«Перше підживлення після розсади»: що дати томатам, щоби зміцніли, адаптувалися і почали добре плодоносити
У перші кілька тижнів після висадки томатів не варто їх турбувати: поливати їх слід лише один раз одразу після посадки, а далі не зволожувати 6-7 днів. Також не рекомендується розпушувати ґрунт чи вносити добрива. Важливо дати рослинам можливість відновитися, звикнути до нового середовища, зміцнити кореневу систему і адаптуватися до нових умов, повідомляє Ukr.Media.
Перше підживлення томатів після висадки на грядку слід проводити не раніше ніж через 2-3 тижні. Якщо ви добре підготували ґрунт та внесли всі необхідні добрива під час розпушування й під час посадки, то на перші три тижні рослини не матимуть особливих потреб. Наявних поживних речовин у ґрунті буде достатньо, а надлишок добрив може навпаки зашкодити: викликати жирування, пожовтіння листя або опіки коренів.
Які добрива є найкращими і чому?
Настій кропиви
Цей засіб надає томатам в першу чергу азот і калій. Томатам дуже подобається кропива. Разом із кропивою можна “замочити” й мати-й-мачуху, яка також багата на вітаміни та мікроелементи, а також фітонциди, що можуть відлякувати шкідників. Хоча цей метод не є 100% ефективним, він все ж краще, ніж нічого. Для насичення зеленого настою фосфором і кальцієм, можна додати деревну золу: 1 л на 10 л настою.
Гумат калію
Цей корисний добриво стимулює ріст і розвиток рослин, підвищує їхній імунітет до несприятливих умов, живлячи ґрунт макро- і мікроелементами. Рекомендоване співвідношення — 35 мл на 10 л води. Поливаємо томати, витрачаючи 0,5 л розчину на рослину.
Настій курячого посліду
Цей засіб забезпечує необхідні азот, калій і фосфор. Концентрат готують з 2 л посліду і 10 л води, настоюють кілька днів, і він використовується для підживлення всіх нужденних культур. Для підживлення помідорів розводять настій у співвідношенні 1:10 і вносять по 0,5 літра на кущ.
Якщо немає органічних добрив, можна скористатися мінеральними. Наприклад, нітроамофоскою (15 г на 10 л води) або калімагнезією (10 г на 10 л води).
У будь-який з перерахованих вище складів корисно додати борну кислоту в розрахунку 1 г на 10 л води. Попереду цвітіння та зав’язування томатів, коли бор буде дуже важливий для стійкості квітів і зав’язей.
Також корисно обприскати томати бурштиновою кислотою. Це натуральний стимулятор росту та антидепресант для рослин. Вони швидше адаптуються до нових умов, краще витримують можливі похолодання і легше засвоюють поживні речовини, зміцнюючи імунітет проти можливих захворювань. Пару таблеток бурштинової кислоти розчиняють у 10 л води і обприскують рослини томатів.
Джерело: ukr.media