Ознаки, які вказують, що ви справді хороші батьки

Зазвичай з ознаками правильного виховання люди плутають такі показники, як кількість прочитаних дитиною книжок, чи їсть вона тільки здорову їжу, чи досягла успіхів у навчанні або спорті. Але насправді гарне виховання полягає в іншому, інформує Ukr.Media.

7 ознак того, що ви правильно виховуєте дитину.

Дитина не боїться проявляти перед вами свої емоції

Батьки часто складно переживають емоційні сплески своїх дітей. Але те, що дитина вміє і не боїться висловлювати перед вами гнів, смуток чи страх — це гарна ознака того, що вона почувається поруч із вами емоційно захищеною.

Ви визнаєте і виправляєте свої помилки

Дуже погано, якщо діти приховують свої внутрішні переживання від батьків. Часто це ознака великих проблем у їхніх взаєминах. Не відволікайте дитину від її почуттів і не сваріть за них. Натомість звертайте увагу на те, які емоції вона відчуває, обговорюйте це і будьте вдячні за чесність.

"Ти б'єш подушку, я розумію, що ти дуже злишся. Це тому, що твоя сестра не поділилася з тобою іграшками?". Почувши таке від батьків, дитина зрозуміє, що ви її розумієте і готові прийти на допомогу навіть в емоційно складних ситуаціях.

Дитина приходить до вас, коли їй боляче або вона стикається з проблемою

Не може бути нічого кращого, ніж коли дитина зі своїми проблемами насамперед звертається до батьків. Це означає, що ви для неї стали близькою людиною, яка заслуговує на довіру і яку завжди можна попросити про допомогу.

Хороший спосіб заохотити таку поведінку — це зустрічати дитину з розпростертими обіймами та вислуховувати, коли вона розповідає про свої проблеми, навіть якщо вони здаються вам незначними. Будьте завжди відкритими для спілкування про труднощі дитини, кажіть, що цінуєте її довіру і в будь-якій ситуації готові підтримати.

Дитина може обговорювати з вами свої думки та почуття, не побоюючись вашої реакції

Це позитивна ознака, що вказує на відкритість і гнучкість у стосунках батько-дитина. Деякі батьки мимоволі віддаляють від себе дитину, наприклад, через надто бурхливу реакцію на її думки чи почуття, які їм не подобаються, або ті, які ставлять під сумнів правильність їхньої поведінки.

З іншого боку, надто вразливі та сприйнятливі батьки — це теж погано, бо діти бояться образити, зачепити чи засмутити їх, тому не відкриваються до кінця. Батьки мають бути опорою для дитини: надійною, міцною та стабільною.

Ви маєте приймати думки та почуття своїх дітей, не акцентуючи увагу на тому, що в глибині душі відчуваєте з цього приводу. Якщо ж вам потрібно комусь виговоритися про свої переживання, зробіть це з іншою дорослою людиною, а не з дитиною.

Ви не критикуєте дітей і не вішаєте на них ярлики

Хороші батьки не критикують поведінку дітей і не ставлять на них мітки такими словами, як "поганий", "неслухняний", "жадібний" або "ледачий".

Якщо дитина з'їдає все шоколадне печиво сама, нічого не залишивши іншим, хороші батьки зосередять увагу на тому, що це був поганий вчинок, а не почнуть критикувати саму дитину.

"Ти з'їв усе печиво, не поділившись. А в нашій родині заведено ділитися один з одним. Подумай, як ти тепер можеш загладити свою провину?". Погодьтеся, це зовсім не те саме, що сказати: "Ти жаднюга, іди в кімнату і подумай над своєю поведінкою".

Ви заохочуєте дитину розвивати свої таланти і займатися тим, що їй цікаво

Це не тільки сприяє розвитку дітей, а й допомагає їм краще справлятися з труднощами підліткового періоду. Займаючись улюбленою справою, дитина автоматично вчитиметься наполегливості, терпіння та вміння справлятися з помилками. А це дуже важливі навички для кожної дорослої людини, яка бажає досягти певних успіхів.

Деякі батьки намагаються через дітей здійснити власні незадоволені мрії та потреби. Але змушуючи дитину робити те, що хочете ви, а не вона, ви просто ламаєте їй життя. Постійний тиск і тотальний контроль зроблять із неї не переможця, а невдаху. А сформований тягар розчарування ляже важким тягарем на вас обох.

Ви встановлюєте межі дозволеного, щоб забезпечити дитині безпеку

Хороші батьки обмежують поведінку своєї дитини, встановлюючи продумані межі. Діти, які ростуть у середовищі без обмежень, часто надалі потрапляють у великі неприємності.

Межі допомагають дітям відчувати, що їх люблять і цінують, навіть якщо їм іноді не подобається дотримуватися всіляких правил. Ось кілька прикладів корисних обмежень: дотримання режиму дня, шанобливе ставлення до членів сім'ї, заборона підліткам відвідувати алкогольні вечірки тощо.

Ви визнаєте і виправляєте свої помилки

Здатність миритися з дитиною — це ознака того, що ви — чудові батьки. Якщо ви накричали, надто гостро зреагували або образили дитину, важливо вміти налагоджувати контакт і відновлювати хороші взаємини.

Першими скажіть дитині, що хочете все виправити. Визнайте, що були надто емоційними, і через це поводилися неправильно.

Часто з ознаками правильного виховання люди плутають такі показники, як кількість прочитаних дитиною книжок, чи їсть вона тільки здорову їжу, чи досягла успіхів у навчанні або спорті.

Насправді ж, гарне виховання — це стати для дитини надійним, спокійним, затишним притулком. Це створити умови для її процвітання. Це протягом усього життя підтримувати добрі стосунки, які не залежать від зовнішніх результатів і чинників, а будуються винятково на любові та повазі. Ось що насправді означає бути приголомшливим батьком. Нагадуйте собі про це частіше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *