Як оформити доріжки між грядками, щоб було красиво і не вдарило по гаманцю

Стежки – важлива частина ландшафтного дизайну. Завдяки їм можна не тільки досягти акуратності території, але й розділити її на функціональні зони. З ними можна набагато зручніше добиратися до потрібних об'єктів, клумб та грядок, а бруду буде значно менше. Тому варто розумно підходити до створення стежок і матеріалу, з якого вони будуть споруджені.

Доріжки між грядками потрібні не тільки для більш акуратного вигляду, вони також виконують інші важливі функції. Завдяки тому, що поверхня землі застелена, відбувається додаткова боротьба з бур'янами, траві стає недостатньо сонячного світла і їй нема куди проростати. Також доріжками набагато зручніше і чистіше пересуватися в дощову погоду, а восени це дуже актуально. Не доведеться чекати, коли ґрунт висохне, можна відразу ж приступати до робіт. Звичайно, має місце і естетична складова, якщо використовувати для створення доріжок однакові матеріали, що підходять за стилем до всього іншого саду, то створиться відчуття єдиної композиції.

Якщо всі доріжки продумані і ведуть у різні куточки ділянки, то по них набагато зручніше добиратися до потрібних культур, кущів або квітів. Стане набагато легше доглядати город, прополювати грядки, поливати або позбавлятися шкідників, а також збирати готовий урожай в осінній сезон.

При виборі матеріалу для створення доріжок теж варто враховувати кілька важливих нюансів. На відміну від стежок між об'єктами, доріжки між грядками повинні відповідати іншим вимогам. Краще виконати їх з натуральних матеріалів, оскільки інакше, за наявності різноманітних шкідливих домішок, може бути завдано шкоди культурам, що вирощуються. При цьому матеріал повинен витримувати високе навантаження, не деформуватись та бути стійким до зміни температур. Водовідштовхувальні властивості також дуже важливі, грядки поливаються регулярно і вода може стікати на самі доріжки. Оптимальна ширина буде до дев'яноста сантиметрів, але й не менше вісімдесяти, щоб пересуватися було комфортно, а також перевозити по них важку тачку.

Матеріал, що використовується, не повинен почати розкладатися і гнити, щоб на їстівних культурах не з'явився грибок і шкідливі мікроорганізми. Щоб форма доріжок з часом не деформувалася, їх не варто розташовувати поряд з деревами, тому що їхнє коріння здатне зіпсувати зовнішній вигляд покриття. Але перш ніж приступати до укладання матеріалу, варто заздалегідь підготувати основу, утрамбувати, видалити траву. Самі ж матеріали варіюються від максимально бюджетних, до найдорожчих, це можуть бути різні варіанти.

Із доступних матеріалів можна використовувати дерев'яні дошки. Вони зазвичай залишаються від будівництва будинків або заміни огорож, проте їх варто заздалегідь обробити складом від гниття та шкідників. Але на зимовий час їх найкраще знімати та прибирати. А ось спилки дерева будуть виглядати вже як дизайнерський підхід. Всі ці пластини повинні бути однакової ширини, а ось їх розмір не важливий, головне, щоб підходили одна до одної, а між ними не залишилося порожнеч. Під них перед укладанням також потрібно буде насипати пісок.

Використання піддонів також дешевий і простий варіант, але для цього необхідно буде вирити траншею десять сантиметрів і укласти туди гравій або пісок.

Стару цеглу, особливо червону, теж можна застосувати для створення доріжок, вони виглядатимуть цікаво. Але біла цегла через те, що вона може швидко потріскатися, використовувати не рекомендується. Можна використовувати і непотрібні пластикові ящики, ті, в які укладаються фрукти та овочі, їх потрібно лише добре зафіксувати.

Старі шини теж підійдуть, це дешевий варіант і дуже довговічний. Шину потрібно буде розрізати вздовж, щоб вийшла стрічка. Їх легко прибрати або перенести в інше місце, при цьому вони не з'їжджатимуть і додаткового кріплення не потребують.

Коли потрібно зробити тимчасове рішення для грядок, то підійде солома або сухе листя. Це найпростіший, але при цьому хороший варіант, а товщина покриття і трави має бути не менше десяти сантиметрів, тоді бур'яни не проростуть. Також до цього відноситься перегній, газон, хвоя та шишки. Зі схожих, максимально бюджетних варіантів, підійде і щільний картон від журналів або коробок. Звичайно, їх доведеться регулярно оновлювати, бо після кількох дощів вони повністю розмокнуть.

Кришки від пластикових пляшок, якщо їх зібралося досить багато, можуть стати цікавим декором та мозаїкою. Але для того щоб викласти доріжку з кришок необхідно буде підготувати поверхню. Найкращий варіант це пісок, який після укладання матеріалу буде залитий бетоном, для більшої міцності. Цей процес досить складний, викласти гарний малюнок із кришок може зайняти значний час.

Але є й дорожчі матеріали для створення доріжок між грядками. Вони будуть акуратніше виглядати, а також естетично привабливішими. Бетон – міцний та надійний, довговічний матеріал. Для того, щоб зробити з нього доріжку, спочатку необхідно підготувати піщане снування, опалубку, а вже на нього виливати суміш піску з цементом.

Тротуарна плитка – один з найбільш оптимальних і поширених варіантів, вона виглядає красиво, а також є можливість викласти з неї якийсь малюнок. Зазвичай її теж укладають на основу з піску та гравію. Натуральний камінь теж добрий варіант, але він має істотний недолік, такий як нерівність поверхні.

У плоского шиферу, з якого теж можна зробити доріжки, із плюсів виділяють естетичний вигляд і особливу легкість монтажу, проте, при цьому він досить крихкий і має високу вартість. Перфорована плитка із пластику теж не вимагає особливої підготовки перед укладанням, її укладають на простий утрамбований ґрунт, вона має міцність та легкість, а також відмінну водостійкість. По пластику добре проїжджає візок, а малюнок такої плитки може бути різним. Звичайно, є варіант використовувати і гальку для створення доріжок, вона запобігає проростанню бур'янів, але за нею необхідно постійно доглядати і розрівнювати.

Якщо ж доріжки потрібні виключно для запобігання проростанню бур'янів, для цього існують спеціальні матеріали. Геотекстиль – один із найкращих, він дуже міцний, водонепроникний і прослужить довго. А зафіксувати його можна бордюром, виглядати буде естетичніше і акуратніше, поверх можна насипати тирсу. Найкраще використовувати матеріал у рулонах і просто розмотати його по всій довжині стежок.

Також від бур'янів чудово допомагає гумове покриття, а поверхня буде рівною та утрамбованою. Загалом таку спеціальну гуму можна використовувати і для інших майданчиків на дачі, не тільки для створення доріжок, наприклад для відпочинку, паркування автомобілів або ігрової зони для дітей. Цей матеріал екологічний та легкий, укладати його не складно, а на зимовий період прибирати не потрібно.

Руберойд теж підходить для захисту від бур'янів, для цього підійде як новий, так і шматки старого, раніше використаного. Укладати цей матеріал необхідно на рівну поверхню, тому що цей матеріал досить крихкий і може легко поламатися. Зате він при правильній експлуатації може довго прослужити і є найдешевшим варіантом, до того ж є можливість його повторного використання.

Облаштування саду важлива річ – Як з найменшими витратами придбати садовий паркан: майстер-клас від винахідливого дачника

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *