Що потрібно робити, щоб не було діабету? Нескладні правила, дотримуючись яких ви переможете діабет
З раннього віку важливо прищеплювати дитині здорові харчові звички та захоплення спортом, а також дорослим не слід забувати про правильне харчування і фізичну активність, повідомляє Ukr.Media.
Діабет другого типу дійсно є проблемою сучасності. Люди ведуть малорухливий спосіб життя, переїдають, а також стикаються з хронічними стресами, особливо в умовах великих міст. Як результат, з кожним роком зростає кількість людей, які страждають від надмірної ваги та ожиріння, що підвищує ризик розвитку діабету.
Зменшити ймовірність виникнення цукрового діабету можна, дотримуючись здорових харчових звичок і цінуючи натуральні продукти, які потрібно впроваджувати в повсякденне життя дитини з самого раннього віку. Батьки повинні показати на власному прикладі, що фізична активність є корисною і приносить задоволення.
П'ять рекомендацій для боротьби із цукровим діабетом:
Обмежте споживання хліба, картоплі, ковбас
Ті, хто дотримується здорового харчування, рідше стикаються з діабетом другого типу. Їжа, що містить велику кількість вуглеводів і крохмалю, не повинна становити основну частину раціону.
Вірогідність розвитку діабету у тих, хто контролює своє харчування, значно нижча. Лікарі рекомендують зменшити споживання борошняних виробів, картоплі та ковбас — продуктів, багатих на вуглеводи та крохмаль, а також перероблене м’ясо.
Зменшіть вміст жирів у дієті
Харчування повинно бути збалансованим, з акцентом на фрукти та овочі, багаті на харчові волокна. Капуста різних видів стане хорошим джерелом клітковини. Звичайний хліб краще замінити на цілозерновий. Якщо хочеться чогось смачненького, віддавайте перевагу горіхам і насінню, а не звичним солодощам, таким як тістечка і газовані напої. Загалом, тим, хто входить до групи ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу, варто обмежити споживання насичених тваринних жирів і простих вуглеводів.
Основу харчування складають білкові продукти
Птиця, риба, молочні продукти та яйця мають бути основними компонентами дієти. Продукти, багаті білком, мінералами та мікроелементами, є незамінними.
Зменште калорійність раціону
Людям з надмірною вагою рекомендується знижувати масу тіла на 5-7% протягом 6-12 місяців. Для боротьби із зайвою вагою потрібні рішучість і підтримка з боку близьких.
Тим, хто має зайву вагу, важливо пам’ятати про зменшення калорійності їжі. Корисно знижувати масу тіла на 5-7% за півроку — рік. Для того, щоб скинути зайві кілограми, потрібні не лише сильна мотивація та цілеспрямованість, але й підтримка родини. Дослідження показали, що чим раніше людина починає дотримуватися здорових звичок, тим вища ймовірність збереження функцій підшлункової залози.
Регулярно займайтеся спортом
Спорт має бути регулярним — виділяйте не менше 2,5 години на тиждень для тренувань. Фізично активне тіло є протиотрутою для високого рівня цукру в крові, адже впродовж 16 годин після занять клітини організму краще реагують на інсулін. У недавньому дослідженні голландських вчених, опублікованому в журналі Diabetologia, йдеться про зв'язок між часом доби, коли ми займаємося спортом, і реакцією на рівень інсуліну в організмі. Фахівці виявили, що у тих, хто тренується вдень або ввечері, нечутливість до інсуліну зменшена на 18 і 25% відповідно.
Джерело: ukr.media