8 речей, за якими одразу зрозуміло, що на нормальний ремонт у квартирі грошей не вистачило
Можна зробити бюджетний ремонт, який виглядатиме розкішно, і навпаки – можна витратити на облаштування квартири багато грошей, але здаватиметься, що ви заощадили на кожній деталі. Novate.ru розповідає, які речі дешевшають інтер'єр, і чим їх краще замінити.
1. Пластикові плінтуси
Мабуть, однією з головних ознак дешевого ремонту є пластикові плінтуси. Так, їх можна підібрати в колір покриття для підлоги, щоб вони сильно не кидалися в очі, але це не скасує того факту, що їх якість залишає бажати кращого.
Такі плінтуси швидко брудняться, жовтіють, погано прилягають до кутів, залишаючи щілини, внаслідок чого стик із підлогою виходить негарним. А ще вони недовговічні, і згодом відклеюються від стіни, тому потрібно бути готовим до того, що періодично доведеться повертати їх на місце.
Найбільш естетичними та якісними є такі варіанти:
• Дерево – зазвичай для виготовлення плінтусів використовують масив сосни, бука, дуба та ін. Вони екологічні, привабливі, довговічні, мають різноманітність форм та розмірів. Мінуси теж є – чутливість до вологи, перепадів температур, монтаж виключно до рівної стіни. Ще один нюанс – найвища ціна. Але тут є дешева альтернатива – шпон. Зовні такі плінтуси нічим не відрізняються від дерев'яних, а також зберігають усі їхні властивості.
• МДФ – подрібнена деревна стружка, яка перед пресуванням просочується синтетичними смолами. Такі плінтуси мають великий вибір форм, розмірів, відтінків, їх можна пофарбувати в бажаний колір, а також підібрати варіант в тон ламінату. З недоліків – крихкість, чутливість до вологи та монтаж тільки до ідеально рівної основи.
2. Одна люстра
Чомусь під час ремонту освітленню приділяють мінімум уваги, адже від нього безпосередньо залежить не тільки атмосфера в кімнаті, але також її зорове сприйняття. Якщо в приміщенні залишаться темні зони, тіні по кутах, воно здаватиметься візуально менше. Плюс одна люстра по центру стелі не зможе дати достатнього освітлення, щоб ви почували себе комфортно.
Дизайнери вважають, що в кімнаті має гармонійно поєднуватися три види освітлення: загальне, точкове та декоративне. Навіть проста світлодіодна стрічка в зоні готування або гірлянда на вікні в спальні здатна покращити сприйняття простору, зробити його більш затишним.
Тому завжди ретельно продумуйте висвітлення ще на етапі ремонту. Якщо такої можливості немає, вибирайте світильники на батареях/акумуляторі або ті, що працюють від мережі. Поряд з диваном або кріслом у зоні читання можна поставити торшер, у голові ліжка повісити бра, а на робочому столі розмістити невелику лампу.
3. Двері зі скляними смугами
Такі двері були в моді кілька років тому, але зараз вони далеко не такі популярні. Можливо, таке ставлення пов'язане з тим, що зазвичай вони є бюджетними ламінованими конструкціями з матовим або рифленим склом, тобто, нічого особливого. Просто звичайні двері без фантазії.
Якщо ви не бажаєте, щоб такі полотна псували ваш прекрасний інтер'єр, зверніть увагу на традиційні глухі двері. Вони завжди актуальні, особливо якщо правильно підібрати колір та матеріал. А якщо хочете впустити в кімнату світло, вибирайте популярні вироби із цілісними скляними вставками
4. Біла «цегла»
Колись імітація цеглини була присутня якщо не в кожній другій, то в кожній третій квартирі точно. Вона прийшла в інтер'єри разом із популяризацією лофта і скандинавського стилю, і довгі роки залишалася чи не найпопулярнішим прийомом. Однак час іде, пріоритети змінюються, і зараз «цегляна кладка» відходить на другий план.
Причин кілька. По-перше, дешева гіпсова або пластикова імітація швидко тріскається та покривається пилом. По-друге, вона дуже марка – біла поверхня швидко стає сірою, особливо якщо ви знайшли місце для такого оздоблення в коридорі або на кухні. По-третє, цегла виглядає ненатурально, як безглузда спроба відтворити лофтову атмосферу в квартирі. А неакуратні шви ще більше псують композицію, створюючи враження, що господарі дуже заощадили.
Якщо ви хочете зробити фактурні стіни та додати до інтер'єру акценту, використовуйте панелі, молдинги або декоративну штукатурку. Це рішення завжди в моді, вони практичні, довговічні і відмінно вписуються в будь-який стиль інтер'єру, чи то класика, чи мінімалізм.
5. Пластикові підвіконня
І знову з нами на зв'язку пластик. Не тільки плінтус з цього матеріалу виглядає дешево, але ще й підвіконня. Зазвичай їх ставлять «за замовчуванням», як щось зрозуміле, бо рішення просте, бюджетне й універсальне. Але щодо практичності є питання. З часом пластик жовтіє, на поверхні з'являються потертості та подряпини, плюс він швидко «вбирає» в себе різні забруднення, наприклад, сліди від горщиків із кімнатними квітами.
Якщо ви хочете, щоб підвіконня виглядали стильно, естетично і довго тішили ваш погляд, вибирайте міцні матеріали, такі як дерево або штучний камінь. Немає можливості поміняти підвіконня? Тоді просто купіть дерев'яні планки відповідного кольору і обклейте ними підвіконня. Вийде дуже цікаво.
6. Алюмінієві планки для стільниць
Якщо у вас Г-подібна або П-подібна кухня, доводиться думати, чим закривати шви між частинами стільниці, в яких накопичується пил, бруд і частинки їжі. Зробити це можна різними способами, але найпростішим і найдешевшим рішенням є тонкі алюмінієві планки. Мабуть, ціна – це їхній єдиний плюс.
Такі планки дуже сильно виділяються на тлі фартуха та стільниці, виглядають некрасиво та дешевшають інтер'єр кухні. Звичайно, найкраще ще на етапі проектування кухні замовити робочу поверхню без стиків (відмінно виглядають стільниці зі штучного каменю). Але якщо такої можливості немає, тоді з'єднайте частини невидимим клейовим швом – це також бюджетно, але ніяк не зіпсує зовнішній вигляд робочої зони.
7. Дешева фурнітура
Ще одна деталь, яка кричить про те, що господарі квартири заощадили на ремонті – це фурнітура. Бюджетні петлі та напрямні швидко починають скрипіти, бовтатися, а іноді й зовсім ламаються через півроку використання, а стандартні ручки – облазять, іржавіють, і взагалі виглядають не надто естетично. Особливо це помітно на кухонних шафках і ящиках.
Тому краще відразу вкластися в якісну фурнітуру, щоб не доводилося постійно лагодити її чи щороку міняти. Крім того, вона зможе вигідно перетворити бюджетні фасади, додати їм родзинку та дизайнерську нотку.
8. Меблеві гарнітури
Раніше можна було зайти в магазин, взяти в руки каталог і одразу вибрати готову спальню або передпокій. Меблеві гарнітури дуже спрощували життя, адже не потрібно було підбирати предмети інтер'єру окремо. Однак зараз подібне рішення виглядає нудно, плоско, банально та дешево.
Краще вибирати різні меблі, які поєднуються один з одним за кольором, формою, матеріалом або стилем. Можна вибрати предмети одного виробника, але із різних колекцій. А якщо у вас невелика квартира, віддавайте перевагу вбудованим меблям у колір стін, щоб вони «розчинялися» в просторі.
Краще зверніть увагу на 9 прийомів, щоб бюджетний інтер'єр виглядав стильно та розкішно, як на картинці
А щоб у квартирі завжди був порядок, використовуйте цей засіб за КОПІЙКИ, з яким можна забути про пил мінімум на пару місяців
Источник: novate.ru