Новий Угорський музей природної історії замаскують під лісовий ландшафт

Угорське місто Дебрецен, що на сході країни, незабаром збагатиться новою архітектурною пам'яткою. Стараннями фахівців всесвітньо відомого архітектурного бюро Bjarke Ingels Group (BIG) у Великому лісі (Nagyerdő) з'явиться новий будинок Угорського музею природної історії, який замаскують під мальовничий пагорб.

Оприлюднено плани будівництва нового Угорського музею природної історії (The Hungarian Museum of Natural History), який незабаром з'явиться на північній околиці Великого лісу Дебрецена (Nagyerdő). Стара будівля Музею, яка зараз знаходиться в Будапешті, вже не справляється з кількістю експонатів та відвідувачів, що й спричинило оголошення міжнародного конкурсу на кращий дизайн музейного комплексу. Хоча це була одна з причин, оскільки влада міста націлена на те, щоб до 2030 року перетворити Дебрецен на регіональний центр освіти та культури. І в цій амбітній програмі природний ландшафт з історичним лісом, де планується будівництво, стане головним майданчиком для реалізації одразу кількох проектів.

Спільний концепт відомого на весь світ архітектурного бюро Bjarke Ingels Group (BIG), місцевої компанії Vikár es Lukács Építés Stúdio, Музейної студії та інженерної фірми TYPSA був визнаний переможцем у конкурсі і стане головним об'єктом майбутнього суспільного простору, що включає окрім Музею природної історії (Hungarian Museu) і паркові зони, і спортивні відкриті майданчики, і пішохідні алеї. За даними редакції Novate.ru, світова популярність розробників не відігравала головну роль у виборі проекту, а все тому, що 14 проектів були представлені анонімно і журі оцінювало суто концепти, а не імена.

Новий Угорський музей природної історії займатиме площу близько 23 тис. квадратних метрів. Масштабний архітектурний комплекс включає понад 7 тис. кв. метрів виставкових площ, 5,8 тис. кв. м дослідницьких лабораторій та навчальних кабінетів, 2,8 тис. допоміжних приміщень та лаундж-зон, внутрішній та зовнішній сад площею 14 тис. кв. м, 4,6 тис. кв. метрів прогулянкових зон та місць для паркування. Крім того, у планах будівництво житлового комплексу, апартаменти якого будуть використовуватися як тимчасове житло для запрошених учених та студентів.

Головною ж родзинкою, представленої на урочистій церемонії нагородження переможців конкурсу проекту, стала інтеграція масштабної будівлі до природного ландшафту. Точніше сказати, очікується поява гігантського пагорба, вкритого розкішною зеленню, всередині якого буде схована більшість комплексу. Сама ж архітектурна структура являє собою три стрічкових об'єми, що перетинаються, органічно піднімаються над ландшафтом, оточеним лісом. Така інтеграція не завдасть шкоди багатовіковим деревам, оскільки під будівництво виділена стара спортивна арена, яка вже давно занедбана і лише навіює тугу на городян.

А ось поява багатошарової підземної структури з дахом, щедро покритою живою рослинністю покликане розширити навколишній полог лісу, створюючи нові місця проживання для місцевих видів флори та фауни. Таке розташування зведе до мінімуму дисонанс між природним оточенням та великомасштабним архітектурним об'єктом. Очікується, що вся територія комплексу стане затребуваною частиною парку, доступною для місцевих мешканців та туристів. На думку журі, «будівля-переможець стане культовою в тому сенсі, що вона органічно «розчиняється» у навколишньому середовищі, посилюючи ідентичність історичної місцевості. При цьому є справжнім витвором мистецтва, зрозумілим та близьким городянам, оскільки Великий ліс багато століть поспіль є «зеленим серцем» регіону».

Щоб структура Музею не лише візуально гармонувала з природним оточенням, головним будівельним матеріалом було обрано обпалене за японською технологією дерево, що відповідає принципам екологічності та стійкості. Такий вибір матеріалів не тільки підкреслить зв'язок будівлі з навколишнім середовищем, а й відповідатиме принципам сталого будівництва. Частина будівлі буде заглиблена в землю, що дозволить їй візуально вписатися в ландшафт Великого лісу, тоді як похилий дах відкриє простір для публіки, пропонуючи прогулянки та види на місто. Таким чином, музей стане не лише виставковим майданчиком, а й активною частиною парку, доступною для місцевих мешканців та туристів.

До речі, використання натуральних матеріалів — не єдине екологічне рішення. У музейному комплексі крім енергоефективності, яку чудово забезпечують товстий шар ґрунту та рослинний покрив, планують використовувати інноваційні технології перетворення термальної маси землі та енергію сонця на електричну. Це дозволить підтримувати стабільний мікроклімат цілий рік за мінімального споживання електроенергії. Такий підхід спрямований не лише на захист навколишньої землі, а й на її відновлення.

Оскільки новий архітектурний об'єкт знаходиться на околиці лісу, він розроблений так, щоб гармоніював як із міською, так і з природною сіткою. Головний бульвар Дебрецена плавно перейде до паркової зони, а потім і на територію архітектурного комплексу. Відкриті площі, звивисті лісові стежки, таємні куточки для усамітнення, функціональні дахи – все це є місцем зустрічей та центром соціальної взаємодії.

Якщо говорити про внутрішню організацію Музею, то проект був розроблений з упором на функціональність та інтуїтивність. Центральним місцем стане зал для прийомів, який перетвориться на свого роду компас, який направляє відвідувачів до різних виставкових крил. Музей природної історії буде місцем для організації п'яти постійних галерей та одного простору для тимчасових виставок та громадських заходів. Над вестибюлем розташовується бібліотека та ресторан з видом на околиці та верхівки дерев Великого лісу. На нижньому рівні передбачені приміщення освітнього центру, в останньому обладнають дослідницькі лабораторії, майстерні, інтерактивний зал, ігрові майданчики тощо. буд.

Гнучке планування дозволить використовувати простір, підлаштовуючись під потреби різних аудиторій. Постійні галереї представлять колекції, пов'язані з історією природничих наук, а тимчасові виставки висвітлюватимуть нові теми в цікавій формі, щоб подавати інформацію про інновації та відкриття і не лише в природознавстві. Очікується, що освітній центр стане місцем, де складні теми нададуть у доступній формі для людей різного віку та рівня освіти.

На закінчення варто відзначити, що ініціатори проекту будівництва нового Угорського музею природної історії, Міністерство культури та інновацій, а також група висококласних фахівців з BIG, місцевої компанії Vikár є Lukács Építés Stúdio та інженерної фірми TYPSA зробили все, щоб Музей став символом сучасного підходу до проектування культурних просторів. із природою. Його розташування у Великому лісі у поєднанні із сучасним дизайном та екологічними рішеннями привабить як туристів, так і дослідників, сприяючи міжнародній популяризації міста та всього регіону.

Продовжуючи тему, пропонуємо поглянути на не менш цікавий концепт, який обіцяє прикрасити горизонт найбільшого міста Італії, який розробила команда Захі Хадід.

А ось цікаве відео нашого каналу:

Источник: novate.ru

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *