Як захистити посіви від лучного метелика та совок

Як захистити посіви від лучного метелика та совок 1

У посівах сої, люцерни, соняшнику та кукурудзи триває розвиток гусениць лучного метелика другого покоління. За середньої чисельності 0,5-1 екземпляр на кв. м вони пошкодили 2-5% рослин, а в осередках – до 15%. Ступінь пошкодження переважно слабкий і середній.

Водночас триває літ метеликів підгризаючих та листогризучих совок ІІ–ІІІ поколінь. На технічних культурах і багаторічних травах гусениці бавовникової совки живляться на 2-16% рослин.

Активність спостерігається і серед саранових. В осередках їх розвитку – на неугіддях, біля зрошувальних каналів та в заплавах річок – триває живлення імаго нестадних саранових. Середня чисельність шкідника становить 0,5-6 екземплярів на кв. м у Дніпропетровській, Одеській, Полтавській та Херсонській областях.

Подекуди виявляли італійського пруса та перелітну сарану чисельністю 0,5-1 екземпляр на кв. м. Наразі відмічаються парування саранових та відкладання ними яєць, що створює передумови для формування нових осередків шкідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *