Як правильно вчинити батькам, якщо їх дитина почала спілкуватися з поганою компанією
На жаль, погані компанії, які формуються вже у середній школі, не залишилися у минулому, і навряд чи щось можна буде виправити найближчим часом. Жодна дитина не застрахована від поганого впливу однолітків, проте саме батьки можуть зробити так, що наслідки не найприємніших захоплень їх дитини будуть не такими поганими. Що ж робити мамам і татам у такій складній ситуації?
Ніякої агресії
Агресія народжує відповідну агресію, і якщо вже так трапилось, що ваша дитина опинилася у групі інших дітей або підлітків, з якими не можуть впоратися ані вчителі, ані інші батьки, ані навіть соціальні служби, найжахливіше, що може прийти вам у голову — почати критикувати свою дитину, ображати її нових друзів і встановлювати жорсткі заборони. Ви викличете лише різке невдоволення і, повірте, дитина знайде способи оминути ваші заборони та повернутися до звичного способу життя. Крім того, натиск з боку батьків може призвести до повного відторгнення, і якщо раніше дитина ділилася з вами багатьма моментами зі свого життя, тепер буде усе приховувати. Проявіть терпіння і у жодному разі не тисніть — коли немає пресингу, з'ясовувати потрібну інформацію буде набагато простіше, інформує Ukr.Media.
Перемикніть увагу на себе
Часто погана компанія стає заміною для батьківської компанії. У шаленому ритмі життя, коли батьки з однієї роботи біжать не додому, а у інший офіс, знайти час на дитину стає зовсім нелегко. Дитина шукає вихід з ситуації, коли їй нема до кого звернутися, і нерідко знаходить його у непотрібній їй компанії. Звинувачувати у цьому дитину складно. Постарайтеся переглянути свій спосіб життя, щоб вам вистачало часу не лише на себе і свої захоплення, а й на почуття своєї найголовнішої людини — вашої дитини.
Не висміюйте дитину
Зворотна проблема — ви проявляєте забагато непотрібної уваги захопленням дитини, які складно назвати негативними. Багато батьків з підозрою ставляться до захоплення чада тією ж рок-музикою, вважаючи це пустощами, гірше, коли батько починає висміювати таланти дитини, показуючи свою перевагу. Природно, дитина буде шукати підтримку у оточенні однолітків, і ніхто не знає, якими виявляться ці діти або підлітки.
Проявіть інтерес до друзів своєї дитини
Чи знаєте ви, з ким спілкується ваша дитина? Подібними знаннями можуть похизуватися рідкісні батьки, особливо ті, хто працює понаднормово. Чи впевнені ви, що ваша дитина зв'язалася з людьми, які погано на неї впливають? Спробуйте з'ясувати самі. Запросіть їх у гості, природно, ненав'язливо. Можна навіть не організовувати нічого навмисно, просто запропонуйте дитині якось запросити своїх друзів посидіти у вас вдома, самі при цьому теж будьте вдома. Можливо, після знайомства з дітьми, ви зміните свою думку, у всякому разі, у вас буде можливість оцінити рівень небезпеки особисто.
Джерело: ukr.media