі, спочатку на собі у майстра). Якщо ви відчуваєте печіння, краще не використовувати цей матеріал.
Прозорість матеріалу
Зазвичай печіння викликає саме база або топ. Це пов’язано з їх прозорістю. В кольорових матеріалах, завдяки наявності пігменту, реакція відбувається повільніше, а отже — виділяється менше тепла. Отже, пігмент заважає ультрафіолетовим променям швидше проходити через матеріал. Як і в житті: пігментація шкіри також захищає нас від ультрафіолету.
Рішення в цій ситуації просте: сповістіть майстра про те, що вам не підходить даний база/топ, щоб він міг використати інший варіант.
Занадто товстий шар матеріалу
Тут все зрозуміло: чим товстіший шар, тим більше частинок, які беруть участь у полімеризації, міститься у матеріалі.
Якщо ви помітили, що майстер наніс занадто багато матеріалу і відчули печіння — обов’язково скажіть про це. Уявіть, яке буде вираз обличчя майстра, коли ви поясните причину печіння в лампі.
Нова або дуже потужна лампа
Чим потужніша лампа у майстра, тим швидше відбувається полімеризація матеріалу. Саме швидка полімеризація і викликає сильне нагрівання матеріалу.
Індивідуальна чутливість
Ми всі різні, і у кожного свій больовий поріг. У майстра все може бути ідеально з матеріалами, лампою або шаром, але ви все одно можете відчувати печіння.
Чутливість також може варіюватися в залежності від дня вашого циклу, тому врахуйте це.
Головне — не терпіти біль, щоб уникнути опіків.
Тонка нігтьова пластина
Це часто трапляється, коли на нігтях є пропили або майстер значно перепилив нігтьову пластину при знятті старого покриття.
Що робити, якщо гель-лак пече?
Перш за все — не терпіти, а вийняти руку з лампи і перевернути її долонею вгору. Повідомте майстру про те, що відчуваєте сильний дискомфорт. Дочекайтеся, поки неприємні відчуття зникнуть, і знову помістіть руку під лампу. Якщо печіння повторюється, знову витягніть руку.
Ідеально, якщо майстер перестане вас травмувати і замінить матеріал, що вам не підійшов. Зазвичай у майстра є великий вибір, тому знайти альтернативний продукт не складе труднощів.
Джерело: ukr.media