Від нальоту на сидінні унітаза і сліду не залишиться — допоможуть прості домашні засоби
Санвузол завжди повинен бути бездоганно чистим. Це важливо з точки зору гігієни, нагадає Ukr.Media.
Крім того, ванна кімната — це приміщення, куди можуть зайти гості, щоб помити руки. Якщо там буде безлад, то це може створити негативне враження про господарів.
Регулярне очищення унітаза та раковини є необхідністю.
Без належного догляду сидіння та кришка унітаза покриваються жовтим нальотом. Цю проблему викликано відкладеннями вапняних солей та сечового каменю. Для їх усунення потрібні спеціалізовані засоби.
Водночас, досить звичайні та недорогі продукти можуть бути дуже ефективними.
Як стверджують досвідчені домогосподарки, звичайний 9%-ий оцет прекрасно видаляє як вапняний наліт, так і сечовий камінь. Він також впорається з жовтизною на пластикових поверхнях.
Для цього рідину потрібно нагріти до 40 градусів і змішати з содою. Цю пасту слід залишити на забруднених ділянках на всю ніч, а потім змити.
Лимонна кислота також ефективно справляється з жовтизною. Один пакетик потрібно трохи змочити і обробити ним поверхню. Змивати засіб можна через 10 годин.
Забрудненням може впоратися й популярний газований напій — кола. Кришку слід замочити на ніч у тазу з розчином коли та лимонної кислоти. Вранці її просто потрібно промити водою.
Якщо ж пластик змінив свій колір з часом, його можна протерти спиртом або засобами, що містять відбілювач. Добре справляються засоби на основі хлору — їх можна використовувати для замочування сидіння унітаза на кілька годин або просто нанести на весь унітаз і залишити на годину, після чого ретельно промити водою.
Борна кислота та мурашиний спирт — це не найпопулярніші, але дуже ефективні засоби для очищення унітаза, особливо коли йдеться про застарілий наліт, жовтизну та сечовий камінь. Вони мають потужні антисептичні властивості і здатні розчиняти відкладення, не пошкоджуючи керамічну поверхню.
Борну кислоту можна використовувати як самостійно, так і в комбінації з оцтом. Вона має слабокисле середовище, яке чудово бореться з мінеральними відкладеннями, зокрема з вапняним нальотом. Щоб скористатися її властивостями, достатньо насипати кілька ложок порошку по стінках унітаза або під обідок і злегка полити зверху оцтом. Суміш почне шипіти — це свідчить про реакцію. Через годину-дві або навіть залишивши на ніч, можна просто пройтися щіткою й змити водою. Поверхня стане значно чистішою, світлішою і без різкого запаху, який зазвичай супроводжує хлор.
Мурашиний спирт (це розчин мурашиної кислоти в етанолі) також може бути використаний для чищення унітазу, хоча частіше застосовується в медицині. Проте завдяки кислоті в складі він ефективно справляється з жировими забрудненнями, мильними нальотами та бактеріями. Якщо нанести мурашиний спирт на забруднені ділянки, залишити на півгодини, а потім промити — можна досягти блиску й свіжості без агресивної хімії. Його також використовують для дезінфекції — спирт швидко випаровується, не залишаючи після себе плівки.
Джерело: ukr.media